menway - kontuzja

Artykuły - Kontuzja (5)

 • Bieganie: Złota zasada biegania - dopasuj trening do siebie

  Bieganie: Złota zasada biegania - dopasuj trening do siebie

  - Trening powinien być dopasowany do biegacza, a nie biegacz do treningu - podkreśla trener Tomasz Lewandowski. Uważa on, że największym błędem biegaczy - amatorów jest brak cierpliwości i właściwej oceny swoich możliwości.
 • Niebezpieczny CrossFit - uważaj na kontuzje!

  Niebezpieczny CrossFit - uważaj na kontuzje!

  CrossFit, jako forma wysiłku, staje się coraz bardziej popularny. Zarówno w Polsce jak i na świecie powstają dziesiątki klubów oferujących tego rodzaju zajęcia, a sale zwykle są pełne ćwiczących. Okazuje się jednak, że jest to jedna z najbardziej kontuzjogennych form ruchowych i by ją uprawiać potrzeba nie tylko samozaparcia, ale również odrobiny zdrowego rozsądku.
 • Brak ruchu potęguje ból

  Brak ruchu potęguje ból

  Kilkanaście minut codziennych ćwiczeń fizycznych może zdziałać więcej, niż garść środków przeciwbólowych. Dlaczego więc tak rzadko decydujemy się na ruch?
 • Bieganie po miękkim nie chroni przed urazami

  Bieganie po miękkim nie chroni przed urazami

  Hirofumi Tanaka wzdycha z dezaprobatą, gdy obok asfaltowych tras rowerowych i biegowych widzi wydeptane w trawie ścieżki. To dzieło biegaczy, którzy wierzą, że miękki grunt uchroni ich przed kontuzjami.
 • Jak zapobiec kontuzjom?

  Jak zapobiec kontuzjom?

  Na poziomie amatorskim większość urazów powstaje z przyczyn zależnych od człowieka, dlatego warto znać czynniki ryzyka, by wiedzieć, jak ich unikać.