InteriaTV - Kontrwywiad

Filmy - Kontrwywiad (29)

 • Radzwiłł: Pacjent z Wałbrzycha przyjmował właściwy lek kardiologiczny Atram

  Wszystko wskazuje na to, że tabletki leku Atram, które przyjmował pacjent z Wałbrzycha, nie były tymi zamienionymi – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
 • Sławomir Neumann: Przez PiS możemy obudzić się z unijnymi sankcjami

  "Spotkanie ws. Trybunału Konstytucyjnego przełożyliśmy na wtorek, bo Komisja Europejska skierowała ultimatum do rządu PiS. Dostali przekaz, że mają opublikować wyrok i zaprzysiąc sędziów. Nie ma powodu, żebyśmy razem z rządem siadali i drapali się po głowie, gdzie ten wyrok TK opublikować" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, szef klubu PO Sławomir Neumann. Dodaje, że spotkanie przeniesiono na wtorek również dlatego, by Jarosław Kaczyński i Beata Szydło mogli w nim uczestniczyć. "To będzie nowa sytuacja w Polsce. Jestem pesymistą, bo nie zakładam, że rząd zrealizuje zalecenia Komisji Weneckiej do poniedziałku" - uważa gość RMF FM. Zdaniem Neumanna "możemy się za parę miesięcy obudzić, kiedy rząd dalej będzie trwał w wojnie z Trybunałem, a Komisja Europejska zacznie nakładać na Polskę sankcje" i za to "najgorsze rozwiązanie" będzie odpowiedzialny PiS. Platforma jako pierwsza popełniła błąd w sprawie TK? "Sprawa jest naprawiona, cofnęliśmy się. Możemy bić się jeszcze 2 lata w piersi, ale nasz błąd jest już naprawiony i nie można się na niego w nieskończoność powoływać" - uważa polityk.
 • Magierowski: Polska jest gotowa zaangażować się w zwalczanie Państwa Islamskiego

  - Niebo nad Syrią jest bardzo gęste. Polska jest gotowa zaangażować się w różnej formie w zwalczanie Państwa Islamskiego, ale nie musi to być forma akcji zbrojnej. Ewentualne wysłanie 4 samolotów, które miałyby wykonywać misje zwiadowcze nad Syrią, nie oznacza zaangażowania militarnego polskich wojsk w tamtym regionie - mówi, o polskich F16 nad Syrią, gość Kontrwywiadu RMF FM dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP Marek Magierowski. - Ogłaszanie tego typu decyzji wiąże się z tym, że wszyscy zinterpretują to tak, że my wyślemy pluton, batalion, GROM, samoloty na Bliski Wschód i zaangażujemy się w 100 proc. w walkę zbrojną. Tak nie jest - uważa gość RMF FM. Magierowski dodaje, że zgłoszenie gotowości nie oznacza, że sprawa jest przesądzona, a decyzja będzie wymagała wniosku rządu i decyzji prezydenta.
 • Cimoszewicz: Tusk wymordował PO. Kopacz i Szydło nie mają kwalifikacji do kierowania rządem

  - To była maleńka lekcja realizmu politycznego. Trzeba sobie zdawać sprawę, że świat nie kończy się na paru kontrowersyjnych kwestiach, bo trzeba mieć zdolność zachowania kontaktu - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były premier, senator Włodzimierz Cimoszewicz pytany o prezydentów Polski i Rosji przy jednym stole. - Prezydent Duda nie miał wpływu na to, jak został posadzony, ale na tle naszych obyczajów, wypowiedzi i komentarzy to było zabawne - dodaje były premier. Pytany o kandydatki na premiera odpowiada: "Beata Szydło i Ewa Kopacz nie mają kwalifikacji do kierowania rządem. To wymaga większej wiedzy i większego doświadczenia".
 • Trzaskowski: Przyjęcie uchodźców to polska polisa ubezpieczeniowa

  - Jeśli nie wykażemy się solidarnością, jeśli nie zamkniemy granic, to może nam się rozlecieć strefa Schengen i Polacy nie będą mogli jeździć do pracy, dalej będziemy stali na granicach - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski pytany o przyjęcie przez Polskę ponad 11 tys. uchodźców. Dodaje, że kolejną konsekwencją mógłby być brak pomocy ze strony Unii Europejskiej. - Wyobraźmy sobie co by się stało, gdybyśmy mieli pogorszenie sytuacji na Ukrainie. Mielibyśmy napływ uchodźców ze strony Ukrainy. Jak teraz powiemy „nie”, to później UE nam nie pomoże" - ocenia Trzaskowski. - Trzeba otworzyć się na propozycje Komisji Europejskiej. Nasze zaangażowanie jest w pewien sposób wykupieniem polisy ubezpieczeniowej" - mówi gość RMF FM.
 • Tomasz Nałęcz: PO chce wykorzystać popularność Komorowskiego

  - Prezydent normalnie funkcjonuje. Widzę tego samego człowieka, którego widzę od kilkudziesięciu lat. Jeśli człowiek połowę życia walczył o demokrację to trudno, żeby się obrażał na jej wyniki - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta Tomasz Nałęcz pytany o to, czy Bronisław Komorowski jest przybity. Dodaje, że "nie ma żadnego pakowania pudeł, jest normalne załatwianie spraw, a potem prezydent na pewno odpocznie, bo przez 5 lat nie był na urlopie".
 • Krzysztof Szczerski: Kopacz do dymisji, Zembala też

  - Każdy rząd, który będzie działał źle, będzie przez prezydenta upominany - mówi poseł PiS i współpracownik prezydenta elekta Krzysztof Szczerski. - Prezydent jest od tego, żeby dbać o państwo, a nie o partię - dodaje. Zdaniem Szczerskiego, najważniejsza jest dymisja rządu Ewy Kopacz. -Każdy dzień jej rządu to nowe szkody dla Polski - ocenia. Prof. Zembala? - Ktoś, kto jest tak arogancki wobec pracowników służby zdrowia, nie ma prawa być ministrem zdrowia - odpowiada gość RMF FM. Dodaje, że nowo powołany minister powinien jak najszybciej podać się do dymisji. Krzysztof Szczerski zapowiada także, że we wtorek spotka się z ministrem Schetyną. To będzie pierwsze spotkanie, żeby ustalić istotne elementy, które będą dotyczyły okresu przejściowego - wyjaśnia.
 • Komorowski: Chcę porozmawiać z Prokuratorem Generalnym

  - Chcę zaprosić prokuratora generalnego na rozmowę do mnie, żeby wyjaśnić skąd się biorą niespójności, jeśli chodzi o politykę informacyjną – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM prezydent Bronisław Komorowski pytany o to, czy państwo zdało egzamin ws. katastrofy smoleńskiej. - To, co jest widoczne gołym okiem, to są kardynalne błędy prokuratury w zakresie polityki informacyjnej – sprzeczne i niekonsekwentne sygnały – dodaje prezydent. Pytany o zamach odpowiada, że „bardzo łatwo jest zachwiać ludzką pewnością tego, że sprawy są wyjaśnione”.
 • Grabowski: Pała dla rządzących. Górnicy kupili sobie trochę spokoju za nasze pieniądze

  - Wolałbym, żeby nie było porozumienia rządu z górnikami. Związkowcy i górnicy kupili sobie trochę więcej spokoju za nasze pieniądze. Jestem rozgoryczony ich postawą – mówi członek Rady Gospodarczej przy premierze Bogusław Grabowski w Kontrwywiadzie RMF FM. - To porozumienie zwiększa koszty restrukturyzacji, a będąc członkiem Unii Europejskiej nie da się jej odkładać w nieskończoność – dodaje. Zdaniem Bogusława Grabowskiego premier Ewa Kopacz stanęła przed poważnym problemem, którego wcześniej nie doceniała i nie miała czasu, żeby się z nim zapoznać. - Za to, co działo się w górnictwie trzeba wystawić jedną ocenę – pałę – szefom Kompanii Węglowej i wicepremierom odpowiedzialnym za górnictwo – ocenia Grabowski.
 • Hauser: Na moje zaproszenie do Polski przyjechali synowie Castro

  - W stosunkach dyplomatycznych oswojenie jest kluczem do sukcesu. Dołożyłem maleńką cegiełkę do pogodzenia Kuby i USA – mówi były ambasador Zakonu Maltańskiego na Kubie, Przemysław Hauser w Kontrwywiadzie RMF FM. Gość RMF opowiada, że poznał prezydenta Kuby Raula Castro, ale lepiej zna synów Fidela Castro. - Tony i Anjelito przylecieli na Euro 2012 do Polski na moje zaproszenie. Towarzyszyła nam wtedy dyskretna ochrona ze strony kubańskiej – mówi Hauser i dodaje, że ma prywatne zdjęcia synów Castro w koszulkach polskiej reprezentacji. - Syn Fidela Castro jest na Kubie bardzo popularny, choć nie odgrywa tam żadnej roli politycznej. Wszyscy synowie trzymani są przez ojca z dala od polityki” – komentuje.