Biznes - kontrwywiad rmf fm

Artykuły - Kontrwywiad rmf fm (27)

 • Rostowski: "Waldemarze kochany, trochę później. Nie stać nas na obniżkę podatków"

  Rostowski: "Waldemarze kochany, trochę później. Nie stać nas na obniżkę podatków"

  - Pomysł Pawlaka, by zderegulować płacenie podatku VAT, jest zbyt ryzykowny. W tak niebezpiecznych czasach nie możemy podejmować ryzyka obniżenia przychodów podatkowych. Pawlakowi odpowiadam: "Waldemarze kochany, trochę później" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Jacek Rostowski. - Będzie ograniczenie przywilejów górniczych. Po wakacjach projekt znajdzie się na stole - zapowiada gość RMF FM. - Reforma Karty Nauczyciela to dobry pomysł. Karta Nauczyciela potrzebuje uelastycznienia - dodaje.
 • Rostowski: W reformie emerytur to nie jest moje ostatnie słowo

  Rostowski: W reformie emerytur to nie jest moje ostatnie słowo

  - Jestem zdecydowany, by rozpocząć kolejną turę podnoszenia wieku emerytalnego służb mundurowych. Jeśli kasjerka w Tesco może pracować dłużej, to dlaczego nie mundurowi - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jacek Rostowski. - To, że funkcjonariusze służb mundurowych nabędą uprawnienia emerytalne po przepracowaniu 25 lat, to nie jest moje ostatnie słowo. Nie boję się niezadowolenia funkcjonariuszy. Bardziej boję się ekspedientki w Tesco niż patriotycznego żołnierza - zapewnia gość RMF FM.
 • Balcerowicz: Solidarność się kompromituje, protesty przeciw reformie to warcholstwo

  Balcerowicz: Solidarność się kompromituje, protesty przeciw reformie to warcholstwo

  - Związkowcy, którzy zapowiadają protesty przeciwko reformie emerytalnej, to ci sami, którzy kiedyś prawie kilofami wywalczyli przywileje dla górników. Przyzwoitość by wymagała, żeby oni nie byli tacy aktywni. Dziś Solidarność to główny hamulcowy, gdy patrzę na obecny Związek robi mi się smutno - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Leszek Balcerowicz. - Solidarność jest na drodze do kompromitacji. Co Polacy o nich powiedzą, gdy takie warcholstwo, jak protesty w czasie Euro 2012 będą miały miejsce? - dodaje.
 • Rostowski: Ponad 300 tysięcy rodzin straci ulgę na dzieci, budżet zarobi 400 mln zł

  Rostowski: Ponad 300 tysięcy rodzin straci ulgę na dzieci, budżet zarobi 400 mln zł

  - Liczymy, że w wyniku reform około 300 tysięcy najlepiej sytuowanych rodzin straci ulgę na dzieci, dla budżetu to zysk około 400 milionów złotych. Nie chodzi o to, żeby oszczędzić, ale by skonstruować system tak, aby funkcjonował jako kluczowy element polityki prorodzinnej - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jacek Rostowski.
 • Grabowski: Przy niższym tempie wzrostu, niewykluczone podwyżki VAT i akcyzy

  Grabowski: Przy niższym tempie wzrostu, niewykluczone podwyżki VAT i akcyzy

  - Podczas słuchania expose mogli być tacy, którym pot wystąpił na czoła - przyznaje gość Kontrwywiadu RMF FM Bogusław Grabowski. - Jeżeli wcześniej długo leżało się na plaży, teraz pot rzeczywiście trzeba będzie z siebie zmyć - dodaje gość RMF FM.
 • Marek Belka: Widzę u Rostowskiego i Tuska chęć do zaciskania pasa

  Marek Belka: Widzę u Rostowskiego i Tuska chęć do zaciskania pasa

  - Po expose Tuska i zapowiedziach reform nie będzie krwi i łez, ale pot na czole będzie - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM prezes NBP Marek Belka. - Dobre expose poprawi nasz wizerunek na światowych rynkach. Nawet nie zbliżymy się do granicy recesji. Trzeci scenariusz budżetowy Rostowskiego to strachy na Lachy - uważa Belka.
 • Filar: Poziom życia Polaków musi obniżyć się o 5, 10 procent

  Filar: Poziom życia Polaków musi obniżyć się o 5, 10 procent

  - Przy tonących okrętach europejskich nasza łódź wciąż unosi się na falach, jednak zmiany są konieczne - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Dariusz Filar, członek Rady Gospodarczej przy premierze. - Oczekuję, że premier Tusk w exposé otwarcie powie Polakom: Jeżeli chcecie żyć spokojnie, to poziom waszego życia trzeba będzie obniżyć o 5, 10 procent.
 • Rybiński: Idą trudne czasy, kryzys dotrze do nas w 2013 roku

  Rybiński: Idą trudne czasy, kryzys dotrze do nas w 2013 roku

  "Cuda się zdarzają, ale rzadko. Na cud bym nie liczył. Kryzys do nas przyjdzie. Trzeba przygotować się mentalnie na to, że idą trudne czasy" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Krzysztof Rybiński. "Polska nie przeprowadziła wystarczających reform, w 2013 zielona wyspa przejdzie do historii. Zniesiemy to gorzej niż w 2009. Będziemy mieli recesję. Wielu Polaków straci pracę, zmaleje wartość oszczędności. Idą trudne czasy" - przewiduje Rybiński.
 • Bielecki: Optymizm jest pozorny, teraz redukcji długu będą chcieli inni

  Bielecki: Optymizm jest pozorny, teraz redukcji długu będą chcieli inni

  - Straszono banki bankructwem Grecji, żeby wymusić na nich redukcję jej długów. Po wczorajszej decyzji o częściowym umorzeniu greckich długów, zapanują dwa dni optymizmu. Jaka będzie reakcja rynków, zobaczymy dopiero w poniedziałek - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jan Krzysztof Bielecki. - Teraz Irlandia i Portugalia będą chciały iść drogą Hellady - przewiduje.
 • Jacek Rostowski: Polski podatnik nie zapłaci za ratowanie Grecji

  Jacek Rostowski: Polski podatnik nie zapłaci za ratowanie Grecji

  - Polska stoi niejako z boku, polski podatnik nie zapłaci za redukcję długu Grecji i podjętą właśnie decyzję o rekapitalizacji banków europejskich - zapewnia gość Kontrwywiadu RMF FM Jacek Rostowski, minister finansów RP.