InteriaTV - kontrwywiad rmf fm

Filmy - Kontrwywiad rmf fm (581)

 • Siemoniak: Mam nadzieję, że Duda weźmie pod uwagę interes polskich sił zbrojnych

  "Mam nadzieję, że nowy zwierzchnik sił zbrojnych przekona się, że jego słowa o armii są nieprawdziwe i pozbawione podstaw" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak. Chodzi o wypowiedź Andrzeja Dudy, że polska armia jest niszczona i degradowana. Śmigłowce? "Mam nadzieję, że kiedy Duda zapozna się z dokumentami, to też weźmie pod uwagę interes sił zbrojnych" - komentuje. Zdaniem ministra, kontrakt na śmigłowce to kompetencja rządu. Dodaje, że ufa, iż Andrzej Duda pozbędzie się emocji kampanijnych w tej kwestii.
 • Gronkiewicz-Waltz: Kampania Komorowskiego była słaba

  "To była chęć zmiany i na początku słaba kampania Komorowskiego. Zbyt powolna, mało polaryzująca. Zamknijmy ten rozdział, teraz mamy kampanię w październiku" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM o zwycięstwie Andrzeja Dudy wiceprzewodnicząca PO i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Nie dałabym tym samym sztabowcom kolejnej kampanii PO do poprowadzenia. Ja byłam odpowiedzialna za kampanię w Warszawie, gdzie wynik Komorowskiego jest dobry"- dodaje prezydent.
 • Komorowski: Kampania mogłaby być lepsza

  „Kampania na pewno mogłaby być lepsza. Widać dzisiaj, że sporo trzeba zmienić, trzeba być bliżej ludzi, jest dużo ludzi zawiedzionych” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM prezydent Bronisław Komorowski. „Muszę wyciągnąć daleko idące wnioski i je wyciągam" - dodaje. „Liczę na to, że za mną będzie stało 5 lat prezydentury, a nie tylko kwestia kampanii” – mówi prezydent. Pytany o Andrzeja Dudę, odpowiada: „Doceniam kwalifikacje, jako kandydata”. A jako przyszłego prezydenta? „Mam krytyczną opinię o jego braku doświadczenia i wiedzy na temat państwa” – ocenia gość RMF FM.
 • Joachim Brudziński: W referendum 2 razy "nie"

  „Jeżeli by do takiego referendum doszło, to będę głosował przeciw” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Joachim Brudziński z PiS pytany o to, jak głosowałby w referendum ws. końca finansowania partii z budżetu państwa i JOW-ów. „4 miliony głosów w Wielkiej Brytanii poszło w komin, to są właśnie jednomandatowe okręgi wyborcze” - dodaje.
 • Miller: Kwaśniewski i Cimoszewicz powinni milczeć

  „Gdybym był w podobnej sytuacji, to nawet gdyby mi się kandydatura nie podobała, to bym milczał, żeby nie stwarzać problemów. Moi koledzy znajdują się dzisiaj na innej scenie politycznej niż ja” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef SLD Leszek Miller, pytany o krytykę kandydatury Magdaleny Ogórek przez Aleksandra Kwaśniewskiego czy Włodzimierza Cimoszewicza. „Szkoda, że mówią to, co mówią. Albo ma się wspólne wspomnienia i zachowuje się dalej elementarne poczucie lojalności, albo nie. Jeżeli im się kandydatura nie podoba, to niech po prostu milczą” – komentuje Miller.
 • Gowin: Zamach w Smoleńsku? Nie widzę dowodów

  "Nie widzę żadnych dowodów na to, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Stwierdzam zarazem, że jeżeli po 5 latach narastają wątpliwości, to żadnego scenariusza wykluczać nie można" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef Polski Razem Jarosław Gowin, pytany o to, czy wierzy w smoleński zamach. Dodaje, że dopóki w Polsce nie zostaną zbadane czarne skrzynki oraz szczątki wraku tupolewa, to "prokuratura nie ma prawa wykluczać żadnego scenariusza". "Jako minister sprawiedliwości zbadałem wszystko, co było dostępne w Polsce do dyspozycji rządu" - podkreśla.
 • Kowal: 10 kwietnia w gestach Putina nie było nic emocjonalnego

  „Nie skorzystano z pierwszej doby, pierwszego tygodnia i roku po katastrofie. Dziś zbieramy tego efekty” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były współpracownik Lecha Kaczyńskiego, Paweł Kowal z Polski Razem. „Pierwszy błąd został popełniony w pierwszej dobie, kiedy Putin rozumiał już, że teraz się decyduje wymiar propagandowy tego, co się wydarzyło. Trzeba było w świetle kamer postawić mu oczekiwania. W ciągu kolejnego tygodnia trzeba się było zastanowić, jaki jest najlepszy prawny sposób. Potem pierwszy rok. Po co myśmy ciągle dawali świadectwo, że wszystko szło dobrze w badaniu katastrofy? Teraz nam jest trudniej powiedzieć, że to jednak był błąd. Trzeba było umiędzynarodowić to na forum unijnym i NATO-wskim” - mówi polityk.
 • Mec. Hambura: Niemieckie służby chcą uciąć sprawę

  „Jeżeli informacja wniesie coś do sprawy, to powinna być w aktach. Widzę, że informacje Rotha mogą coś wnieść” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM o informacjach niemieckiego dziennikarza śledczego pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej mec. Stefan Hambura. Dodaje, że już w marcu, w nocy, przed konferencją Naczelnej Prokuratury Wojskowej, wysłał wniosek, żeby wstrzymać konferencję, bo jest ważna informacja, która może coś wnieść do sprawy.
 • Wiesław Jedynak: Dowódca samolotu był przeciążony

  "W raporcie Millera znalazła się informacja o tym, że kokpit był otwarty dla osób spoza załogi. To nie jest rzeczą dobrą" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM o nowych stenogramach członek zespołu Macieja Laska, Wiesław Jedynak. "Od początku podkreślaliśmy, że w krytycznych fazach lotu załoga powinna być pozostawiona sobie i pracy, którą wykonuje". Zdaniem Jedynaka, do odsłuchów trzeba podchodzić ostrożnie, bo "nie dokonuje ich maszyna, tylko robi to człowiek".
 • Nowe stenogramy ze Smoleńska. "Ktoś gra katastrofą"

  Nowe odczyty stenogramów z katastrofy smoleńskiej? „To jest wstrząsające, że 5 lat po katastrofie smoleńskiej powtarzane są tezy pani Anodiny. Ktoś gra katastrofą smoleńską i chce podgrzać emocje” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Zdaniem gościa RMF FM to nie jest przypadek, że kilka dni przed 5. rocznicą katastrofy smoleńskiej jest kontrolowany wyciek zapisów. "Gdzie są oryginały czarnych skrzynek?! Gdzie oryginały nagrań?" - pyta Mastalerek. "Po 5 latach nagle okazuje się, że można odczytać 30 procent więcej. To jest po prostu kpina."