Kontrwywiad RMF.FM

Artykuły - Kontrwywiad RMF.FM (10)

 • Antoni Mężydło: Sprzątaczki mają wyższy prestiż społeczny niż my - posłowie

  Antoni Mężydło: Sprzątaczki mają wyższy prestiż społeczny niż my - posłowie

  "Źle to wszystko wygląda, ale nadużycia to jednak pojedyncze przypadki - mechanizm wyciągania pieniędzy 'na lewo' nie jest powszechny" - tak "aferę madrycką" komentuje w Kontrwywiadzie RMF FM Antoni Mężydło z PO.
 • Gowin: Radosław Sikorski przekreślił swoje szanse na przyszłość. Odwołajmy go

  Gowin: Radosław Sikorski przekreślił swoje szanse na przyszłość. Odwołajmy go

  "Obóz rządzący podjął decyzję, żeby wyciszyć sprawę Sikorskiego. Będą mówić: 'Ciszej nad tą trumną'. Ja zagłosuję za odwołaniem go. Żałuję, że w taki sposób przekreślił swoje szanse na odgrywanie ważnej roli w polityce" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jarosław Gowin.
 • Wipler: Ja na prezydenta Warszawy. Korwin-Mikke na prezydenta Polski

  Wipler: Ja na prezydenta Warszawy. Korwin-Mikke na prezydenta Polski

  "To były zdjęcia dokumentujące jak wygląda polski obywatel po spotkaniu z policją", a "picie alkoholu nie jest w Polsce przestępstwem"- mówi o swoich zakrwawionych zdjęciach i zeszłorocznym incydencie w centrum Warszawy wiceprezes KNP Przemysław Wipler w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Grupiński: Macierewicz to szaleniec. Trzeba zareagować, bo przyjdą następni

  Grupiński: Macierewicz to szaleniec. Trzeba zareagować, bo przyjdą następni

  - Prokuratura w sprawie Macierewicza i WSI wypowiedziała się w sposób mało odpowiedzialny. Państwo musi zareagować, bo jeśli tego nie zrobi, kiedyś przyjdzie następny szaleniec i ponownie narazi Polskę na niebezpieczeństwo - powiedział szef klubu PO Rafał Grupiński w Kontrwywiadzie RMF FM. - Komisja śledcza powinna dać świadectwo, że państwo nie jest w takich sprawach bezbronne. Mamy przygotowaną własną wersję wniosku o komisję śledczą ds. Macierewicza. Schetyna byłby bardzo dobrym szefem komisji - dodał gość RMF FM.
 • Kluzik-Rostkowska: Nauczyciele powinni pracować dłużej

  Kluzik-Rostkowska: Nauczyciele powinni pracować dłużej

  "Będę chciała zaproponować parlamentowi przynajmniej cześć zmian w karcie nauczyciela. Nauczyciele powinni pracować dłużej, niż pracują dzisiaj. Już dziś mają zapisane, że powinni pracować do 40 godzin, ale różnie to wygląda. Nauczyciele powinni pracować efektywnie do 40 godzin tygodniowo" - mówi nowa minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Po śmierci biegacza: "Sport to, mimo wszystko, zdrowie"

  Po śmierci biegacza: "Sport to, mimo wszystko, zdrowie"

  - To jest nasz cel, żeby ludzie się ruszali, bo sport to, mimo wszystko, zdrowie - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Ireneusz Raś, szef sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki. W niedzielę zmarł jeden z uczestników zawodów "Biegnij Warszawo" w stolicy.
 • Krzaklewski: Będę dziś na demonstracji - jako szary członek "Solidarności"

  Krzaklewski: Będę dziś na demonstracji - jako szary członek "Solidarności"

  Polityk, działacz związkowy, przewodniczący "Solidarności", założyciel i lider AWS, poseł na Sejm III kadencji krytykowany wówczas za kierowanie z tylnego fotela. Po przegranych wyborach na prezydenta w 2000 roku i do Sejmu w 2001 wycofał się z polityki, ale cały czas pozostaje członkiem Komisji Krajowej "Solidarności" reprezentując przy tym związek w strukturach unijnych. Gościem RMF FM jest Marian Krzaklewski.
 • Partia to ja

  To fascynujące, jak liderzy obu największych formacji zdominowali swoje ugrupowania. Są w nich tak potężni, że żaden z ich partyjnych podwładnych nie ośmiela się powiedzieć, a mało który nawet pomyśleć, że mogliby zostać kiedyś zmienieni czy zastąpieni. Jeśli nawet ktoś próbuje z nimi rywalizować, to z góry zakładając, że nie ma większych szans.
 • Wałęsa: Mniejszość seksualna prześladuje większość. Straciłem już 70 tysięcy dolarów

  Wałęsa: Mniejszość seksualna prześladuje większość. Straciłem już 70 tysięcy dolarów

  "Gdyby homoseksualiści od razu mówili to, co mówią teraz, to nie załapaliby się do parlamentu. To, co robią, powinno byś skromne, intymne, a nie tak publicznie" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Lech Wałęsa. Twierdzi, że po jego wypowiedzi na temat homoseksualistów odwołano już dwa spotkania z nim. Za jedno miał dostać 20 tysięcy dolarów, za drugie 50. "Straciłem już 70 tysięcy dolarów. Obliczę moje straty i wystawię rachunek. Pokażę światu, jak mniejszość seksualna prześladuje większość" - zapowiada.
 • Kosiniak-Kamysz: W kwietniu bezrobocie zacznie spadać. W połowie roku się odbijemy

  Kosiniak-Kamysz: W kwietniu bezrobocie zacznie spadać. W połowie roku się odbijemy

  Co się wydarzyło podczas wtorkowego posiedzenia rządu, kiedy doszło do spotkania Tuska i Gowina? Czy PSL poprze ewentualny wniosek o odwołanie ministra Gowina? Czytaj w serwisie Fakty.INTERIA.PL

Filmy - Kontrwywiad RMF.FM (282)

 • Magierowski: Sprawa Macierewicza jest dęta. Zaufanie prezydenta do niego nie zostało nadszarpnięte

  „Prezydent od początku uważał, że to dobry krok i dobra decyzja. Nie miał większych wątpliwości podpisując wniosek dotyczący wysłania polskich żołnierzy na Bliski Wschód” – mówi, pytany o polskie kontyngenty, które będą wspierać walkę z Państwem Islamskim, gość Kontrwywiadu RMF FM, dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. „Sytuacja geopolityczna jest dynamiczna. Prezydent podjął decyzję o wysłaniu polskich żołnierzy, bo wie, że sojusznicy potrzebują nas także na Bliskim Wschodzie” – dodaje gość RMF FM. Jego zdaniem Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że jeśli zależy nam na wzmocnieniu wschodniej flanki NATO, to „jako lojalny partner musimy przejawiać zaangażowanie w innych rejonach świata”.
 • Schetyna: Rozważamy wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza. Jego polityka to amatorszczyzna

  „Można wysłać polskich żołnierzy na Bliski Wschód, jeśli jest takie zapotrzebowanie. Ale dziś prezydent nie powinien podpisywać takiego wniosku. Czas jest fatalny – najgorszy z możliwych – przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie tu wiele ludzi i to będzie generowało wielką uwagę” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem „takie decyzje się podejmuje, ale nie mówi się o tym”. Dodaje, że rozmowy o wysyłaniu polskich żołnierzy do walki z Państwem Islamskim trwają od lat, ale „nie ma konieczności podejmowania decyzji już, teraz”. „Nie ma niczego nowego, co wymagałoby absurdalnego nagłaśniania tej sprawy bez wyobraźni” – uważa polityk. „Prężymy muskuły, pokazujemy jak silni jesteśmy. Byłem zdumiony, jak wiceprezes PiS mówił, że musimy się zaangażować w koalicję, żeby zabijać przedstawicieli Państwa Islamskiego. To absurdalne” – mówi lider PO. Jego zdaniem „wszystko jest sparciałą oponą w samochodzie prezydenta Dudy, wszystko jest grupą rekonstrukcyjną i jednym wielkim udawaniem”. Ocenia, że działania PiS są „amatorskie”. Grzegorz Schetyna pytany o to, czy Platforma złoży wniosek o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza, odpowiada: „rozważamy ten pomysł i będziemy rozmawiać”. Dodaje, że także z powodu informacji medialnych, które się pojawiły. „Czy premier miała wiedzę o kontaktach Macierewicza z agentem SB? Nie. Nic o tym wcześniej nie słyszeliśmy. Trzeba to wyjaśnić” – uważa przewodniczący Platformy. Jego zdaniem polityka Antoniego Macierewicza „może być groźna dla naszego bezpieczeństwa”. „MON zawsze miało szczęście do ludzi sensownych, którzy mieli kontakt z opozycją. Nie mam wrażenia, że teraz jest podobna sytuacja” – mówi gość Kontrwywiadu.
 • Paweł Wszołek: Pazdek zawodnikiem meczu, czyścił wszystkich i zagrał jak profesor

  „0:0 to wynik, który musimy szanować, bo nie jest łatwo zremisować z mistrzami świata. Chociaż mieliśmy szansę na zwycięstwo, bo graliśmy zorganizowany futbol” – mówi po remisie Polski z Niemcami gość Kontrwywiadu RMF FM, piłkarz reprezentacji Polski Paweł Wszołek. „Było widać, że wiemy, co chcemy robić na boisku. Zagęszczaliśmy środek pola i Niemcy się gubili” – dodaje. Zdaniem piłkarza nasz pressing był dla Niemców zaskoczeniem, przez co pod koniec meczy byli już zmęczeni, a nasza reprezentacja miała jeszcze siłę. „Musimy szanować przeciwnika, ale też trzeba znać swoją wartość. Wczoraj byliśmy lepszą drużyną” – uważa Wszołek. Pytany o Arkadiusza Milika odpowiada, że „zagrał bardzo dobre spotkanie, chociaż szkoda sytuacji”. „Zawodnik meczu to Pazdan. Czyścił wszystkich. Pazdek zagrał świetny mecz. Jak profesor!” – komentuje piłkarz. Jego zdaniem wyjście z grupy mamy już prawie w kieszeni. „To da chłopakom kopa i z meczu na mecz będą pokazywali większe zaangażowanie i wolę walki” – mówi Paweł Wszołek. Dodaje, że trzeba patrzeć z meczu na mecz. Zdaniem gościa RMF FM dużą siłą naszej reprezentacji jest to, że wielu zawodników gra w lidze zagranicznej. „Mamy liderów w obronie, pomocy, lidera całej drużyny. Zawodnicy mają z kogo dać przykład. Ja staram się jak najwięcej podglądać Roberta Lewandowskiego” – komentuje. Wszołek ocenia, że „jak będziemy tworzyć taki kolektyw, jak dotychczas, to możemy zajść daleko”. „Całym sercem jestem z chłopakami i mogę im przesłać całą energię, która mi została” – dodaje.
 • Rafał Bochenek: Na pewno odpowiemy KE i przedstawimy jej pewne informacje. Dla nas liczy się konkret

  "Odpowiedź do Komisji Europejskiej nie została wysłana. Pismo od Komisji jest robocze, a termin, który został wyznaczony na odpowiedź, to termin techniczny. Nie demonizowałbym go. Mamy swobodę" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM rzecznik rządu Rafał Bochenek. "Komisja bardzo lubi wymieniać się różnymi pismami. Dla nas liczy się konkret" - dodaje. Zdaniem rzecznika jest pewnym nadużyciem ze strony Komisji Europejskiej, że takie działania podejmuje. "Z traktatów wynika zasada przyznanych kompetencji i organy europejskie powinny postępować w oparciu o nie. To, co robi KE wobec polskiego rządu, nie jest umocowane w traktatach i dlatego budzi tyle wątpliwości" - uważa Rafał Bochenek. Wniosek do Trybunału Sprawiedliwości? "Nie ma takiej decyzji" - odpowiada. Dodaje, że rząd "na pewno" odniesie się do opinii Komisji i przedstawi "pewne informacje dotyczące stanu zaawansowania prac, jeśli będą dalej postępowały". Gość RMF FM pytany o to, czy dokument wysłany do polskiego rządu ma charakter poufny, odpowiada, że sam był świadkiem, jak Frans Timmermans o to prosił. "Premier powiedziała, że mamy średnie doświadczenie jeśli chodzi o poufność w zakresie działania KE i że nie raz dokumenty wyciekały. Timmermans wtedy zapewnił, że dotrzyma słowa i z jego strony treść dokumentu nie wycieknie" - tłumaczy rzecznik rządu. Dodaje, że opinię przeczytała tylko "wąska, uprawniona grupa" - np. premier i MSZ.