kontrwywiad RMF

Artykuły - Kontrwywiad RMF (14)

 • Rzecznik Finansowy: Frankowicze nie wiedzieli, co robią. Banki były pazerne, a umowy zbyt trudne

  Rzecznik Finansowy: Frankowicze nie wiedzieli, co robią. Banki były pazerne, a umowy zbyt trudne

  "Banki chciały jak najwięcej zarobić, a ludzie chcieli jak najmniej płacić. Chciwość jest tu cechą obydwu stron. Banki były pazerne, podchodziły z potrzebą dużego zysku i wszystkie elementy umowy były niekorzystne i czasami oszukujące, nieuczciwe" - mówi o kredytach frankowych gość Kontrwywiadu RMF FM, Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow.
 • Andrzej Seremet: Moja największa porażka to Amber Gold

  Andrzej Seremet: Moja największa porażka to Amber Gold

  Andrzej Seremet w Kontrwywiadzie RMF FM podsumowuje swoją pracę na stanowisku Prokuratora Generalnego.
 • Jacek Michałowski: Raport otwarcia to nagonka na byłego prezydenta

  Jacek Michałowski: Raport otwarcia to nagonka na byłego prezydenta

  - To jest absolutnie pomówienie i insynuacja - tak na zarzuty o niegospodarność odpowiadał w Kontrwywiadzie RMF FM Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta w czasie kadencji Bronisława Komorowskiego. - Nigdy w historii 26 lat Kancelarii Prezydenta nie było takiej nagonki - uważa Michałowski.
 • Borys Budka o śmierci Moniki Zbrojewskiej: Bardzo smutna wiadomość

  - W kontaktach ze mną nie było żadnych niepokojących sygnałów. Pracowała w sposób normalny - tak o zmarłej Monice Zbrojewskiej mówił w Kontrwywiadzie RMF FM minister sprawiedliwości Borys Budka. Zbrojewska tydzień przed śmiercią została odwołana z funkcji wiceministra sprawiedliwości z powodu jazdy po pijanemu. Budka skomentował również ewentualną kandydaturę w wyborach na szefa PO. - Na to pytanie muszą odpowiedzieć moi koledzy i koleżanki - stwierdził.
 • Stanisław Karczewski: Beata Szydło premierem na cztery lata

  Stanisław Karczewski: Beata Szydło premierem na cztery lata

  - Mam takie przekonanie, że pani prezes będzie premierem przez cztery lata - powiedział w "Kontrwywiadzie RMF FM" Stanisław Karczewski, szef zwycięskiego sztabu wyborczego PiS.
 • Mateusz Szczurek: Kwota wolna od podatku to fetysz. Tępy i drogi instrument

  Mateusz Szczurek: Kwota wolna od podatku to fetysz. Tępy i drogi instrument

  Nie będzie podwyższenia kwoty wolnej od podatku? Sprzeciwia się temu minister finansów. - Kraje, które mają wyższą kwotę wolną od podatku, mają również kilkaset razy wyższy podatek do nieruchomości - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Mateusz Szczurek.
 • Grzegorz Schetyna: Kompletna niefrasobliwość prokuratury

  Grzegorz Schetyna: Kompletna niefrasobliwość prokuratury

  - Przez ostatnie kilkanaście lat nieczęsto byliśmy świadkami takich rewolucji w rządzie. Ta ostatnia, o której pamiętamy, jeśli chodzi o taką skalę, była w 2009 roku - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef MSZ Grzegorz Schetyna. Pytany o to, czy szykuje się do powrotu na fotel marszałka Sejmu, unika jednoznacznej odpowiedzi.
 • Jacek Rostowski: Kaczyński na telefon wydawałby instrukcje swojemu substytutowi

  Jacek Rostowski: Kaczyński na telefon wydawałby instrukcje swojemu substytutowi

  "Bardzo obawiam się zwycięstwa Jarosława Kaczyńskiego lub jego zastępcy. Gdyby Duda miał wygrać wybory, to Kaczyński będzie faktycznym prezydentem Polski" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef doradców politycznych premier Ewy Kopacz, Jacek Rostowski. "W PiS-ie jest w zasadzie jednowładztwo i nie mam żadnej wątpliwości, że Jarosław Kaczyński jest tym, który by pociągał za sznurki i na telefon wydawał instrukcje swojemu substytutowi w Pałacu Prezydenckim" - dodaje minister.
 • Nałęcz: Ziobro ordynarnie kłamie. Trzeba rozważyć pozew

  Nałęcz: Ziobro ordynarnie kłamie. Trzeba rozważyć pozew

  "Ordynarne kłamstwo godzące w dobry wizerunek prezydenta. Jeżeli osoba publiczna, zaangażowana po stronie jednego z kandydatów, tak prymitywnie kłamie, to trzeba go za to ukarać"- mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Tomasz Nałęcz. Doradca prezydenta komentuje w ten sposób słowa Zbigniewa Ziobry, który nazwał prezydenta "małpą". Pozew? "Trzeba to rozważyć. Nie mam wątpliwości, że to było nie tylko przekroczenie prawa, ale i ludzkiej przyzwoitości. Pan Ziobro zachował się jak zwykły mały kłamczuszek, ale jego kłamstwo jest na małych nóżkach"- dodaje Nałęcz.
 • Tomasz Siemoniak o aferze podsłuchowej: Tajna grupa? To jest nieprawda

  Tomasz Siemoniak o aferze podsłuchowej: Tajna grupa? To jest nieprawda

  "Rosja mówi bardzo dużo różnych rzeczy pachnących propagandą. Trudno wyłowić z tego jakieś prawdziwe stanowisko" - tak wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak komentuje w Kontrwywiadzie RMF FM słowa rosyjskich dyplomatów, którzy twierdzą, że wysłanie polskich oficerów na Ukrainę to zaostrzenie konfliktu.

Filmy - Kontrwywiad RMF (36)

 • R. Czarnecki: Nie pomogłem synowi w zdobyciu pracy w PGZ

  Prawo i Sprawiedliwość będzie się zajmować projektami obywatelskimi dotyczącymi aborcji. "Na pewno nie będzie tak, jak za czasów rządu koalicji PO-PSL, gdy projekty obywatelskie wędrowały do kosza. Te projekty obywatelskie będą procedowane" - mówi europoseł Ryszard Czarnecki w Porannej rozmowie w RMF FM. O swoim podejściu do przerywania ciąż mówi jasno: "Jestem za ochroną życia". Czarnecki odrzuca też, jakoby pomagał swojemu synowi Bartoszowi Czarneckiemu w zdobyciu posady młodszego specjalisty w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. "Pracował w jednej z 10 największych firm zbrojeniowych na świecie, we francuskim Thalesie. Jest specjalistą, chciał pracować dla polskiej firmy, polskiego państwa, to zmienił pracę" - mówi europoseł. "Nie pomogłem mu w zdobyciu tej pracy, tak jak nie pomogłem w zdobyciu pracy we Francji" - dodaje.
 • Kwaśniewski: To koniec szczęśliwej Europy. Wchodzimy w czas szoku, chaosu i nieprzewidywalności

  „To jest koniec Wielkiej Brytanii. Takiej Unii Europejskiej, z którą przeżyliśmy szczęśliwych 12 lat już nie będzie. Weszliśmy w okres szoku, chaosu, nieprzewidywalności ze wszystkimi konsekwencjami” – mówi o Brexicie gość Kontrwywiadu RMF FM, były prezydent Aleksander Kwaśniewski. „Cameron jest najbardziej przegranym politykiem. Kartą referendalną zagrał w sposób nieodpowiedzialny i podjął fatalną decyzję dla siebie. Będzie nowy premier” – przewiduje Kwaśniewski.
 • Gowin: Jestem zwolennikiem decyzji o wysłaniu wojsk na Bliski Wschód. Składałem różne deklaracje

  „Polskie wojska na Bliskim Wschodzie to bardzo ważna decyzja. Na pewno była wielokrotnie omawiana w sześcioro oczu – premier z prezydentem i szefem MON. Jestem zwolennikiem tej decyzji” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodaje, że nie było dyskusji na ten temat podczas posiedzenia rządu. „Powinno być jak najwięcej milczenia, kiedy ta decyzja jest podejmowana” – uważa wicepremier. Pytany o swoją deklarację, kiedy był kandydatem na szefa MON, że Polska nie wyśle żołnierzy na Bliski Wschód, odpowiada: „Kiedyś składałem różne deklaracje”.
 • Gowin: Jestem zwolennikiem decyzji o wysłaniu wojsk na Bliski Wschód. Składałem różne deklaracje

  „Polskie wojska na Bliskim Wschodzie to bardzo ważna decyzja. Na pewno była wielokrotnie omawiana w sześcioro oczu – premier z prezydentem i szefem MON. Jestem zwolennikiem tej decyzji” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodaje, że nie było dyskusji na ten temat podczas posiedzenia rządu. „Powinno być jak najwięcej milczenia, kiedy ta decyzja jest podejmowana” – uważa wicepremier. Pytany o swoją deklarację, kiedy był kandydatem na szefa MON, że Polska nie wyśle żołnierzy na Bliski Wschód, odpowiada: „Kiedyś składałem różne deklaracje”.