kontroler

Artykuły - Kontroler (223)

 • Pracodawca pod kontrolą inspekcji

  Pracodawca pod kontrolą inspekcji

  Pracodawca w każdej chwili może zostać poddany kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, która zweryfikuje czy przepisy prawa pracy, a w szczególności te dotyczące zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia, są u danego pracodawcy przestrzegane. Skutki wizyty inspektora PIP zależą od wykrytych przez niego uchybień.
 • Kanar to ma klawe życie - wyznania kontrolera biletów

  Kanar to ma klawe życie - wyznania kontrolera biletów

  Zawód kontrolera biletów nie należy do najpopularniejszych i najbardziej lubianych. Bo czy znacie kogoś, kto cieszy się na spotkanie z "kanarem"? No właśnie. Nasz rozmówca przekonuje jednak, że praca choć momentami niebezpieczna, potrafi też być ciekawa, satysfakcjonująca, a nawet dochodowa.
 • Kontroler potrzebny od zaraz!

  Kontroler potrzebny od zaraz!

  O ponad 15 proc. wzrosła w przeciągu ostatnich miesięcy liczba ofert pracy dla kontrolerów finansowych opublikowanych w internetowych portalach pracy. Obecnie specjaliści ds. rachunkowości mogą wybierać w sumie z pośród ponad 1,1 tys. propozycji zatrudnienia.
 • Delta Six - król kontrolerów trafia na Kickstartera

  Delta Six - król kontrolerów trafia na Kickstartera

  Ilu graczy chciałoby zamienić klasyczny WSAD i myszkę na coś o wiele bardziej spektakularnego? Na kontroler żywcem wzięty z arsenału amerykańskich jednostek specjalnych.
 • Botanicus Interacticus - roślina jak kontroler

  Botanicus Interacticus - roślina jak kontroler

  Disney nie szykuje co prawda zielonego następcy Kinecta, ale eksperymentuje z podłączonymi do komputera roślinami. Nowy interfejs miałby polegać na głaskaniu łodyg i liści.
 • Levelup Bluetooth ROAM - uniwersalny kontroler dla smartfonów

  Levelup Bluetooth ROAM - uniwersalny kontroler dla smartfonów

  Pomimo coraz większej mocy obliczeniowej smartfonów, problemem pozostaje niewygodne sterowanie w grach. Producenci akcesoriów starają się opracować rozwiązania, które ułatwią ten typ rozrywki. Z ciekawym pomysłem o nazwie Bluetooth ROAM wyszedł Levelup.
 • Kinect odczyta waszą mimikę

  Kinect odczyta waszą mimikę

  W obliczu plotkek o następnej odsłonie Kinecta, zaskakujący jest fakt, że i w obecnej wersji tego czujnika ciągle znajduje się miejsce na nowości. Microsoft poprzez update oprogramowania Kinecta (dla Windowsa) uzupełnił go właśnie w funkcję śledzenia ruchów twarzy. Oznacza to, że czujnik ten będzie zdolny do odczytywania i reagowania na naszą mimikę.
 • Kinect następnej generacji rozpozna ton twojego głosu

  Kinect następnej generacji rozpozna ton twojego głosu

  Kolejna generacja Kinecta, czyli kamery umożliwiającej sterowanie konsolą Xbox 360 lub komputerem z Windowsem za pomocą ruchów ciała prawdopodobnie będzie wzbogacona o dodatkową funkcjonalność.
 • Bezprzewodowy kontroler do smartfona lub tabletu

  Bezprzewodowy kontroler do smartfona lub tabletu

  Firma SteelSeries zaprezentowała bezprzewodowy kontroler, który ułatwi życie wszystkim grającym użytkownikom smartfonów i tabletów.
 • Kontroler lotów oglądał film na DVD

  Kontroler lotów oglądał film na DVD

  Kolejny amerykański kontroler ruchu lotniczego został zawieszony w obowiązkach. Pracownik wieży kontrolnej na lotnisku w Cleveland w amerykańskim stanie Ohio został przyłapany podczas dyżuru na oglądaniu filmu "Ślady zbrodni" z Samuelem L. Jacksonem na przenośnym odtwarzaczu DVD.