kontrole drogowe

Artykuły - Kontrole drogowe (9)

 • Policyjny Big Brother na szwedzkich drogach

  Policyjny Big Brother na szwedzkich drogach

  W porządnej i bezpiecznej Szwecji, gdzie po drogach jeździ 7,9 mln pojazdów, rocznie kradzionych jest ponad 20 tys. samochodów. Policja wdraża tam właśnie system kontroli sfinansowany przez branżę ubezpieczeniową.
 • Ostrzeżenie dla kierowców. Policja zapowiada wzmożone kontrole

  Ostrzeżenie dla kierowców. Policja zapowiada wzmożone kontrole

  Zima na drogach w pełni. Policja zapowiada wzmożone kontrole i apeluje, by zachować wyjątkową ostrożność na drogach.
 • Zima nie zaskoczy drogowców. Raport drogowy na święta, sylwestra i Nowy Rok

  Zima nie zaskoczy drogowców. Raport drogowy na święta, sylwestra i Nowy Rok

  Na wszystkich drogach krajowych i autostradach na obecną chwilę nie ma znaczących utrudnień, ale jak co roku na kierowców jadących do Zakopanego przed świętami i wracających zakopianką po Nowym Roku czekają utrudnienia w postaci tworzących się korków. Warunki pogodowe według długoterminowych prognoz zapowiadają się na bardzo dobre, a jeśli ktoś chce zobaczyć śnieg musi wybrać się w wysokie góry.
 • Ruszamy na święta. Policja zaczyna kontrole

  Ruszamy na święta. Policja zaczyna kontrole

  Wzmożony ruch przed nami. Od dzisiejszego popołudnia zaczyna się okres świątecznych wyjazdów. Na głównych trasach w kraju i drogach wyjazdowych z aglomeracji należy się spodziewać większej liczby samochodów. Policja i inspekcja transportu drogowego zapowiadają wzmożone kontrole, które potrwają aż do Nowego Roku.
 • Po południu łatwiej o mandat. W długi weekend wzrośnie liczba kontroli

  W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się wzrostu liczby kontroli drogowych. Tak jednak jest w każdy długi weekend, więc z pewnością większa ilość policyjnych patroli nie powinna nikogo dziwić. Można nawet określić w jakich godzinach należy zachować szczególną czujność.
 • Policja kontroluje autokary turystyczne

  Policja kontroluje autokary turystyczne

  Policja rozpoczęła akcję kontrolowania autokarów turystycznych. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzają kierowców i stan techniczny autokarów przewożących dzieci na wakacje.
 • Policyjne zdumienie w Walii

  Policyjne zdumienie w Walii

  W zdumienie wpadali polscy kierowcy podróżujący w ostatnim czasie po drogach Północnej Walii, gdy kontrole drogowe prowadzili tam polscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z brytyjskimi kolegami.
 • Przez CB kontrole drogowe to fikcja!

  Przez CB kontrole drogowe to fikcja!

  Gdy tylko dochodzi do wypadku z udziałem autokaru, Inspekcja Transportu Drogowego zapowiada kontrole w firmach, do których należał pechowy pojazd.
 • Czechy: Wzmożone kontrole drogowe

  Czesi zaostrzyli od rana kontrole na drogach. Akcja nie jest wprawdzie otwarcie skierowana przeciwko obcym kierowcom, ale samochody z zagraniczną rejestracją czeska policja sprawdza ze szczególną pieczołowitością. Już na granicy można się liczyć z przeszukaniem nie tylko bagażników, ale z kontrolą stanu technicznego samochodu.