kontrakty terminowe

Synonimy:
komentarz futures,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kontrakty terminowe (192)

 • Nagły zwrot w końcówce

  Z dość istotnego w ujęciu krótkoterminowym klastra popytowego fibo: 1997-2002 pkt rozwinął się jak wiadomo bardzo silny ruch wzrostowy, który jeśli chodzi o styl i dynamikę można na pewno porównywać do wcześniejszej inicjatywy niedźwiedzi (zapoczątkowanej 29 kwietnia). Mamy tutaj zatem do czynienia z ciekawym przykładem tendencji całkowicie przeciwstawnych, co z kolei koresponduje z średnioterminowym układem bocznym obowiązującym cały czas na serii czerwcowej.
 • Silny akcent podażowy

  Od początku wtorkowej sesji podaż zdołała narzucić swój styl gry, co było rozwinięciem inicjatywy zapoczątkowanej już w miniony piątek. W efekcie wybroniony wówczas węzeł popytowy: 2028-2031 pkt (zbudowany w oparciu o zniesienie 38.2 proc.) ugiął się pod naporem sprzedających (wykres w skali 60 minutowej).
 • Sesja bez historii

  Na razie trudno mówić o jakichś nowych, wiarygodnych wskazaniach technicznych. Generalnie po przełamaniu intradayowego oporu: 1995-1998 pkt kontrakty umocniły się, ale nie na tyle mocno, by mogło dojść do konfrontacji w kolejnym, adekwatnym pod względem wiarygodności zgrupowaniu zniesień: 2012-2015 pkt. Póki co nie zrealizował się zatem scenariusz bazowy.
 • W kierunku średnioterminowej zapory podażowej

  Pierwsze minuty czwartkowych notowań ułożyły się ponownie po myśli byków. Już dzień wcześniej popyt w dość jednoznaczny sposób zdołał zaakcentować swoją obecność.
 • Już w rejonie górnego ograniczenia konsolidacji

  W początkowej fazie wtorkowych notowań mogliśmy zaobserwować ponadprzeciętnie silny wzrost presji popytowej. Z punktu widzenia techniki znalazło to odzwierciedlenie w postaci bardzo płynnego przełamania oporu fibo: 1979-1982 pkt. Co istotne, po wspomnianym wyłamaniu popyt wcale nie zwolnił. Jedynie na moment doszło do niewielkiego uspokojenia, jednak już za chwilę wydarzenia rozgrywały się w rejonie następnego zgrupowania zniesień: 1995-1998 pkt.
 • Niewielki zakres wahań

  W przeciwieństwie do sesji wtorkowej, początek wczorajszych zmagań wypadł po myśli sprzedających. Tym samym seria czerwcowa zaczęła jeszcze bardziej oddalać się od węzła podażowego: 1966-1968 pkt, gdzie jak wiadomo doszło do lokalnego przesilenia.
 • Drugie życie City of London

  Drugie życie City of London

  Paradoksalnie, z powodu brexitu i dzięki brexitowi, Londyn może zachować swoją dominującą rolę jako drugie w skali globu centrum finansowe po Nowym Jorku. Podobnie jak w latach 60. XX wieku, Londyn stał się pośrednikiem finansowym między Ameryką a Europą, tak teraz chciałby spełniać podobną rolę "posłańca" i pośrednika między USA a ChRL.
 • Test lokalnej bariery podażowej

  ​Otwarcie wypadło wczoraj poniżej kreski, ale podaż błyskawicznie straciła przewagę. Można wręcz stwierdzić, że pierwsza godzina handlu upłynęła pod znakiem dominacji kupujących.
 • Niemrawe nastroje na giełdach

  Wczorajsza sesja w Warszawie była dosyć spokojna. Indeks szerokiego rynku stracił symboliczne 0,1 proc. WIG20 wzrósł o 0,1 proc., mWIG40 spadł o 0,3 proc., a sWIG80 o 0,5 proc. Większe europejskie giełdy znalazły się na minusach, bowiem DAX obniżył się o 0,2 proc., a FTSE o 0,7 proc. Słabe nastroje były widoczne za oceanem. DJIA stracił 1,1 proc., S&P500 1,3 proc., a Nasdaq 2,1 proc. (warto zauważyć, że indeks jest obecnie na minusie licząc od początku roku). W Azji nastroje były mieszane.
 • Coraz ciekawszy układ techniczny

  Istotnym wydarzeniem wczorajszej sesji była niewątpliwie obrona lokalnego wsparcia fibo: 1908-1912 pkt, utworzonego na bazie zniesienia 78.6 proc. ostatniej, lokalnej podfali wzrostowej. Punkt zwrotny ukształtował się w pobliżu wymienionego klastra około południa, po czym już do końca czwartkowej odsłony popyt wykazywał się zdecydowanie większą determinacją.

Filmy - Kontrakty terminowe (1)

 • Kontrakty terminowe to inwestycja dla profesjonalistów

  Kontrakt terminowy to instrument finansowy o wielkim potencjale. Pozwala inwestorom dużo zarobić nie tylko w czasie giełdowej hossy, lecz także podczas spadków. Niestety, źle wybrane instrumenty typu futures mogą przełożyć się na spore straty. Dlatego na tym rynku powinni grać tylko inwestorzy z dużą wiedzą i doświadczeniem. Można je zdobyć w rozpoczynającym się konkursie Futures Masters organizowanym przez GPW. - Tam, gdzie działa dźwignia finansowa, mamy do czynienia ze zwiększonym ryzykiem, jeżeli chodzi o porównanie z rynkiem kasowym – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Piotr Neidek, analityk Domu Maklerskiego mBanku, jeden z mentorów w konkursie Futures Masters.