kontrakty terminowe

Synonimy:
komentarz futures,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kontrakty terminowe (149)

 • Obrona lokalnej zapory popytowej

  W opracowaniach podkreślałem, że w przypadku udanej próby ataku należałoby liczyć się z opcją kontynuacji tendencji wzrostowej, uwzględniając tutaj nawet możliwość powrotu FW20U2020 w okolicę poprzedniego maksimum cenowego (czyli historycznie potwierdzonej już zapory podażowej: 1887-1890 pkt; wcześniej można by także zwrócić uwagę na pułap cenowy 1873 pkt - pojedyncze zniesienie 88.6 proc.).
 • Ważny test strefy: 1839-1843 pk

  ​Przebieg porannej fazy wczorajszych notowań wyglądał bardzo podobnie w odniesieniu do wtorkowej odsłony. Obóz byków ponownie wziął na siebie ciężar gry, co znalazło odzwierciedlenie w postaci stopniowego przybliżania się serii wrześniowej do eksponowanej już dzień wcześniej zapory podażowej: 1839-1843 pkt.
 • Nagła zmiana sentymentu

  ​W przedpołudniowej odsłonie kupującym udało się bez większych problemów pokonać silny opór techniczny fibo: 1842-1853 pkt, który w ostatnim okresie skutecznie blokował ich działania. Brak reakcji ze strony sprzedających w tym charakterystycznym rejonie (wyznaczonym między innymi na bazie projekcji układu ABCD) potwierdzał siłę rynku, czyli wszystko odbywało się pod znakiem pełnej kontroli ze strony kupujących.
 • Powrót do bazowej zapory podażowej

  ​W ramach przypomnienia warto podkreślić, że początek minionego tygodnia przebiegł pod znakiem stosunkowo silnego wzrostu presji podażowej (lokalny punkt zwrotny wypadł ponownie w rejonie korytarza fibo: 1842-1853 pkt). Wczoraj dla odmiany bykom udało się zainicjować ruch kontrujący, tak więc seria wrześniowa ponownie dotarła do w/w obszaru cenowego (widać to dokładnie na załączonej grafice).
 • Szybkie wejście w fazę trendu bocznego

  W porannej fazie czwartkowych notowań mieliśmy do czynienia z kontynuacją ruchu zapoczątkowanego po raz kolejny w ewidentnie respektowanym obecnie przedziale wsparcia: 1729-1739 pkt.
 • Bez istotnych wskazań

  Kontrakty utrzymały się wczoraj ponad wsparciem fibo: 1729-1739 pkt, które może być traktowane jako podstawowy punkt odniesienia w ujęciu intradayowym (charakterystyczne wzmocnienie w postaci wewnętrznej linii trendu; zasada zmiany biegunów).
 • Słaby początek, ale już zupełnie inna końcówka

  Za istotne wydarzenie ostatnich odsłon można uznać kolejny test strefy oporu fibo: 1842-1853 pkt, i tak naprawdę kolejne potknięcie byków w tym rejonie.
 • Słabe otwarcie i ruch boczny

  Oceniając bieżącą sytuację techniczną serii FW20M2020 (wygasa już w najbliższy piątek) warto przypomnieć, że strefa fibo: 1700-1711 pkt, to obecnie dość istotny punkt odniesienia jeśli chodzi o liczące się zapory popytowe.
 • Futures: Test lokalnej zapory podażowej

  Za istotne wydarzenie techniczne ostatnich odsłon można z pewnością uznać przełamanie kolejnego, liczącego się węzła podażowego: 1792-1805 pkt, który następnie zaczął pełnić rolę lokalnej zapory popytowej (zasada zmiany biegunów).
 • Strefa: 1792-1805 pkt

  Za istotne wydarzenie techniczne ostatnich odsłon można z pewnością uznać przełamanie lokalnego klastra fibo: 1747-1752 pkt, który następnie zaczął w ewidentny sposób pełnić rolę lokalnej zapory popytowej.

Filmy - Kontrakty terminowe (1)

 • Kontrakty terminowe to inwestycja dla profesjonalistów

  Kontrakt terminowy to instrument finansowy o wielkim potencjale. Pozwala inwestorom dużo zarobić nie tylko w czasie giełdowej hossy, lecz także podczas spadków. Niestety, źle wybrane instrumenty typu futures mogą przełożyć się na spore straty. Dlatego na tym rynku powinni grać tylko inwestorzy z dużą wiedzą i doświadczeniem. Można je zdobyć w rozpoczynającym się konkursie Futures Masters organizowanym przez GPW. - Tam, gdzie działa dźwignia finansowa, mamy do czynienia ze zwiększonym ryzykiem, jeżeli chodzi o porównanie z rynkiem kasowym – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Piotr Neidek, analityk Domu Maklerskiego mBanku, jeden z mentorów w konkursie Futures Masters.