kontra

Artykuły - Kontra (237)

 • Kolejny aktor kontra państwo w sprawie czystego powietrza

  Kolejny aktor kontra państwo w sprawie czystego powietrza

  W piątek w sądzie rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia ruszył proces wytoczony przez Lesława Żurka. Aktor pozwał Skarb Państwa i władze Warszawy za zanieczyszczone powietrze. Przed sądem powiedział: "Zrozumiałem, że do mojego organizmu dostaje się trucizna".
 • Sklepy pozyskują na parkingach cenne informacje o klientach?

  Sklepy pozyskują na parkingach cenne informacje o klientach?

  Sieci handlowe coraz częściej zbierają dane z tablic rejestracyjnych. Takie wrażenie ma część konsumentów. Ich zdaniem, do kontrowersyjnych praktyk dochodzi zarówno na parkingach strzeżonych, jak i ogólnodostępnych. Według prawników, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy opisywane działanie jest dozwolone czy zakazane. Istotne pozostaje m.in. spełnienie obowiązku informacyjnego wobec posiadaczy pojazdów.
 • Byki z próbą kontry

  Po fatalnym minionym tygodniu rynek mógł dzisiaj złapać nieco oddechu po przecenie. Sentyment był jednak kruchy, co szczególnie widać było w całym spektrum rynków wschodzących, gdzie o poprawę klimatu najtrudniej.
 • Ludzie i bóg kontra rynek

  Lira turecka w piątek wpadła w spiralę panicznej wyprzedaży, ciągnąc za sobą aktywa ryzykowne, ale też i euro.
 • Związkowcy kontra związkowcy w Azotach

  Związkowcy kontra związkowcy w Azotach

  Cztery organizacje związkowe uznały referendum ogłoszone przez dwie inne za "szkodliwe działanie godzące w dobre imię i wizerunek spółki".
 • Trump kontra europejskie koncerny samochodowe

  Mogłoby się wydawać, że po wczorajszej wyprzedaży na rynkach przychodzi lekka poprawa nastrojów. Główne światowe indeksy odbijały wobec wcześniejszej wyceny ryzyka i brak nowych komentarzy dotyczących światowego handlu. Nie zabrakło pozytywnych uwag ze strony USA. Czy nie jest to jednak jedynie chwilowy oddech przed kontynuacją długoterminowej wyprzedaży?
 • Sklepy spółdzielcze kontra hipermarkety - kto zyska, kto straci

  Sklepy spółdzielcze kontra hipermarkety - kto zyska, kto straci

  Spółdzielczość w branży handlowej wydaje się w naszym kraju trwać w stagnacji. Tymczasem znana Polakom marka "Społem" wciąż jest wysoko wyceniana, a spółdzielnie handlowe w bogatszych krajach Europy są cenione przez klientów.
 • UE-USA: Masło orzechowe kontra stal

  UE-USA: Masło orzechowe kontra stal

  Jeśli Donald Trump faktycznie wprowadzi karne cła na stal i aluminium, Unia Europejska może uderzyć w import amerykańskich towarów. Chodzi m.in o masło orzechowe, dżinsy i whiskey.
 • Obcy kontra bitcoin

  Obcy kontra bitcoin

  Kryptowaluty odbijają się od dna, bitcoin odzyskał poziom 10 tys. dolarów. Jednak szał na kryptowaluty i ich wykopywanie wywołuje też zdumiewające konsekwencje. Poszukiwacze życia w kosmosie skarżą się, że na rynku zaczyna brakować kart graficznych..., a Islandia przeznaczy więcej energii na kopanie kryptowalut niż na zasilanie domów - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.
 • Ochrona danych kontra przedsiębiorca

  Ochrona danych kontra przedsiębiorca

  Czasu jeszcze trochę zostało, ale już coraz mniej. W maju 2018 r. wchodzi w życie ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Przedsiębiorcy muszą się spieszyć z implementacją nowych przepisów. Rząd pracuje już nad nowym projektem ustawy o ochronie danych osobowych.

Filmy - Kontra (1)