konto bankowe

Artykuły - Konto bankowe (42)

 • Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki?

  Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki?

  Od 8 sierpnia 2018 r. każdy bank w Polsce musiał wprowadzić podstawowe rachunki płatnicze. Tłumów przed bankami nie było. Przeciwnie, otwarto zaledwie kilka tysięcy nowych rachunków. Polaków pomysł nie zachwycił.
 • Wspólne finanse najbardziej się opłacają

  Wspólne finanse najbardziej się opłacają

  Badania opinii publicznej nie pozostawiają wątpliwości - zdecydowana większość Polaków potwierdza, że prowadzenie wspólnego budżetu w związku pozwala zaoszczędzić niemałe kwoty i jest najbardziej opłacalne.
 • Firmę założysz przez konto bankowe

  Firmę założysz przez konto bankowe

  Klienci PKO BP mogą już zarejestrować firmę przez bankowość elektroniczną. Rychłe wprowadzenie tej usługi zapowiedział też mBank.
 • Za siedem miesięcy pojawią się darmowe konta w każdym banku

  Za siedem miesięcy pojawią się darmowe konta w każdym banku

  Od 8 sierpnia wejdą w życie przepisy zobowiązujące wszystkie banki i SKOK-i do oferowania tzw. rachunku podstawowego. Za korzystanie z takiego konta oraz za wydaną do niego kartę nie będzie można naliczać opłat. Dodatkowo, za darmo będzie można wykonać co miesiąc pięć wypłat z bankomatów, nawet z tych, które nie należą do danego banku. Expander zwraca też uwagę, że często darmowe będą również przelewy.
 • Czyszczenie milionów naszych kont bankowych z brudnych pieniędzy już od jesieni?

  Czyszczenie milionów naszych kont bankowych z brudnych pieniędzy już od jesieni?

  Kolejny pomysł na uszczelnienie systemu podatkowego będzie realizowany może już jesienią br. Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie banki zobowiązane zostaną do założenia każdemu polskiemu przedsiębiorcy odrębnego rachunku bankowego VAT, który funkcjonował będzie równolegle do dotychczasowego rachunku firmowego. Znany jest już projekt ustawy wprowadzającej mechanizm tzw. podzielonej płatności.
 • Nie warto być wiernym jednemu bankowi

  Nie warto być wiernym jednemu bankowi

  Korzystanie z usług tylko jednego banku jest wygodne. Niestety taka wierność zwykle w ogóle się nie opłaca. Banki rozpieszczają ofertami i promocjami przede wszystkich nowych klientów. Tym starym zwykle każą płacić wyższe opłaty np. za konto, czy też naliczają niższe odsetki od lokat. Expander podpowiada kiedy warto zdradzić swój bank.
 • Prezes Alior Banku: Policzone dni tradycyjnych banków

  Prezes Alior Banku: Policzone dni tradycyjnych banków

  - Chcemy być pierwszym bankiem w Polsce, który umożliwi obsługę "one click" wszystkim klientom - obecnym i nowym. To oznacza, że będziemy mogli założyć im konto bankowe w oparciu o biometrię, bez wizyty w oddziale, udziału kuriera czy przelewu autoryzacyjnego. To będzie prawdziwa rewolucja - zapowiada Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku, w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz i Pawłem Czuryło.
 • Coraz częściej konta bankowe zakładamy przez internet. Czy jest to równie bezpieczne, jak wygodne?

  Chociaż konta bankowe ciągle najczęściej zakładamy w placówce banku, liczba osób otwierających je przez internet stale rośnie. Jest to oczywiście sposób bardzo wygodny: wniosek składamy na odległość, a wszystkie dokumenty do podpisania dostarcza nam kurier. Czy ta wygoda idzie w parze z bezpieczeństwem?
 • Każde konto bankowe może być zablokowane na 3 miesiące

  Każde konto bankowe może być zablokowane na 3 miesiące

  W świetle najnowszych zmian w prawie każde konto bankowe może być zablokowane decyzją prokuratora 3 miesiące. Natomiast dochodzenie praw przez właściciela konta może potrwać nawet 5 lat - do tego prowadzą nowe przepisy prawne, które stworzono, aby państwo mogło skuteczniej walczyć z przestępczością gospodarczą.
 • Portret Polaków wykluczonych finansowo - młodzi, wykształceni, pracujący

  Portret Polaków wykluczonych finansowo - młodzi, wykształceni, pracujący

  Firma Mastercard opublikowała wyniki badania, przeprowadzonego przez Ipsos, którego celem jest scharakteryzowanie osób wykluczonych finansowo oraz zbadanie przyczyn tego zjawiska. W Polsce jest nim dotknięte ok. 7 mln osób, które nie posiadają konta bankowego. W grupie wykluczonych finansowo Polaków co czwarty (27 proc.) badany to osoba młoda, w wieku 18-34 lata, podczas gdy co piąty (21 proc.) jest na emeryturze.

Filmy - Konto bankowe (8)

 • Kto i kiedy może nam zablokować konto w banku?

  Kto i kiedy może nam zablokować konto w banku? - Jedynym organem, który tego rodzaju blokady może dokonać jest szef Krajowej Administracji Skarbowej - powiedział w "Dzień Dobry TVN" doradca podatkowy Piotr Augustyniak. Jak wygląda procedura blokowania konta bankowego? Jakie ma wady nowy system kontroli przedsiębiorców? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Banki nie ułatwiają życia klientom biznesowym. Otwarcie konta firmowego często stanowi problem

  W każdym miesiącu średnio ok. 25 tys. osób rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej. Założenie firmy wiąże się z otwarciem konta firmowego. Eksperci portalu Moje Bankowanie zbadali, w których bankach jest to najprostsze.
 • Twój partner może mieć tajne konto. Co 5 osoba odkłada własne pieniądze

  60 proc. młodych Polaków będących w związku, finansami zarządza wspólnie ze swoim partnerem. Wielu z nich jednak ceni sobie niezależność i swobodę decydowania o własnych wydatkach – dba o wspólny budżet, ale ma też środki, którymi dysponuje według uznania. Choć wśród polskich par i małżeństw kłótnie o pieniądze nie są rzadkością, to jednak 7 na 10 osób jest gotowych do poświęceń finansowych na rzecz drugiej połówki – wynika z raportu „Młodzi Polacy w związkach – podział ról finansowych” przygotowanego przez Maison & Partners dla firmy finansowej Wonga.
 • Każde konto bankowe może być zablokowane na 3 miesiące

  W świetle najnowszych zmian w prawie każde konto bankowe może być zablokowane na decyzją prokuratora 3 miesiące. Natomiast dochodzenie praw pKażde konto bankowe może być zablokowanrzez właściciela konta może potrwać nawet 5 lat, do tego prowadzą nowe przepisy prawne, które stworzono, aby państwo mogło skuteczniej walczyć z przestępczością gospodarczą.