konto bankowe

Artykuły - Konto bankowe (127)

 • Analiza Interii. Banki, czyli między młotem a hejtem

  Analiza Interii. Banki, czyli między młotem a hejtem

  Przez lata całe mówiło się o bankach, że to hazardziści. Bo uprawiają hazard moralny. Aż w końcu do blackjacka z bankami usiedli inni. Z jednej strony - państwo, a z drugiej - klienci. Zastanawiają się - ile z banków można wyciągnąć pieniędzy i jak to zrobić. Banki znalazły się w kleszczach między młotem a hejtem - mówią ekonomiści.
 • Bankowe konto "na selfie" staje się standardem

  Bankowe konto "na selfie" staje się standardem

  Biometria jest coraz szerzej stosowana do potwierdzania tożsamości. Chętnie po tę technologię sięgają banki, a przykładem jej wykorzystania jest możliwość założenia konta przy użyciu selfie.
 • Niemcy: Miliardy na bezpańskich kontach

  Niemcy: Miliardy na bezpańskich kontach

  Władze Dolnej Saksonii wystąpiły z inicjatywą w Bundesracie ws. utworzenia rejestru bezpańskich kont bankowych. Sprawa ta ciągnie się od dawna i wymaga rozwiązania, twierdzą pomysłodawcy rejestru.
 • SKOK: Ostatnie dni na aktualizację numerów rachunków

  SKOK: Ostatnie dni na aktualizację numerów rachunków

  Posiadacze rachunków w SKOK Stefczyka muszą pamiętać o zmianie ich numeracji. Osoby, które otrzymują emeryturę czy rentę na rachunek w tej kasie, mają czas na zaktualizowanie numeru do 27 stycznia. Jeśli tego nie zrobią, pieniądze wrócą do ZUS.
 • Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki?

  Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki?

  Od 8 sierpnia 2018 r. każdy bank w Polsce musiał wprowadzić podstawowe rachunki płatnicze. Tłumów przed bankami nie było. Przeciwnie, otwarto zaledwie kilka tysięcy nowych rachunków. Polaków pomysł nie zachwycił.
 • Wspólne finanse najbardziej się opłacają

  Wspólne finanse najbardziej się opłacają

  Badania opinii publicznej nie pozostawiają wątpliwości - zdecydowana większość Polaków potwierdza, że prowadzenie wspólnego budżetu w związku pozwala zaoszczędzić niemałe kwoty i jest najbardziej opłacalne.
 • Firmę założysz przez konto bankowe

  Firmę założysz przez konto bankowe

  Klienci PKO BP mogą już zarejestrować firmę przez bankowość elektroniczną. Rychłe wprowadzenie tej usługi zapowiedział też mBank.
 • Za siedem miesięcy pojawią się darmowe konta w każdym banku

  Za siedem miesięcy pojawią się darmowe konta w każdym banku

  Od 8 sierpnia wejdą w życie przepisy zobowiązujące wszystkie banki i SKOK-i do oferowania tzw. rachunku podstawowego. Za korzystanie z takiego konta oraz za wydaną do niego kartę nie będzie można naliczać opłat. Dodatkowo, za darmo będzie można wykonać co miesiąc pięć wypłat z bankomatów, nawet z tych, które nie należą do danego banku. Expander zwraca też uwagę, że często darmowe będą również przelewy.
 • Czyszczenie milionów naszych kont bankowych z brudnych pieniędzy już od jesieni?

  Czyszczenie milionów naszych kont bankowych z brudnych pieniędzy już od jesieni?

  Kolejny pomysł na uszczelnienie systemu podatkowego będzie realizowany może już jesienią br. Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie banki zobowiązane zostaną do założenia każdemu polskiemu przedsiębiorcy odrębnego rachunku bankowego VAT, który funkcjonował będzie równolegle do dotychczasowego rachunku firmowego. Znany jest już projekt ustawy wprowadzającej mechanizm tzw. podzielonej płatności.
 • Nie warto być wiernym jednemu bankowi

  Nie warto być wiernym jednemu bankowi

  Korzystanie z usług tylko jednego banku jest wygodne. Niestety taka wierność zwykle w ogóle się nie opłaca. Banki rozpieszczają ofertami i promocjami przede wszystkich nowych klientów. Tym starym zwykle każą płacić wyższe opłaty np. za konto, czy też naliczają niższe odsetki od lokat. Expander podpowiada kiedy warto zdradzić swój bank.

Filmy - Konto bankowe (6)

 • Banki nie ułatwiają życia klientom biznesowym. Otwarcie konta firmowego często stanowi problem

  W każdym miesiącu średnio ok. 25 tys. osób rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej. Założenie firmy wiąże się z otwarciem konta firmowego. Eksperci portalu Moje Bankowanie zbadali, w których bankach jest to najprostsze.
 • Twój partner może mieć tajne konto. Co 5 osoba odkłada własne pieniądze

  60 proc. młodych Polaków będących w związku, finansami zarządza wspólnie ze swoim partnerem. Wielu z nich jednak ceni sobie niezależność i swobodę decydowania o własnych wydatkach – dba o wspólny budżet, ale ma też środki, którymi dysponuje według uznania. Choć wśród polskich par i małżeństw kłótnie o pieniądze nie są rzadkością, to jednak 7 na 10 osób jest gotowych do poświęceń finansowych na rzecz drugiej połówki – wynika z raportu „Młodzi Polacy w związkach – podział ról finansowych” przygotowanego przez Maison & Partners dla firmy finansowej Wonga.
 • Każde konto bankowe może być zablokowane na 3 miesiące

  W świetle najnowszych zmian w prawie każde konto bankowe może być zablokowane na decyzją prokuratora 3 miesiące. Natomiast dochodzenie praw pKażde konto bankowe może być zablokowanrzez właściciela konta może potrwać nawet 5 lat, do tego prowadzą nowe przepisy prawne, które stworzono, aby państwo mogło skuteczniej walczyć z przestępczością gospodarczą.
 • Darmowe konta bankowe dla wszystkich. Czy propozycja rządu ma sens?

  Bezpłatne konto w banku dla każdego? Rząd chce, aby każdy Polak miał rachunek bankowy, a wraz z nim – możliwość dokonania 15 bezpłatnych transakcji miesięcznie. Jednak czy wprowadzenie nowej regulacji ma sens, skoro już teraz banki oferują „darmowe konta”?