konta bankowe

Artykuły - Konta bankowe (76)

 • Seniorzy nadal bez kont - dostają pieniądze w kopercie

  Seniorzy nadal bez kont - dostają pieniądze w kopercie

  Pandemia nie uderzyła z wielką mocą w finanse seniorów - wynika z danych firm pożyczkowych i rejestrów długów. Wzrosło co prawda średnie zadłużenie seniorów - do 18 tys. zł, ale w sumie długi emerytów zmniejszyły się o ponad 100 mln zł - dowiadujemy się z nowego opracowania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG).
 • "Rz": Rewolucja w zakładaniu kont

  Kolejne banki umożliwiają założenie konta bez wychodzenia z domu, bo tożsamość potwierdza się własnoręcznym zdjęciem - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".
 • MREL – rewolucja w polskich bankach

  MREL – rewolucja w polskich bankach

  Polskie banki do 2024 roku będą musiały wyemitować około 50 mld zł zobowiązań, by spełnić podwyższone wymogi bezpieczeństwa, narzucane przez wspólnotowe instytucje. Problem w tym, że nasze banki są bezpieczne, a obowiązkowe emisje nie wyjdą im na zdrowie, przynajmniej w krótkim terminie.
 • Co piąty Polak nie kontroluje swoich finansów

  Co piąty Polak nie kontroluje swoich finansów

  Ponad 20 proc. Polaków nie monitoruje swoich finansów i wydatków. Z kolei blisko co trzeci z nas robi to codziennie - najczęściej są to osoby, których dochód netto na gospodarstwo domowe wynosi powyżej 5 tys. zł.
 • Mikropersonalizacja będzie rządzić w świecie PSD2

  Mikropersonalizacja będzie rządzić w świecie PSD2

  Już za miesiąc dane dotyczące operacji finansowych klientów polskich banków, po raz pierwszy w historii, opuszczą w majestacie prawa systemy bankowe. Od 14 września 2019 roku pozabankowi dostawcy usług płatniczych, tzw. TPP, za zgodą klientów będą mieli możliwość wglądu w ich rachunki bankowe oraz inicjowania, w ich imieniu, płatności.
 • Spadkobiercy pytają o bankowe rachunki

  Spadkobiercy pytają o bankowe rachunki

  Ponad dwa razy więcej zapytań o konta bankowe wpłynęło w ubiegłym roku do Centralnej informacji o rachunkach, prowadzonej przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Częściej pytają spadkobiercy, a rzadziej policja i komornicy.
 • STIR i blokada kont po zmianach

  STIR i blokada kont po zmianach

  Banki i SKOK-i muszą przekazywać do STIR informacje o rachunkach VAT. Blokady konta dokonanej na okres nieprzekraczający 72 godzin w celu zapobieżenia wyłudzeniom skarbowym nie można już zakwestionować. Podważyć można jej przedłużenie - wnosząc zażalenie na postanowienie, a nie jak dotychczas wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy lub skargę do sądu administracyjnego.
 • Fiskus blokuje konta bankowe

  Fiskus blokuje konta bankowe

  STIR to system gromadzenia i analizy danych o transakcjach dokonywanych za pośrednictwem wszystkich rachunków bankowych w kraju i przekazywania ich wielu różnym organom państwowym: szefowi Krajowej Administracji Skarbowej, ale też ABW, CBA, Agencji Wywiadu.
 • Ukraińcy wydają pieniądze w Polsce

  Ukraińcy wydają pieniądze w Polsce

  Ukraińcy pracujący w Polsce coraz częściej zarobione pieniądze wydają w naszym kraju. Część z nich deklaruje także chęć osiedlenia się nad Wisłą.
 • Blokada kont firmowych w ramach STIR - od 30 kwietnia 2018 r.

  Blokada kont firmowych w ramach STIR - od 30 kwietnia 2018 r.

  Przepisy dotyczące blokady kont bankowych w ramach ustawy STIR weszły w życie 30 kwietnia br. Ministerstwo Finansów uspokaja uczciwych podatników, że blokady rachunków nie będą dokonywane na masową skalę, lecz tylko w rzeczywiście uzasadnionych przypadkach i po przeprowadzeniu kompleksowej analizy ryzyka.

Filmy - Konta bankowe (3)

 • Konta bankowe będą blokowane na 3 dni, a nawet na 3 miesiące

  Konta bankowe firm mogą być blokowane na 72 godziny, z przedłużeniem terminu o 3 miesiące. W sytuacji, gdy firma jest podejrzewana o wyłudzanie podatków. A co w sytuacji, gdy jest to rachunek bankowy, na którym mamy też prywatne oszczędności? Albo gdy to jest koniec miesiąca i firma powinna wypłacić pracownikom wynagrodzenia? - Blokowany jest cały rachunek i jest to bardzo duża dolegliwość dla przedsiębiorcy - mówi w rozmowie z MarketNews24 Paweł Tomczykowski, partner zarządzający, Kancelaria Ożóg Tomczykowski. W połowie stycznia weszła w życie tzw. ustawa STIR, która daje skarbówce możliwości prześwietlania rachunków bankowych polskich przedsiębiorców.
 • Czyszczenie milionów naszych kont bankowych z brudnych pieniędzy już od jesieni?

  Kolejny pomysł na uszczelnienie systemu podatkowego będzie realizowany może już jesienią br. Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie banki zobowiązane zostaną do założenia każdemu polskiemu przedsiębiorcy odrębnego rachunku bankowego VAT, który funkcjonował będzie równolegle do dotychczasowego rachunku firmowego. Znany jest już projekt ustawy wprowadzającej mechanizm tzw. podzielonej płatności.
 • Wyczyszczą ci konto bankowe w kilka sekund!

  Każdego dnia milion osób pada ofiarą cyberprzestępstw. To liczba dwa razy większa niż liczba nowonarodzonych dzieci! Cyberkryminaliści mogą ukraść naszą tożsamość i wyczyścić konto bankowe w kilka sekund.