konsultacje społeczne

Artykuły - Konsultacje społeczne (36)

 • Sprzeciwiamy się takiej polityce ministerstwa

  Sprzeciwiamy się takiej polityce ministerstwa

  1 grudnia 2017 r. prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz skierował do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła pismo, w którym zwraca uwagę na zbyt krótkie terminy konsultacji społecznych.
 • W połowie roku ma być gotowy projekt ustawy o dekoncentracji mediów

  W połowie roku ma być gotowy projekt ustawy o dekoncentracji mediów

  W połowie roku ma być gotowa rządowa ustawa o dekoncentracji mediów wzorowana na prawodawstwie, które obowiązuje w Niemczech i we Francji. Celem regulacji będzie ograniczenie udziałów zagranicznego kapitału w rynku medialnym. Zdaniem prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka uchwalenie ustawy powinny poprzedzić możliwie szerokie konsultacje społeczne, a największym wyzwaniem może się okazać wyegzekwowanie nowego prawa w internecie.
 • Recepta Pracodawców RP na zwalczenie "grzechów" stanowienia prawa w Polsce

  Recepta Pracodawców RP na zwalczenie "grzechów" stanowienia prawa w Polsce

  Ograniczenie ścieżki poselskiej w uchwalaniu ustaw, uwzględnianie Rady Dialogu Społecznego, rzetelne konsultacje społeczne na każdym etapie procesu legislacyjnego, to niektóre rekomendacje Pracodawców RP dotyczące poprawy jakości stanowienia prawa w Polsce.
 • Naukowcy zabiorą firmom miliardy z UE

  Naukowcy zabiorą firmom miliardy z UE

  Kończą się konsultacje społeczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR). Zakłada on m.in. ograniczone fundusze na inwestycje na korzyść finansowania prac badawczo-rozwojowych - informuje "Puls Biznesu".
 • Od piątku konsultacje społeczne projektu zmian w OFE

  Od piątku konsultacje społeczne projektu zmian w OFE

  Część obligacyjna OFE zostanie przeniesiona do ZUS, a przyszli emeryci będą mieć wybór, czy chcą oszczędzać w funduszach, czy nie - takie są założenia proponowanych przez rząd zmian w systemie emerytalnym. Projekt ustawy ma trafić do konsultacji w piątek.
 • FOR: Konsultacje społeczne ws. zmian w OFE nieprawidłowe

  FOR: Konsultacje społeczne ws. zmian w OFE nieprawidłowe

  Forum Obywatelskiego Rozwoju zarzuca rządowi, że w pracach nad zmianami w systemie emerytalnym nieprawidłowo przeprowadził konsultacje społeczne. Chodzi m.in. o brak odniesienia do krytykujących rządowe propozycje opracowań ekspertów. Poza tym przedstawiciele fundacji podkreślają, że w przeglądzie systemu emerytalnego pominięto wiele ważnych dla emerytów kwestii. Liczą, że rząd wycofa się z przedstawionych propozycji.
 • Możemy zapomnieć o Eurowizji?

  Możemy zapomnieć o Eurowizji?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała wyniki konsultacji w sprawie listy ważnych wydarzeń. Co z Konkursem Piosenki Eurowizji?
 • Kraków: Będą konsultacje ws. ograniczenia handlu m.in. w Wigilię

  Kraków: Będą konsultacje ws. ograniczenia handlu m.in. w Wigilię

  Sklepy czynne w Wigilię i Wielki Piątek tylko do godziny 12 - to propozycja krakowskich radnych, którzy postanowili w środę, że rozpoczną się konsultacje społeczne w tej sprawie. Po przyjęciu poprawki radnego PiS konsultacje będą dotyczyć także zakazu handlu w niedzielę po południu.
 • MRR: Polska wyda wszystkie środki z tej perspektywy UE

  MRR: Polska wyda wszystkie środki z tej perspektywy UE

  - Polska wyda wszystkie środki przeznaczone dla niej w bieżącym budżecie Unii Europejskiej - zapewnia Marceli Niezgoda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Teraz zakontraktowano ponad 90 proc. projektów i dopinane są szczegóły dotyczące kolejnych umów. Jednocześnie trwają prace nad Umową Partnerstwa 2014-2020, czyli dokumentem, który określać ma strategię wykorzystania funduszy w ramach kolejnego budżetu unijnego. Do 30 sierpnia potrwają konsultacje społeczne projektu Umowy.
 • Rząd udaje, że pyta. Społeczeństwo, że odpowiada...

  Rząd udaje, że pyta. Społeczeństwo, że odpowiada...

  Konsultacje społeczne. Brzmi ładnie. Te dwa słowa dają poczucie, że my, obywatele, mamy wpływ na to, co władze dla nas szykują. I może będę niesprawiedliwa, ale mam nieodparte wrażenie, że na poczuciu się kończy. Mimo że "konsultacje społeczne" są odmieniane przez wszystkie przypadki przy okazji przedstawiania kolejnych pomysłów koalicji rządzącej, rzadko kiedy widzimy realny ich wpływ na prawo, które jest uchwalane i którego musimy przestrzegać. Komu przypisać winę?