konsul

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Konsul (Film (1989) Reż.Mirosław Bork) ,

Artykuły - Konsul (164)

 • Wziąłeś ślub przed konsulem? Możesz mieć problemy

  Wziąłeś ślub przed konsulem? Możesz mieć problemy

  Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 13 lutego 1984 r o funkcjach konsulów Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. 1984 nr 9 poz. 34 ze zm., dalej zwana "Ustawą konsularną") "Konsul przyjmuje oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński oraz o nazwisku małżonków i ich dzieci, jeżeli osoby zawierające małżeństwo są obywatelami polskimi;" Na tej podstawie konsulowie udzielali ślubów zapominając, że pomimo brzmienia Ustawy konsularnej, nie zawsze będą do tego uprawnieni.
 • Utrata kart płatniczych na wakacjach może słono kosztować

  Utrata kart płatniczych na wakacjach może słono kosztować

  Wystarczy zastrzec kartę, aby to bank przejął odpowiedzialność za nieuprawnione transakcje po jej zgubieniu lub kradzieży. Ale co zrobić jeśli jesteśmy na zagranicznych wakacjach, daleko od domu, i straciliśmy w ten sposób dostęp do pieniędzy?
 • Niemiecki konsul zaatakowany przez demonstrantów w Salonikach

  Kilkudziesięciu przeciwników polityki zaciskania pasa wdarło się w czwartek do centrum konferencyjnego w Salonikach na północy Grecji, gdzie trwało spotkanie z udziałem niemieckiego konsula. Doszło do starć z policją.
 • Konsul: Odnaleziono wywróconą łódź Polaków, nie żyje jedna osoba

  Konsul: Odnaleziono wywróconą łódź Polaków, nie żyje jedna osoba

  W sobotę norweskie służby ratownicze odnalazły na wodach w zachodniej Norwegii wywróconą łódź, którą pływali Polacy. W pobliżu natrafiono na ciało jednej osoby. Trwają poszukiwania 3 pozostałych uczestników wyprawy - powiedział konsul RP w Oslo Marcin Spyrka.
 • Japonia: Tragiczny wypadek rosyjskiego konsula

  Rosyjski konsul generalny w Japonii poniósł śmierć spadając z 30-metrowego klifu.
 • Córka konsula zginęła pomyłkowo. Policja ostrzelała jej auto

  Córka konsula zginęła pomyłkowo. Policja ostrzelała jej auto

  Córka konsula Chile zginęła na skutek pomyłkowego ostrzelania jej samochodu przez wenezuelską policję - podała w niedzielę BBC na portalu internetowym. Do incydentu doszło w mieście Maracaibo na zachodzie Wenezueli.