konstytucja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Konstytucja (2017, reż. Rajko Grlić) ,

Artykuły - Konstytucja (152)

Filmy - Konstytucja (9)

 • Prawniczka doniosła prokuraturze, że rozmawiała z uczniami szkół o konstytucji. "Niech rozważą, czy stanowiło to czyn karalny"

  Rzecznik dyscyplinarny prokuratury wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratora w stanie spoczynku Wojciecha Sadrakuły. Prokurator brał udział w spotkaniu z młodzieżą w ramach akcji "Tydzień Konstytucyjny" w jednej z warszawskich szkół. W geście solidarności z prokuratorem doniesienie na samą siebie złożyła adwokat Anna Rakowska-Trela. - Poinformowałam prokuraturę, że prowadziłam zdjęcia o konstytucji z młodzieżą, a nawet przedszkolakami. Jeżeli jest to czyn karalny, przewinienie dyscyplinarne, przestępstwo czy wykroczenie, to jestem do dyspozycji – tłumaczyła prawniczka. (TVN24/x-news)
 • Coraz więcej polskich miast z pomnikami w koszulkach z napisem "Konstytucja"

  Kolejne pomniki zostały ubrane w koszulki z napisem "Konstytucja" w ramach akcji zainicjowanej przez Komitet Obrony Demokracji. Tym razem koszulki zawisły na pomniku Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej oraz Nelly na skwerze w Gorzowie Wielkopolskim i rzeźbie Janusza Gorzowskiego na nadwarciańskim bulwarze. (TVN24/x-news)
 • Andrzej Duda: Po 20 latach nadszedł czas refleksji nad konstytucją

  Przemawiając do mieszkańców Strzelina, prezydent podkreślił, że po ponad dwudziestu latach nadszedł czas poważnej refleksji nad konstytucją i zależy mu, by nie była to refleksja tylko ekspertów m.in. naukowców, prawników. - Chcę, żebyście to państwo się wypowiedzieli co do tego jak uważacie, że w przyszłości powinna wyglądać Polska. Jakie powinny być u nas rozwiązania ustrojowe i jakie kwestie powinny być gwarantowane - argumentował Duda, zachęcając Strzelinian do udziału w mającym się odbyć z jego inicjatywy referendum na temat zmian w ustawie zasadniczej.
 • Kukiz: Miało być państwo obywatelskie

  Chcemy stworzyć prawo, które będzie budowało polską tożsamość. Obecna konstytucja daje możliwość kontroli Polski przez obce mocarstwa - mówił Paweł Kukiz Kukiz Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz na konferencji prasowej w Sejmie.