konsolidacja

Artykuły - Konsolidacja (497)

 • Efektem konsolidacji Orlenu i Lotosu podmiot z międzynarodowym potencjałem - Obajtek

  Efektem konsolidacji Orlenu i Lotosu podmiot z międzynarodowym potencjałem - Obajtek

  - Konsolidacja PKN Orlen i Grupy Lotos pozwoliłaby stworzyć podmiot z międzynarodowym potencjałem, wzmacniający bezpieczeństwo energetyczne Polski, którego giełdowa wartość mogłaby przekroczyć nawet 50 mld zł - podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
 • Jakie dokumenty usprawnią konsolidację kredytów?

  Jakie dokumenty usprawnią konsolidację kredytów?

  Konsolidacja kredytów jest korzystnym rozwiązaniem, gdy chcemy uzyskać dodatkowe środki na realizację życiowych planów. Jest też rozwiązaniem bardzo przydatnym, kiedy nie radzimy sobie ze spłatą kilku zobowiązań jednocześnie. Jak pokazują statystyki analityków Akredo.pl, w wielu przypadkach kredyt konsolidacyjny to forma naprawcza, po którą Klienci sięgają w sytuacji, gdy koszty dotychczasowych rat uniemożliwiają zachowanie płynności finansowej i gdy zaczyna "brakować do 1-go".
 • Polski sektor bankowy czeka ostra konsolidacja

  Polski sektor bankowy czeka ostra konsolidacja

  Zdaniem analityków, spada liczba banków komercyjnych w Polsce. Jeszcze kilka la temu było ich 50, teraz ich liczba nie przekracza 40. Konsolidacja będzie postępować, a mniejsze banki nie mają racji bytu.
 • Nowy szef MSP: Konsolidacja energetyki nie jest przygotowana

  Nowy szef MSP: Konsolidacja energetyki nie jest przygotowana

  Konsolidacja energetyki nie jest przygotowana - zapowiedział w środę nowy minister skarbu Andrzej Czerwiński. Ocenił, że konkurencyjny rynek energii chroni odbiorcę końcowego. Jak mówił, konieczne jest m.in. przyjęcie ustawy o "inteligentnych sieciach". - Jest możliwe, żeby na rynku energii podmiotem autentycznym, prawdziwym, decydującym o tym, od kogo w danej chwili kupi energię był odbiorca.
 • Konsolidacja polskich banków

  Konsolidacja polskich banków

  Mimo że konsolidacja sektora bankowego w Polsce trwa od kilkunastu lat, polskie banki czekają jeszcze zmiany własnościowe. W ocenie analityków, działające w Polsce banki podzielą rynek między siebie.
 • Konsolidacja w energetyce? To może oznaczać wzrost cen

  Konsolidacja w energetyce? To może oznaczać wzrost cen

  Nad Energą wisi widmo dalszej konsolidacji. A to zła wiadomość.
 • Refinansowanie czy konsolidacja - co wybrać?

  Refinansowanie czy konsolidacja - co wybrać?

  Przyglądając się ofertom kredytu refinansowego i konsolidacyjnego można odnieść wrażenie, że są to dwa takie same produkty - bzdura! Mimo podobnych założeń, są one całkiem różnymi propozycjami. Warto sprawdzić, w jakich przypadkach będą dla nas opłacalne i czym rzeczywiście się różnią.
 • GW: Z Polski znikną małe banki

  GW: Z Polski znikną małe banki

  Proces konsolidacji polskiego sektora bankowego trwa. Spodziewam się, że z rynku całkowicie znikną małe banki, mówi "Gazecie Wyborczej" prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.
 • Konsolidacja z ciekawostkami

  Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych nie przyniosła emocjonujących zmian w obrazie rynku. Skromna zmienność i mały obrót idealnie wpisały się w układ, jaki zadomowił się na parkiecie od połowy listopada. WIG20 znów kreślił swoje spokojne zmiany, w ramach których popyt gaśnie, gdy indeks znajduje się w okolicach 2430 pkt., a podaż traci drobną przewagę, gdy średnia osuwa się w rejon 2400 pkt.
 • Nerwowa konsolidacja złotego

  Nerwowa konsolidacja złotego

  Środowy, poranny handel na rynku złotego przebiega pod znakiem stabilizacji w zakresie ostatniej konsolidacji na parach związanych z PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2242 PLN za euro, 3,3126 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4970 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają stabilne w okolicach 2,657% w przypadku obligacji 10-letnich.

Filmy - Konsolidacja (1)

 • Spółki Grupy Azoty rozpoczynają wspólne pozyskiwanie pieniędzy na inwestycje

  Skonsolidowana Grupa Azoty rozważa rozwój zarówno organiczny, jak i poprzez przejęcia na rynkach zagranicznych. Ponad półtora roku po połączeniu czterech dużych spółek chemicznych zakończyły się już pierwsze etapy integracji. Teraz Grupa pracuje nad wspólnym modelem finansowania inwestycji, strategią rozwoju oraz programem poprawy operacyjnej Azoty PRO, który ma przynieść 300 mln zł oszczędności rocznie. ‒ Takie proste działania, które były do przeprowadzenia w ciągu kilku tygodni czy miesięcy po konsolidacji, zostały już zrobione. W tej chwili wyrazem naszej konsolidacji są projekty w trzech obszarach. Po pierwsze wieloletni wspólny model finansowania inwestycji, co oznacza to, że będziemy razem jako grupa pozyskiwać pieniądze na inwestycje na rynku od 2015 roku – zapowiada Adam Leszkiewicz, prezes spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn.