konserwator

Artykuły - Konserwator (13)

 • 104 zawody będą otwarte

  104 zawody będą otwarte

  Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki skierował dzisiaj do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projekt ustawy o zmianie ustaw regulujących warunki dostępu do wykonywania niektórych zawodów. Tzw. III transza deregulacyjna ma ułatwić dostęp do kolejnych 104 zawodów.
 • Generalny Konserwator Zabytków: Wycinka w Ogrodzie Krasińskich - bez nadzoru

  Stołeczny Konserwator Zabytków, który zezwolił na usunięcie drzew w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie, nie nadzorował wycinki - oświadczył we wtorek Generalny Konserwator Zabytków Piotr Żuchowski. Dodał jednak, że w związku z tym "decyzje personalne nie zostaną podjęte".
 • Wojewoda powołał nowego konserwatora zabytków

  40-letni Dariusz Chmielewski - z wykształcenia konserwator sztuki - został w piątek powołany na stanowisko pomorskiego konserwatora zabytków. Jego poprzednika odwołano w lipcu; w ostatnich latach wiele jego działań spotykało się z krytyką władz samorządowych Gdańska i polityków.
 • Nie polować na wilki przy granicy

  Główny konserwator przyrody poprosił Słowaków o wstrzymanie odstrzału wilków przy granicy z Polską - informuje "Dziennik Polski".
 • Reklamy na zabytkach za zgodą konserwatora

  Władze Krosna są pierwszym samorządem na Podkarpaciu, który otrzymał możliwość wydawania zgody na umieszczanie reklam na budynkach wpisanych do rejestru zabytków. Dotychczas zgodę taką mógł wydać jedynie wojewódzki konserwator zabytków.
 • Mazowiecka konserwator zabytków odwołana

  Mazowiecka konserwator zabytków Barbara Jezierska została odwołana z funkcji. Wojewoda mazowiecki zarzuca jej m.in. chaotyczne działania i brak współpracy z nim. Jezierska uważa z kolei, że nie ma merytorycznych powodów jej dymisji.
 • Bezrobotni dostaną pracę przy zabytkach

  Bezrobotni dostaną pracę przy zabytkach

  Osoby bezrobotne z terenu województwa małopolskiego będą mogły znaleźć pracę związaną z ochroną, utrzymaniem i renowacją zabytków. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przeznaczy w tym roku około 2,5 mln zł na sfinansowanie tego typu miejsc pracy.
 • Gdańsk: Konserwatorzy okradali windy

  Gdańska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy w jednym z miejscowych centrów handlowych okradali windy. Mężczyźni byli zatrudnieni jako konserwatorzy. Kradli metalowe bloczki obciążające i zastępowali je betonowymi. Mogli ukraść około 1,7 tony metalu.
 • Zmarł wybitny konserwator architektury prof. A. Tomaszewski

  Prof. Andrzej Tomaszewski - historyk architektury i sztuki, architekt, konserwator - uważany za jeden z międzynarodowych autorytetów w tej dziedzinie konserwacji zabytków - zmarł w poniedziałek w Berlinie. Miał 76 lat.