Biznes - Konrad Szymański

Synonimy:
Szymański Konrad,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Konrad Szymański (4)

 • Szymański: Gigantyczne pieniądze z Unii? Decyzje możliwe w czerwcu

  Szymański: Gigantyczne pieniądze z Unii? Decyzje możliwe w czerwcu

  Do Polski może trafić ponad 150 mld euro funduszy w najbliższych latach w ramach budżetu UE i programu pomocowego na walkę z gospodarczymi skutkami COVID-19. Na czerwcowej Radzie Europejskiej przywódcy unijni zdecydują o przyszłości nowej propozycji Komisji Europejskiej. Różnice zdań wciąż są duże, ale powodów dla porozumienia - ze względu na kryzys gospodarczy - przybywa - ocenia Konrad Szymański, minister ds. Unii Europejskiej.
 • Konrad Szymański: Bez zgody dla projektu budżetu KE w obecnym kształcie

  Minister ds. europejskich Konrad Szymański oświadczył, że projekt budżetu na lata 2021-2027, który zaoponowała KE, "nie przejdzie". To dlatego, że propozycje Komisji w sprawie realizacji nowych celów odbiegają od jej pierwotnych deklaracji.
 • Sporne referendum w sprawie euro?

  Sporne referendum w sprawie euro?

  Prezydent Andrzej Duda ocenia, że w trakcie proponowanego przez niego referendum dotyczącego zmian w polskiej konstytucji jedno z pytań mogłoby dotyczyć wejścia przez Polskę do strefy euro. Inaczej sądzi wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański - jego zdaniem strefa euro najpierw powinna rozwiązać swoje problemy.
 • Szymański: Badamy informacje o zakażonych salmonellą jajach z Polski

  Szymański: Badamy informacje o zakażonych salmonellą jajach z Polski

  Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański poinformował w piątek w Brukseli, że polskie władze badają informacje o zakażonych salmonellą jajkach z Polski, które miały trafić na rynek kilku krajów unijnych. Resort rolnictwa poinformował, że producentem jaj zakażonych salmonellą jest ferma drobiu z Wielkopolski.