Fakty - Konrad Szymański

Synonimy:
Szymański Konrad,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Konrad Szymański (17)

 • Konrad Szymański: Jestem bardzo wdzięczny Beacie Szydło za premię

  Konrad Szymański: Jestem bardzo wdzięczny Beacie Szydło za premię

  - Gdyby premie były przyznawane cichaczem, to nikt by o nich nic nie wiedział. One są tak samo jawne, jak wszystkie elementy zarobków - podkreślił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceszef polskiej dyplomacji Konrad Szymański.
 • Konrad Szymański: Odrzucamy język szantażu w sprawie uchodźców

  Konrad Szymański: Odrzucamy język szantażu w sprawie uchodźców

  "Problemy migracyjne nie powinny być rozwiązywane przy okazji negocjacji nowego unijnego budżetu. Odrzucamy język szantażu w sprawie relokacji uchodźców, która nie ma związku z budżetem Unii Europejskiej" - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański.
 • Konrad Szymański: Niemcy naszym kluczowym partnerem

  Konrad Szymański: Niemcy naszym kluczowym partnerem

  "Niemcy to nasz kluczowy partner gospodarczy i partner dla reformy UE, najpierw pod kątem politycznym, a być może później także instytucjonalnym" - mówi w "Rzeczpospolitej" wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.
 • Konrad Szymański w RMF FM: Najgorszy kryzys mamy za sobą

  Konrad Szymański w RMF FM: Najgorszy kryzys mamy za sobą

  Nieszczęsna decyzja z września 2015, mówiąca o tym, że to z poziomu Brukseli będziemy zarządzali tysiącami osób i będziemy je rozlokowywali w różnych państwach członkowskich UE, jest politycznie martwa - ocenił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, komentując kwestię relokacji uchodźców wewnątrz wspólnoty europejskiej. "Żaden kraj UE nie wykonał jej w znaczącym stopniu. Poziom jej wykonania na dziś to jest ok. 3 proc. po roku, a decyzja ma obowiązywać przez dwa lata, więc nie sądzę, żeby przyniosła jakiekolwiek konsekwencje" - dodał polityk. Jak podkreślał, Polska jest za tym, żeby uszczelnić granicę wewnętrzną i współpracować z państwami trzecimi w ramach walki z kryzysem migracyjnym, jednak "nie będzie się bezwarunkowo godziła na biurokratyczne plany". "Jeżeli ktoś sądzi, że Polska będzie się bezwarunkowo, bezwiednie godziła na bardzo biurokratyczną mentalność, na biurokratyczne plany przesuwania tysięcy osób wbrew opinii publicznej, wbrew stanowisku państw członkowskich, to się myli" - mówił wiceszef resortu spraw zagranicznych. "Wolałbym, żebyśmy po tym nieudanym eksperymencie z relokacją skupili się na tym, co działa" - dodał.
 • Konrad Szymański w RMF FM: Polska nie sprzeciwi się zawarciu CETA

  Konrad Szymański w RMF FM: Polska nie sprzeciwi się zawarciu CETA

  "Polska nie sprzeciwi się zawarciu umowy CETA, jeśli nasze żądania zostaną spełnione. Mamy zapewnienia, że tak będzie" - mówi reporterowi RMF FM Patrykowi Michalskiemu wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. To on będzie dziś towarzyszył premier Beacie Szydło na rozpoczynającym się w Brukseli unijnym szczycie. Jednym z tematów będzie właśnie umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą.
 • ​Polska, Niemcy i Francja rozmawiają o Brexicie

  ​Polska, Niemcy i Francja rozmawiają o Brexicie

  Dwudniową wizytę w Polsce rozpoczną w poniedziałek ministrowie ds. europejskich Francji i Niemiec Harlem Desir i Michael Roth - poinformował PAP wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Głównym tematem rozmów ma być referendum brytyjskie.
 • Szymański i Szczerski komentują referendum w Holandii

  Szymański i Szczerski komentują referendum w Holandii

  Wyniki holenderskiego referendum ws. umowy stowarzyszeniowej pomiędzy UE a Ukrainą to zły sygnał, pokazujący nieufność wobec Unii - uważa wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Na "kłopot z zaufaniem obywateli Europy Zachodniej do projektu europejskiego" wskazuje również prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
 • Konrad Szymański: Wyjaśnienie sprawy TK wymaga czasu

  Konrad Szymański: Wyjaśnienie sprawy TK wymaga czasu

  ​Przedstawiciele polskiego rządu udali się do Wenecji, gdzie wezmą udział w sesji Komisji Weneckiej, która wyda opinię ws. zmian w ustawie o TK. - Staram się przedstawić problem w całej jego złożoności - zapewnił wiceszef MSZ Konrad Szymański po przybyciu na miejsce.
 • ​UE: W trakcie negocjacji z Brytyjczykami inne kraje zgłaszają żądania

  ​UE: W trakcie negocjacji z Brytyjczykami inne kraje zgłaszają żądania

  W trakcie negocjacji warunków, na jakich Wielka Brytania ma zostać w UE, niektóre państwa członkowskie proponują kolejne ograniczenia praw socjalnych i swobody przemieszczania. Polska się temu sprzeciwia - wskazał wiceszef MSZ Konrad Szymański.
 • Konrad Szymański: Jesteśmy zainteresowani dialogiem z KE

  Konrad Szymański: Jesteśmy zainteresowani dialogiem z KE

  Jesteśmy zainteresowani dialogiem z Komisją Europejską; chcielibyśmy, aby jej pytania na temat TK były ściśle zadane; jesteśmy gotowi udzielić informacji - zadeklarował w środę w Brukseli minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Filmy - Konrad Szymański (6)

 • Szymański o reparacjach: "Najpierw musimy znaleźć konsensus w kraju"

  Konrad Szymański, dopytywany przez Roberta Mazurka tłumaczy dlaczego przeciąga się przedstawienie przez polski rząd wniosku o reparacje wojenne od Niemiec. - Kwota jest jednym z prostszych do ustalenia elementów - mówił wiceminister spraw zagranicznych.
 • Szymański o Brexicie: "Mamy plan awaryjny"

  Wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych odniósł się w Porannej Rozmowie w RMF FM do przeciągających się negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Konrad Szymański podkreślił, że Polska jest przygotowana na każdą ewentualność i uspokajał Roberta Mazurka, że będzie mógł wjeżdżać i wyjeżdżać z terenu Wysp Brytyjskich.
 • Szymański: Wiele osób w Izraelu ma kaca po tym, co się stało

  Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych był gościem Porannej Rozmowy w RMF FM. Podkreślił, że tak dla Polski, jak i Izraela wzajemne stosunki polityczne są bardzo ważne. Polski rząd chce jednak zmienić zasady dialogu, czego pierwszym sygnałem było odwołanie wizyty Mateusza Morawieckiego na szczycie V4.
 • Szymański: Polski rząd jednym z najlepiej przygotowanych na wypadek upadku umowy ws. brexitu

  "Jesteśmy na samym końcu procedowania rozporządzenia, które zaoferuje Wielkiej Brytanii na zasadach wzajemności ruch bezwizowy, nawet gdyby się okazało, że chaotyczny, nerwowy brexit nastąpi po 29 marca" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Konrad Szymaski. "Nie spodziewam się zaburzeń, które dotknęłyby bezpośrednio obywateli, być może z wyjątkiem technicznych problemów jeśli chodzi np. o tempo odprawy. Nie miałbym tu większych obaw" - uspokaja gość Roberta Mazurka. "Głównym problemem upadku umowy są przede wszystkim kwestie handlowe. Gdyby się okazało, że nagle musimy używać reguł WTO, Wielka Brytania stałaby się krajem trzecim dla Unii Europejskiej, pojawiłyby się cła. Dużo większym problemem są bariery pozataryfowe i techniczne problemy z dostępem do rynku brytyjskiego. Szukamy metody na to, żeby odprawy celne, nawet gdyby się okazało, że są konieczne, żeby przebiegały możliwie szybko i możliwie poza Calais. Myślę, że polski rząd jest jednym z najlepiej przygotowanych na wypadek upadku umowy" - uważa wiceszef MSZ. Według niego możemy spodziewać się albo technicznego wydłużenia brexitu do 30 czerwca - czyli takiego, które nie powodowałoby konieczności przeprowadzenia wyborów europejskich w Wielkiej Brytanii, albo wydłużenia znaczącego, które otwierałoby drogę do jakiś nowych scenariuszy politycznych, np. za rok. Jest głęboka wola obu stron - tak o ewentualnej wizycie Emmanuela Macrona w Polsce mówił Szymański. Obie strony szukają terminu, który byłby dogodny, mówimy o możliwie szybkim terminie w tym roku, ten termin nie jest ściśle określony, w polskich warunkach musi on odpowiadać tak premierowi, jak i prezydentowi - zaznacza gość Roberta Mazurka. Jest taka wola, w szczególności po stronie francuskiej, jest taka wola nowego otwarcia - dodał wiceszef MSZ. Jesteśmy od wielu miesięcy w kontakcie z klubem PiS jako MSZ, szukamy wspólnych konkluzji jeżeli chodzi o zakres ewentualnych roszczeń - tak o potencjalnym domaganiu się reparacji wojennych mówił Szymański. T
 • Szymański w Porannej rozmowie RMF (04.04.17)

  Szymański w Porannej rozmowie RMF (04.04.17).
 • K. Szymański o Brexicie: Jeżeli UE będzie pasywna, to za mniej niż pięć lat będziemy mieli podobne doświadczenie

  Jeżeli UE będzie pasywna wobec tego doświadczenia (decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu UE- red.), potraktuje to jako wypadek przy pracy, to jestem przekonany, że za mniej niż pięć lat będziemy mieli podobne doświadczenie w kolejnym państwie członkowskim. Ale to z całą pewnością nie będzie Polska - powiedział Konrad Szymański. (TVN24/X-news)