Konrad Piasecki

Artykuły - Konrad Piasecki (270)

 • Rafał Bochenek: Działalność KE wobec polskiego rządu budzi wątpliwości

  Rafał Bochenek: Działalność KE wobec polskiego rządu budzi wątpliwości

  "Odpowiedź do Komisji Europejskiej nie została wysłana. Pismo od Komisji jest robocze, a termin, który został wyznaczony na odpowiedź, to termin techniczny. Nie demonizowałbym go. Mamy swobodę" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, rzecznik rządu, Rafał Bochenek. Zdaniem rzecznika, jest pewnym nadużyciem ze strony Komisji Europejskiej, że takie działania podejmuje. "Z traktatów wynika zasada przyznanych kompetencji i organy europejskie powinny postępować w oparciu o nie. To, co robi KE wobec polskiego rządu, nie jest umocowane w traktatach i dlatego budzi tyle wątpliwości" - uważa Rafał Bochenek.
 • Monika Olejnik odchodzi z Radia ZET. Zastąpi ją Konrad Piasecki

  Monika Olejnik odchodzi z Radia ZET. Zastąpi ją Konrad Piasecki

  Nowym prowadzącym poranny program "Gość Radia ZET" będzie od września Konrad Piasecki. Dziennikarz, związany dotychczas ze stacją RMF FM, zastąpi Monikę Olejnik.
 • Jarosław Gowin: Trochę się męczyłem w rządzie PO. Żałuję, że Tusk nie miał rysu Thatcher

  Jarosław Gowin: Trochę się męczyłem w rządzie PO. Żałuję, że Tusk nie miał rysu Thatcher

  Rządy PO "bagnem egoizmu, marnotrawstwa i pogardy"? "Trochę się tam męczyłem i to nieprawda, że nie widziałem zła. Zachęcam do odświeżenia sobie mojego listu do kolegów i koleżanek z PO, kiedy podjąłem decyzję, że będę kontrkandydatem Tuska. Diagnoza, która jest w nim zawarta, niestety znalazła potwierdzenie w audycie" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodaje "chciałem odnowić Platformę, mając świadomość, że dostanę solidnie w zęby startując przeciw Donaldowi Tuskowi". "Ogromnie żałuję, że Tusk nie miał w sobie rysu Thatcher. Ona też prowadziła politykę ciepłej wody w kranie, ale przygotowywała się na następną kadencję, a w niej przywróciła wielkość swojemu państwu" uważa wicepremier. Minister zaznacza, że również jako polityk PO mówił, że 26 lat wolnej Polski można było wykorzystać dużo lepiej i zdecydowanie lepiej wykorzystać 8 lat rządzenia.
 • ​Bolek z pawlacza generała

  Banał i tajemnica, absurdalność okoliczności i ponura polska przeszłość, mieszają się w sprawie dokumentów przetrzymywanych przez państwa Kiszczaków w sposób niezwykły, nawet jak na polskie warunki. Na pawlaczu generała od lat tykała bomba zegarowa, pytanie, czy jej wybuch, po 26 latach polskiej transformacji potrafi jeszcze zmienić polityczną rzeczywistość.
 • Elżbieta Rafalska: 500 zł na każde dziecko? Być może premier powiedziała to w emocjach

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przekonywała w Kontrwywiadzie RMF FM, że Beata Szydło nigdy nie obiecywała 500 złotych na każde dziecko.
 • ​Trybunalskie igraszki

  O ile Platforma w "wojnie o Trybunał" ma w sobie coś z dziecka, które najpierw nie nosiło szalika, a potem dziwi się, że zachorowało, to partia rządząca leczy to dziecko, niczym lekarz homeopata, któremu pomyliły się dawki medykamentów i miast roztworów, aplikuje pacjentowi solidne porcje trucizn i toksyn. To uzdrawianie z delikatnością i wdziękiem właściwym raczej konowałom niż medykom może przynieść za chwilę chaos i konstytucyjny bezwład, nienotowane w naszych najnowszych dziejach.
 • Barwy kampanii: Co zmieni debata?

  Pogardzana i przez lata mało poważnie traktowana przez świat debata wszystkich komitetów wyborczych okazała się znacznie ciekawsza niż spotkanie Szydło-Kopacz. Szybsze tempo, mniej odklepywanych i recytowanych, a przygotowanych wcześniej formułek, więcej spontaniczności, odrobina świeżości - wszystko to okazało się przepisem na całkiem ciekawe spotkanie, które może nieco zmienić wyborczy krajobraz.
 • Ryszard Petru: "Nie szastam państwowymi pieniędzmi"

  Ryszard Petru: "Nie szastam państwowymi pieniędzmi"

  "Każda osoba, która u mnie startuje z 1. miejsca, ma obowiązek wpłaty 30 tys. na kampanię ogólnopolską. Nie szastam państwowymi pieniędzmi, tak jak to robią duże partie, bo nie mam takich pieniędzy. Mam najtańszą kampanię ze wszystkich - to nie są miliony, to są dużo mniejsze pieniądze" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM lider Nowoczesnej Ryszard Petru, pytany o finansowanie kampanii swojego ugrupowania. Dodaje, że poza tym pieniądze ma z wpłat przez internet. "Może to robić tylko osoba fizyczna i tylko przelewem bankowym. Nie ma możliwości, żeby jedna osoba wpłaciła więcej, niż 43 700 złotych" - zaznacza.
 • Michał Kamiński w Kontrwywiadzie RMF FM: "Nie nazywam Andrzej Duda, więc nie napędzam żadnych wojene

  Michał Kamiński w Kontrwywiadzie RMF FM: "Nie nazywam Andrzej Duda, więc nie napędzam żadnych wojene

  "Prezydent Andrzej Duda kompletnie nie interesował się sprawą imigrantów przez długie tygodnie, kiedy sprawa była na agendzie. Nagle po parunastu tygodniach kryzysu budzi się we wtorek - kiedy premier wyjeżdża na szczyt - i zaczyna wzywać ministrów. Minister Piotrowska przyszła, kiedy było o czym informować" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM minister w kancelarii premiera Michał Kamiński. Wojna rząd-prezydent? "To byłby czarny i niedobry scenariusz dla Polski i obawiam się, że działania Andrzeja Dudy wpisują się w scenariusz wojny z rządem. Chwała Bogu – pani premier potrafi się temu przeciwstawić" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM.
 • ​Fochy i anse, czyli koabitacja po polsku

  Prezydencko-rządowa koabitacja zapowiada się na tyleż krótką co gorącą. Nie minął jeszcze miodowy miesiąc prezydentury Andrzeja Dudy, a już stosunki na linii duży-mały pałac skrzą się od uszczypliwości i jeżą rafami. Obie strony zdają się mieć w tym swój interes, a mnożenie złośliwości, przytyki i potęgowanie napięcia doskonale temu interesowi służą.

Filmy - Konrad Piasecki (258)

 • Ryszard Petru: Wydaje mi się, że w wysłaniu polskich wojsk na Bliski Wschód chodzi o Trybunał

  „Moment wniosku o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza jest niefortunny. Można to było zrobić wcześniej, albo po szczycie NATO. To nasz wspólny szczyt i to bardzo ważne, żeby nam się udało. Rządy PiS-u przeminą, a NATO zostanie” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jego zdaniem nie składa się takiego wniosku na bazie artykułu w gazecie. „Są ważniejsze powody, dla których należy odwołać Macierewicza – włamał się do placówki NATO, czy chociażby kwestionował polską siłę obronną. Lepiej byłoby, gdyby PO spytała nas wcześniej czy poprzemy ten wniosek” – mówi polityk. Dodaje, że „mało kto się czuje bezpiecznie z ministrem obrony Macierewiczem” i Nowoczesna będzie głosowała za jego odwołaniem.
 • Magierowski: Sprawa Macierewicza jest dęta. Zaufanie prezydenta do niego nie zostało nadszarpnięte

  „Prezydent od początku uważał, że to dobry krok i dobra decyzja. Nie miał większych wątpliwości podpisując wniosek dotyczący wysłania polskich żołnierzy na Bliski Wschód” – mówi, pytany o polskie kontyngenty, które będą wspierać walkę z Państwem Islamskim, gość Kontrwywiadu RMF FM, dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. „Sytuacja geopolityczna jest dynamiczna. Prezydent podjął decyzję o wysłaniu polskich żołnierzy, bo wie, że sojusznicy potrzebują nas także na Bliskim Wschodzie” – dodaje gość RMF FM. Jego zdaniem Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że jeśli zależy nam na wzmocnieniu wschodniej flanki NATO, to „jako lojalny partner musimy przejawiać zaangażowanie w innych rejonach świata”.
 • Schetyna: Rozważamy wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza. Jego polityka to amatorszczyzna

  „Można wysłać polskich żołnierzy na Bliski Wschód, jeśli jest takie zapotrzebowanie. Ale dziś prezydent nie powinien podpisywać takiego wniosku. Czas jest fatalny – najgorszy z możliwych – przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie tu wiele ludzi i to będzie generowało wielką uwagę” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem „takie decyzje się podejmuje, ale nie mówi się o tym”. Dodaje, że rozmowy o wysyłaniu polskich żołnierzy do walki z Państwem Islamskim trwają od lat, ale „nie ma konieczności podejmowania decyzji już, teraz”. „Nie ma niczego nowego, co wymagałoby absurdalnego nagłaśniania tej sprawy bez wyobraźni” – uważa polityk. „Prężymy muskuły, pokazujemy jak silni jesteśmy. Byłem zdumiony, jak wiceprezes PiS mówił, że musimy się zaangażować w koalicję, żeby zabijać przedstawicieli Państwa Islamskiego. To absurdalne” – mówi lider PO. Jego zdaniem „wszystko jest sparciałą oponą w samochodzie prezydenta Dudy, wszystko jest grupą rekonstrukcyjną i jednym wielkim udawaniem”. Ocenia, że działania PiS są „amatorskie”. Grzegorz Schetyna pytany o to, czy Platforma złoży wniosek o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza, odpowiada: „rozważamy ten pomysł i będziemy rozmawiać”. Dodaje, że także z powodu informacji medialnych, które się pojawiły. „Czy premier miała wiedzę o kontaktach Macierewicza z agentem SB? Nie. Nic o tym wcześniej nie słyszeliśmy. Trzeba to wyjaśnić” – uważa przewodniczący Platformy. Jego zdaniem polityka Antoniego Macierewicza „może być groźna dla naszego bezpieczeństwa”. „MON zawsze miało szczęście do ludzi sensownych, którzy mieli kontakt z opozycją. Nie mam wrażenia, że teraz jest podobna sytuacja” – mówi gość Kontrwywiadu.
 • Paweł Wszołek: Pazdek zawodnikiem meczu, czyścił wszystkich i zagrał jak profesor

  „0:0 to wynik, który musimy szanować, bo nie jest łatwo zremisować z mistrzami świata. Chociaż mieliśmy szansę na zwycięstwo, bo graliśmy zorganizowany futbol” – mówi po remisie Polski z Niemcami gość Kontrwywiadu RMF FM, piłkarz reprezentacji Polski Paweł Wszołek. „Było widać, że wiemy, co chcemy robić na boisku. Zagęszczaliśmy środek pola i Niemcy się gubili” – dodaje. Zdaniem piłkarza nasz pressing był dla Niemców zaskoczeniem, przez co pod koniec meczy byli już zmęczeni, a nasza reprezentacja miała jeszcze siłę. „Musimy szanować przeciwnika, ale też trzeba znać swoją wartość. Wczoraj byliśmy lepszą drużyną” – uważa Wszołek. Pytany o Arkadiusza Milika odpowiada, że „zagrał bardzo dobre spotkanie, chociaż szkoda sytuacji”. „Zawodnik meczu to Pazdan. Czyścił wszystkich. Pazdek zagrał świetny mecz. Jak profesor!” – komentuje piłkarz. Jego zdaniem wyjście z grupy mamy już prawie w kieszeni. „To da chłopakom kopa i z meczu na mecz będą pokazywali większe zaangażowanie i wolę walki” – mówi Paweł Wszołek. Dodaje, że trzeba patrzeć z meczu na mecz. Zdaniem gościa RMF FM dużą siłą naszej reprezentacji jest to, że wielu zawodników gra w lidze zagranicznej. „Mamy liderów w obronie, pomocy, lidera całej drużyny. Zawodnicy mają z kogo dać przykład. Ja staram się jak najwięcej podglądać Roberta Lewandowskiego” – komentuje. Wszołek ocenia, że „jak będziemy tworzyć taki kolektyw, jak dotychczas, to możemy zajść daleko”. „Całym sercem jestem z chłopakami i mogę im przesłać całą energię, która mi została” – dodaje.