Konrad Piasecki

Artykuły - Konrad Piasecki (144)

 • "Rozmowa Piaseckiego”: Nowy program na antenie TVN24

  "Rozmowa Piaseckiego”: Nowy program na antenie TVN24

  "Rozmowa Piaseckiego" to nowy program TVN24, który zadebiutuje w ramówce stacji 3 września - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Jego gospodarz - Konrad Piasecki - będzie również prowadzącym "Kawę na ławę".
 • Beata Lubecka zastąpi Konrada Piaseckiego w Radiu Zet

  Beata Lubecka zastąpi Konrada Piaseckiego w Radiu Zet

  Dziennikarka Polsat News Beata Lubecka zastąpi Konrada Piaseckiego w roli gospodyni programu "Gość Radia Zet". Lubecka zadebiutuje w nowej roli we wrześniu.
 • Konrad Piasecki w TVN24, Bogdan Rymanowski przechodzi do Polsatu

  Konrad Piasecki w TVN24, Bogdan Rymanowski przechodzi do Polsatu

  Dziennikarz Konrad Piasecki odchodzi z Radia Zet. Według nieoficjalnych informacji Presserwisu ma zastąpić Bogdana Rymanowskiego na antenie TVN24.
 • Rafał Bochenek: Działalność KE wobec polskiego rządu budzi wątpliwości

  Rafał Bochenek: Działalność KE wobec polskiego rządu budzi wątpliwości

  "Odpowiedź do Komisji Europejskiej nie została wysłana. Pismo od Komisji jest robocze, a termin, który został wyznaczony na odpowiedź, to termin techniczny. Nie demonizowałbym go. Mamy swobodę" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, rzecznik rządu, Rafał Bochenek. Zdaniem rzecznika, jest pewnym nadużyciem ze strony Komisji Europejskiej, że takie działania podejmuje. "Z traktatów wynika zasada przyznanych kompetencji i organy europejskie powinny postępować w oparciu o nie. To, co robi KE wobec polskiego rządu, nie jest umocowane w traktatach i dlatego budzi tyle wątpliwości" - uważa Rafał Bochenek.
 • Monika Olejnik odchodzi z Radia ZET. Zastąpi ją Konrad Piasecki

  Monika Olejnik odchodzi z Radia ZET. Zastąpi ją Konrad Piasecki

  Nowym prowadzącym poranny program "Gość Radia ZET" będzie od września Konrad Piasecki. Dziennikarz, związany dotychczas ze stacją RMF FM, zastąpi Monikę Olejnik.
 • Jarosław Gowin: Trochę się męczyłem w rządzie PO. Żałuję, że Tusk nie miał rysu Thatcher

  Jarosław Gowin: Trochę się męczyłem w rządzie PO. Żałuję, że Tusk nie miał rysu Thatcher

  Rządy PO "bagnem egoizmu, marnotrawstwa i pogardy"? "Trochę się tam męczyłem i to nieprawda, że nie widziałem zła. Zachęcam do odświeżenia sobie mojego listu do kolegów i koleżanek z PO, kiedy podjąłem decyzję, że będę kontrkandydatem Tuska. Diagnoza, która jest w nim zawarta, niestety znalazła potwierdzenie w audycie" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodaje "chciałem odnowić Platformę, mając świadomość, że dostanę solidnie w zęby startując przeciw Donaldowi Tuskowi". "Ogromnie żałuję, że Tusk nie miał w sobie rysu Thatcher. Ona też prowadziła politykę ciepłej wody w kranie, ale przygotowywała się na następną kadencję, a w niej przywróciła wielkość swojemu państwu" uważa wicepremier. Minister zaznacza, że również jako polityk PO mówił, że 26 lat wolnej Polski można było wykorzystać dużo lepiej i zdecydowanie lepiej wykorzystać 8 lat rządzenia.
 • ​Bolek z pawlacza generała

  Banał i tajemnica, absurdalność okoliczności i ponura polska przeszłość, mieszają się w sprawie dokumentów przetrzymywanych przez państwa Kiszczaków w sposób niezwykły, nawet jak na polskie warunki. Na pawlaczu generała od lat tykała bomba zegarowa, pytanie, czy jej wybuch, po 26 latach polskiej transformacji potrafi jeszcze zmienić polityczną rzeczywistość.
 • Elżbieta Rafalska: 500 zł na każde dziecko? Być może premier powiedziała to w emocjach

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przekonywała w Kontrwywiadzie RMF FM, że Beata Szydło nigdy nie obiecywała 500 złotych na każde dziecko.
 • ​Trybunalskie igraszki

  O ile Platforma w "wojnie o Trybunał" ma w sobie coś z dziecka, które najpierw nie nosiło szalika, a potem dziwi się, że zachorowało, to partia rządząca leczy to dziecko, niczym lekarz homeopata, któremu pomyliły się dawki medykamentów i miast roztworów, aplikuje pacjentowi solidne porcje trucizn i toksyn. To uzdrawianie z delikatnością i wdziękiem właściwym raczej konowałom niż medykom może przynieść za chwilę chaos i konstytucyjny bezwład, nienotowane w naszych najnowszych dziejach.
 • Barwy kampanii: Co zmieni debata?

  Pogardzana i przez lata mało poważnie traktowana przez świat debata wszystkich komitetów wyborczych okazała się znacznie ciekawsza niż spotkanie Szydło-Kopacz. Szybsze tempo, mniej odklepywanych i recytowanych, a przygotowanych wcześniej formułek, więcej spontaniczności, odrobina świeżości - wszystko to okazało się przepisem na całkiem ciekawe spotkanie, które może nieco zmienić wyborczy krajobraz.

Filmy - Konrad Piasecki (259)

 • Piasecki o rozmowach w RMF FM: Poranne wstawanie to jest coś, do czego nie można się przyzwyczaić

  "Poranne wstawanie to jest coś, do czego, cholera jasna, nie można się przyzwyczaić. To znaczy ja nie mogę. Chociaż robiłem to i robię przez dobrych kilkanaście lat dzień w dzień" – powiedział w specjalnym wydaniu Porannej rozmowy w RMF FM Konrad Piasecki, wieloletni dziennikarz RMF FM. "Potrzebuję trochę czasu na oswojenie się z rzeczywistością, zrozumienie, jaki jest dzień, gdzie ja jestem i z kim będę rozmawiał za chwilę" – przyznał gość Roberta Mazurka.
 • Ryszard Petru: Wydaje mi się, że w wysłaniu polskich wojsk na Bliski Wschód chodzi o Trybunał

  „Moment wniosku o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza jest niefortunny. Można to było zrobić wcześniej, albo po szczycie NATO. To nasz wspólny szczyt i to bardzo ważne, żeby nam się udało. Rządy PiS-u przeminą, a NATO zostanie” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jego zdaniem nie składa się takiego wniosku na bazie artykułu w gazecie. „Są ważniejsze powody, dla których należy odwołać Macierewicza – włamał się do placówki NATO, czy chociażby kwestionował polską siłę obronną. Lepiej byłoby, gdyby PO spytała nas wcześniej czy poprzemy ten wniosek” – mówi polityk. Dodaje, że „mało kto się czuje bezpiecznie z ministrem obrony Macierewiczem” i Nowoczesna będzie głosowała za jego odwołaniem.
 • Magierowski: Sprawa Macierewicza jest dęta. Zaufanie prezydenta do niego nie zostało nadszarpnięte

  „Prezydent od początku uważał, że to dobry krok i dobra decyzja. Nie miał większych wątpliwości podpisując wniosek dotyczący wysłania polskich żołnierzy na Bliski Wschód” – mówi, pytany o polskie kontyngenty, które będą wspierać walkę z Państwem Islamskim, gość Kontrwywiadu RMF FM, dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. „Sytuacja geopolityczna jest dynamiczna. Prezydent podjął decyzję o wysłaniu polskich żołnierzy, bo wie, że sojusznicy potrzebują nas także na Bliskim Wschodzie” – dodaje gość RMF FM. Jego zdaniem Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że jeśli zależy nam na wzmocnieniu wschodniej flanki NATO, to „jako lojalny partner musimy przejawiać zaangażowanie w innych rejonach świata”.
 • Schetyna: Rozważamy wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza. Jego polityka to amatorszczyzna

  „Można wysłać polskich żołnierzy na Bliski Wschód, jeśli jest takie zapotrzebowanie. Ale dziś prezydent nie powinien podpisywać takiego wniosku. Czas jest fatalny – najgorszy z możliwych – przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie tu wiele ludzi i to będzie generowało wielką uwagę” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem „takie decyzje się podejmuje, ale nie mówi się o tym”. Dodaje, że rozmowy o wysyłaniu polskich żołnierzy do walki z Państwem Islamskim trwają od lat, ale „nie ma konieczności podejmowania decyzji już, teraz”. „Nie ma niczego nowego, co wymagałoby absurdalnego nagłaśniania tej sprawy bez wyobraźni” – uważa polityk. „Prężymy muskuły, pokazujemy jak silni jesteśmy. Byłem zdumiony, jak wiceprezes PiS mówił, że musimy się zaangażować w koalicję, żeby zabijać przedstawicieli Państwa Islamskiego. To absurdalne” – mówi lider PO. Jego zdaniem „wszystko jest sparciałą oponą w samochodzie prezydenta Dudy, wszystko jest grupą rekonstrukcyjną i jednym wielkim udawaniem”. Ocenia, że działania PiS są „amatorskie”. Grzegorz Schetyna pytany o to, czy Platforma złoży wniosek o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza, odpowiada: „rozważamy ten pomysł i będziemy rozmawiać”. Dodaje, że także z powodu informacji medialnych, które się pojawiły. „Czy premier miała wiedzę o kontaktach Macierewicza z agentem SB? Nie. Nic o tym wcześniej nie słyszeliśmy. Trzeba to wyjaśnić” – uważa przewodniczący Platformy. Jego zdaniem polityka Antoniego Macierewicza „może być groźna dla naszego bezpieczeństwa”. „MON zawsze miało szczęście do ludzi sensownych, którzy mieli kontakt z opozycją. Nie mam wrażenia, że teraz jest podobna sytuacja” – mówi gość Kontrwywiadu.