konopie

Artykuły - Konopie (22)

Filmy - Konopie (3)

  • To przełom w walce o legalizację marihuany?

    W maju bieżącego roku Urugwaj zalegalizował marihuanę, a od września każdy pełnoletni obywatel może uprawiać sześć krzaków konopi i kupować maksymalnie 40 gramów marihuany miesięcznie. W tym celu trzeba się jednak zarejestrować, ujawniając swoje dane, co nie wszystkim się podoba. "Przecież ludzie, którzy kupują wyroby tytoniowe, alkohol i leki w aptekach, nie muszą się ujawniać!" - denerwują się palacze. Trzeba jednak przyznać, że rozwiązanie zastosowane w Urugwaju należy do najbardziej liberalnych na świecie.
  • Szok! Potrawy doprawione narkotykiem robią furorę

    Kolejne amerykańskie stany legalizują tak zwaną marihuanę leczniczą i depenalizują posiadanie niewielkich ilości konopi. W tej sytuacji coraz większą popularnością cieszą się... warsztaty gotowania z marihuaną! Ich uczestnicy uczą się, jak przygotowywać zbilansowane posiłki doprawione tym narkotykiem. Wtajemniczeni twierdzą, że konopie przyjmowane poprzez układ pokarmowy, a nie oddechowy, działają dłużej – i intensywniej. Dodajmy, że dla wielu chorych, zwłaszcza na nowotwory, spożywanie konopi jest łatwiejsze niż ich palenie.
  • Nowy wynalazek. Przebije e-papierosa?!

    Popularność e-papierosów pozwalała przypuszczać, że wkrótce na rynku pojawią się również e-skręty. I tak się stało. Wymyślili je – jakżeby inaczej – Holendrzy. Ale, co ciekawe, są one całkowicie legalne. Wkłady do e-skrętów dostępne są w sześciu wariantach smakowych, bazujących na owocowej nucie. Nie znajdziemy w nich niczego, co miałoby jakikolwiek związek z konopiami. Mimo to e-skręty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki - dziennie sprzedawanych jest od kilku do kilkunastu tysięcy sztuk! W czym zatem tkwi tajemnica ich popularności?