Fakty - konkurs

Artykuły - Konkurs (160)

 • Życie po dworcu ZOO

  Życie po dworcu ZOO

  35 lat po ukazaniu się książki „My, dzieci z dworca ZOO”, dzięki której Christiane F. stała się najsłynniejszą narkomanką na świecie, bohaterka przedstawia dalszy ciąg swojej historii. Opowiada o nieudanych odwykach, pobytach w areszcie i berlińskim więzieniu, o szczęśliwym czasie w Grecji, o ludziach spotkanych po drodze, o programie metadonowym, do którego została przyjęta, wreszcie o narodzinach Phillipa i macierzyństwie, które odmieniło jej życie. Zapraszamy do lektury i udziału w naszym konkursie!
 • Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie

  Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie

  19 marca 2014 r. w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie odbył się V Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych. Z roku na rok fascynuje coraz bardziej. Młodzież prześcigała się nie tylko pod względem pomysłów, ale również posiadała umiejętności pozwalające im skonstruować np. model windy towarowej z układem sterowania; przenośną konsolę do gier; układ sterujący drzwiami tramwaju kontrolowany przy pomocy mikrokontrolera DSM- 51 ; drukarkę 3D do drukowania obiektów przestrzennych czy kokpit symulatora jazdy samochodem.
 • "Zorkownia". Opowieść o tym, co najważniejsze

  "Zorkownia". Opowieść o tym, co najważniejsze

  Agnieszka Kaluga obiecała umierającej córeczce, że sobie poradzi. Teraz pomaga innym. Odnalazła swoje miejsce, choć życie przecina się tam ze śmiercią. Od czterech lat jest wolontariuszką w hospicjum. Spędza czas z tymi, którzy potrzebują kilku słów, uśmiechu, pomocy przy napisaniu ostatniego listu. "Zorkownia" to poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie. Chcesz go przeczytać? Zapraszamy do udziału w konkursie!
 • Osobiste notatki Jana Pawła II. Rozwiązanie konkursu

  Osobiste notatki Jana Pawła II. Rozwiązanie konkursu

  Zwycięzcami naszego ostatniego konkursu została pani Iza, pan Zdzisław i pan Łukasz. Bardzo dziękujemy za wyczerpujące odpowiedzi. Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych konkursów.
 • Osobiste notatki Jana Pawła II. Konkurs!

  Osobiste notatki Jana Pawła II. Konkurs!

  "Jestem bardzo w rękach Bożych" to zbiór osobistych notatek, które Jan Paweł II prowadził przez czterdzieści lat. Odkrywają tajemnicę jego duszy i całkowitego oddania się Bogu. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w naszym konkursie!
 • Regulamin konkursu o Janie Pawle II

  Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu.
 • Zwycięzcy konkursu "Ostatnie Dni Dyktatorów"

  Zwycięzcy konkursu "Ostatnie Dni Dyktatorów"

  Zwycięzcami naszego ostatniego konkursu została pani Joanna, pan Wojciech i pan Robert. Bardzo dziękujemy za wyczerpujące odpowiedzi, jesteśmy pod wrażeniem! Wybór był bardzo trudny. Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych konkursów.
 • "Ostatnie Dni Dyktatorów". Konkurs!

  "Ostatnie Dni Dyktatorów". Konkurs!

  Po fakcie człowiek żałuje tylko, że był za dobry - wycedził Adolf Hitler, gdy z Ewą Braun ślubowali sobie nie tyle dozgonną miłość, co wspólne samobójstwo. Gdy cyjanek zaczął krążyć w ich żyłach, ona pierwsza osunęła się na ziemię. Mimo zażycia śmiertelnej dawki, chwilę później Hitler strzelił sobie w głowę. Czy aż tak bardzo chciał być pewny, że nie dostanie się żywy w ręce aliantów? Zapraszamy do lektury książki "Ostatnie Dni Dyktatorów" i wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym można ją wygrać!
 • "Tajemnica Marii Magdaleny". Zwycięzcy konkursu

  "Tajemnica Marii Magdaleny". Zwycięzcy konkursu

  Przedstawiamy zwycięzców naszego ostatniego konkursu. Książki trafią do pani Ewy, pani Anny i pana Krystiana. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych konkursów!
 • "Tajemnica Marii Magdaleny". Konkurs!

  "Tajemnica Marii Magdaleny". Konkurs!

  "Tajemnica Marii Magdaleny" nie jest tylko obroną, odkłamaniem i próbą odwojowania jednej z największych świętych w dziejach Kościoła katolickiego, ale w istocie apologetycznym wykładem wiary na temat autentyczności i historyczności Pisma Świętego, napisał jeden z recenzentów książki. By samemu przekonać się o słuszności tego zdania, zapraszamy do lektury fragmentów i wzięcia udziału w naszym konkursie!