konkurencja

Artykuły - Konkurencja (274)

 • Amillidius: Marketing — nowoczesna filozofia przedsiębiorstwa

  Amillidius: Marketing — nowoczesna filozofia przedsiębiorstwa

  Firma reklamowa Amillidius pomaga przedsiębiorcom rozwijać działalność poprzez pozyskiwanie nowych klientów. Firma posiada najbardziej nowoczesne narzędzia marketingu cyfrowego w swoim arsenale, a zintegrowane podejście opiera się na aktualnych trendach.
 • Na rynku zadebiutuje dyskont Mere. W Polsce chce mieć 105 sklepów

  Na rynku zadebiutuje dyskont Mere. W Polsce chce mieć 105 sklepów

  Rosyjski detalista Svetofor wejdzie na rynek Europy Środkowej z marką Mere. Zamierza otworzyć swój pierwszy sklep we wrześniu w rumuńskim Snagov - podał rumuński Business Review. W Polsce sieć chce uruchomić 105 sklepów. W 2018 r. ma powstać 8 sklepów, głównie w południowej Polsce. Wkrótce ma ruszyć rekrutacja kierowników sklepów i personelu.
 • TVP zapłaciła za mundial, skorzysta konkurencja

  TVP zapłaciła za mundial, skorzysta konkurencja

  Grube miliony wydała telewizja publiczna na prawa do transmisji meczów. TVN chce je pokazywać, nie ponosząc kosztów.
 • Wyroki w sprawie Grupy Sfinks, Terg i PKP Cargo

  Wyroki w sprawie Grupy Sfinks, Terg i PKP Cargo

  Przedsiębiorcy, których dotyczyły wyroki sądowe w sprawach decyzji UOKiK z zakresu ochrony konkurencji to Grupa Sfinks, Terg, PKP Cargo - poinformował we wtorek Urząd w komunikacie podsumowującym najważniejsze wyroki sądowe z zakresu ochrony konkurencji.
 • "Rzeczpospolita": UOKiK uderzy w Allegro

  Platforma internetowa podejrzewana jest o faworyzowanie swojego sklepu kosztem innych sprzedawców - informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita".
 • Sąd może nakazać przedsiębiorcy donosić na samego siebie

  Sąd może nakazać przedsiębiorcy donosić na samego siebie

  To nie żart. Do Sejmu trafił właśnie rządowy projekt ustawy wprowadzającej istotną zmianę w zakresie zasad postępowania dowodowego. Nowymi przepisami Rząd chce wprowadzić możliwość nałożenia przez sąd obowiązku przedstawiania dowodów na swoją niekorzyść w sprawach dotyczących nieuczciwej konkurencji.
 • Przeszukanie w siedzibie Grupy Allegro

  Przeszukanie w siedzibie Grupy Allegro

  UOKiK prowadzi przeszukanie w siedzibie Grupy Allegro. Ma to związek z prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym, w którym urząd sprawdza, czy przedsiębiorca faworyzuje własny sklep internetowy kosztem innych sprzedawców.
 • Polacy chętnie donoszą o zmowach firm

  Polacy chętnie donoszą o zmowach firm

  W ciągu pięciu dni od startu specjalnej infolinii dla tzw. sygnalistów UOKiK otrzymał aż kilkadziesiąt zgłoszeń - pisze w piątek "Rzeczpospolita".
 • Pracując dla konkurencji, możesz stracić zatrudnienie

  Pracując dla konkurencji, możesz stracić zatrudnienie

  Za umyślne złamanie zakazu konkurencji zatrudniony może zapłacić pracodawcy odszkodowanie, odpowiadające pełnej wartości wyrządzonej mu szkody. Lojalność obowiązuje go również po rozwiązaniu umowy o pracę, jednak nie dłużej niż przez okres dwóch lat. Wówczas były już pracownik otrzymuje część poprzedniej pensji.
 • Piękni konkurencyjni: Jak wyjść z roli taniego podwykonawcy?

  Piękni konkurencyjni: Jak wyjść z roli taniego podwykonawcy?

  Dobry dizajn i nierozerwalnie z nim związana innowacyjność zadecydują o tym, czy uda się przeformatować polską gospodarkę tak, by tworzyć produkty o wyższej wartości i wyjść z roli taniego podwykonawcy.

Filmy - Konkurencja (3)