koniec świata

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Koniec świata (Film (2006)[Southland Tales] Reż.Richard Kelly) ,

Artykuły - Koniec świata (85)

 • "Nie dotrwamy do 2030”: Czy Bob Geldof przewidział koniec świata?

  "Nie dotrwamy do 2030”: Czy Bob Geldof przewidział koniec świata?

  "Moje pokolenie zawiodło bardziej niż wszystkie inne. Nie możecie pozwolić, aby wasze także zawiodło. Następna wielka wojna nie będzie taka jak pierwsza czy druga wojna światowa. To będzie nasz koniec. Możemy nie dotrwać do 2030" - tymi słowami muzyk i działacz społeczny Bob Geldof zaszokował zebranych na konferencji One Young World kilka lat temu. Od tego momentu mija prawie siedem lat. Patrząc na ostatnie wydarzenia na świecie, okazuje się, że mógł mieć sporo racji...
 • Pol'And'Rock Festival (Przystanek Woodstock): Krzysztof Zalewski, Koniec Świata i Bethel

  Pol'And'Rock Festival (Przystanek Woodstock): Krzysztof Zalewski, Koniec Świata i Bethel

  Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy zagrają na Małej Scenie Pol'And'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock).
 • Kolejny koniec zaczyna się 15 października

  Kolejny koniec zaczyna się 15 października

  23 września 2017 miał mieć miejsce koniec świata. Amerykański numerolog David Meade był przekonany, że właśnie tego dnia z Ziemią zderzy się tajemnicza planeta, najprawdopodobniej Nibiru, co doprowadzi do globalnych zamieszek i kataklizmów. Nic takiego się nie wydarzyło, bo Meade - jak sam twierdzi - popełnił błąd w obliczeniach.
 • Nostradamus. Czy przewidział koniec świata?

  Nostradamus. Czy przewidział koniec świata?

  Na 25 listopada 2015 roku Nostradamus, francuski lekarz i astrolog, przewidział koniec świata. Miał rację?
 • Potężna asteroida może uderzyć w Ziemię?

  Potężna asteroida może uderzyć w Ziemię?

  Czy jeszcze w tym tygodniu będzie koniec świata? Jeżeli wierzyć informacjom publikowanym w internecie, jeszcze we wrześniu w Ziemię ma uderzyć potężna asteroida. To ma wywołać katastrofalne skutki dla naszego globu i w efekcie doprowadzić do zniszczenia kuli ziemskiej. Asteroida miałaby doprowadzić do katastrofy do 28 września.
 • Zbliża się koniec świata? NASA zaprzecza

  Zbliża się koniec świata? NASA zaprzecza

  ​Niedawno internet obiegła informacja o zbliżającej się katastrofie. Już w grudniu tego roku cały świat miałby na 6 dni zapaść w całkowitej ciemności. Czy faktycznie coś nam zagraża?
 • Koniec świata na 5 sposobów

  Koniec świata na 5 sposobów

  Im nowocześniejszy jest nasz świat, tym łatwiej możemy go stracić. Na ludzkość czyha wiele zagrożeń, za które odpowiedzialni jesteśmy my sami, a nie matka natura. Internetowe wydanie „Popular Science” wylicza, czego powinniśmy obawiać się najbardziej.
 • Naszą cywilizację czeka upadek. Tak mówią naukowcy z NASA

  Naszą cywilizację czeka upadek. Tak mówią naukowcy z NASA

  Stworzona przez nas cywilizacja przemysłowa w końcu upadnie, a do tego upadku doprowadzimy my sami. Tak wynika z raportu sfinansowanego z pieniędzy NASA.
 • ​Pojutrze będzie koniec świata? Tak twierdzą naukowcy

  Według mitologii nordyckiej 22 lutego 2014 roku nastąpi koniec świata. Zgodnie z przepowiednią Wikingów, Ziemia, jaką znamy, przestanie istnieć - czytamy na independent.co.uk.

Filmy - Koniec świata (8)

 • Tajemniczy lej w ziemi. "To zapowiedź końca świata"

  Pojawił się znienacka - i pochłonął wszystko, co znajdowało się w pobliżu: drzewa, wodę z sadzawki i żyjące w niej ryby... Maleńką wioskę Sanica w Bośni nawiedziło niecodzienne zjawisko geologiczne. I chociaż wezwany na miejsce ekspert robił, co mógł, by uspokoić jej mieszkańców, oni wiedzą swoje. Są tacy, którzy przed katastrofą widzieli stąpające po powierzchni wody duchy zmarłych. Inni dopatrują się w niej zapowiedzi końca świata...
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Koniec świata

  Jak będzie wyglądał koniec świata i ile ma wspólnego z otaczającą nas rzeczywistością? Ostrzegamy - oglądanie dzisiejszego felietonu może odbić się na Waszym zdrowiu psychicznym! Felietonów Tomasza Olbratowskiego słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.
 • Pytamy Polaków o 21 grudnia. Czy będzie koniec świata?

  Czy przejmujemy się przepowiedniami Majów? Czy obawiamy się końca świata, który rzekomo ma nadejść 21 grudnia 2012 roku? Postanowiliśmy sprawdzić, czy wśród mieszkańców Krakowa panują apokaliptyczne nastroje...
 • Szef BBN uspokaja: W Polsce końca świata nie będzie!

  Zastanawialiśmy się nawet, czy nie uruchomić jakiegoś programu prognozowania w związku z końcem świata. Uznaliśmy jednak, że to mało prawdopodobne. W Polsce końca świata nie będzie - mówił na antenie RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, generał Stanisław Koziej.