polska lokalna - konferencja naukowa

Artykuły - Konferencja naukowa (9)

 • O masowym ginięciu pszczół na konferencji w Stróżach

  "Pomóżmy pszczołom - pszczoły pomogą nam" - pod takim hasłem w gospodarstwie pasiecznym "Sądecki Bartnik" w Stróżach koło Grybowa odbędzie się w weekend konferencja naukowa, poświęcona m.in. zjawisku masowego ginięcia pszczół.
 • 50. rocznica odkrycia szachów sandomierskich

  Prezentacja dziejów "królewskiej gry", konferencja naukowa na temat kulturowej roli szachów, pokaz filmów i spotkania szachistów wypełnią program obchodów 50. rocznicy odkrycia szachów sandomierskich. Rozpoczną się one 24 maja w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie).
 • Zakończenie obchodów Roku Jana Heweliusza

  Premiera filmu animowanego opowiadającego o życiu Jana Heweliusza oraz konferencja naukowa prezentująca wyniki badań poświęconych tej postaci to imprezy, które zakończą obchody Roku Jana Heweliusza i jednocześnie uczczą 401. rocznicę urodzin astronoma.
 • Konferencja naukowa na temat Janusza Kurtyki

  Konferencja naukowa na temat Janusza Kurtyki

  Dwudniowa konferencja naukowa, prezentująca osobę i dorobek tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej historyka i prezesa IPN Janusza Kurtyki, odbędzie się w piątek i sobotę w Krakowie.
 • Konferencja naukowa w Pszczynie

  Konferencja naukowa w Pszczynie

  W Pszczynie odbywa się ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Badania fizyko-chemiczne, toksykologiczne i ekotoksykologiczne nowych produktów chemicznych".
 • Andrzej Strug - ogólnopolska konferencja naukowa

  Ogólnopolska konferencja naukowa "Andrzej Strug" rozpocznie się dzisiaj w Lublinie. Wydarzenie zaplanowano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego (ul. Narutowicza 4).
 • Rozpoczęła się konferencja naukowa Talent 2007

  W czwartek na Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczęła się konferencja naukowa Talent 2007. Zaprezentowanych zostanie na niej 130 referatów o tematyce humanistycznej, informatycznej i przyrodniczej.
 • Konferencja naukowa w zielonogórskiej bibliotece

  W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im C. Norwida odbyła się konferencja naukowa pod hasłem Zielona Góra na przestrzeni dziejów. Przemiany społeczno - kulturowe.
 • Konferencja naukowa "Wolni i solidarni"

  Konferencja naukowa "Wolni i solidarni"

  "Solidarność Walcząca" powstała w sposób naturalny i zaczęła funkcjonować na zasadzie więzi przyjacielskich, co gwarantowało jej hermetyczność i chroniło przed dekonspiracją - powiedział jeden ze współzałożycieli "Solidarności Walczącej", Michał Gabryel podczas czwartkowej konferencji naukowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, która odbyła się w ramach obchodów 25-lecia organizacji.