końcówka

Artykuły - Końcówka (174)

 • Końcówka zdecydowanie dla byków

  Nieco zmienności przyniósł dopiero protokół z posiedzenia Fed, jednak po pierwszej nerwowej reakcji, notowania błyskawicznie wróciły do punktu wyjścia.
 • Solidna końcówka roku w budżecie państwa

  Według opublikowanych wczoraj przez Ministerstwo Finansów oficjalnych danych odnośnie do wykonania budżetu za grudzień deficyt budżetowy wyniósł 10,4 mld zł, co było najlepszym wynikiem w tym tysiącleciu. Informacje przekazane przez MF odkryły również kilka interesujących aspektów godnych analizy. Ponadto warto również odnotować kolejną, solidną aukcję obligacji, po której potrzeby pożyczkowe na ten rok zostały zaspokojone już w 47 proc.
 • Słaby początek, ale bardzo mocna końcówka

  We wczorajszych opracowaniach, oceniając bieżący układ techniczny wykresu, eksponowałem przede wszystkim lokalny węzeł podażowy fibo: 2284-2287 pkt.
 • Duże problemy w końcówce notowań

  W czwartek, w początkowej fazie notowań, podaż wykazywała się zdecydowanie większą aktywnością, co wpisywało się w ogólne (bardzo wyraźne) pogorszenie sentymentu na światowych parkietach.
 • Fatalna końcówka na GPW

  Analogicznie jak w ostatnim okresie warszawski rynek inspirował się wczoraj zachowaniem parkietów bazowych, gdzie jak zwykle kluczową rolę odgrywał niemiecki indeks DAX.
 • Trudna końcówka tygodnia dla ryzykownych aktywów

  Donald Trump, kryzys na rynkach wschodzących oraz sytuacja we Włoszech to w dalszym ciągu tematy, które w największym stopniu determinują sytuację na rynku. Amerykański prezydent w ostatnich dniach znów zaczął aktywniej wypowiadać się na temat polityki handlowej.
 • Spokojna końcówka tygodnia

  W trakcie wczorajszej sesji na Wall Street inwestorzy nie znaleźli kierunku, a notowania kontraktu terminowego znajdują się w okolicy 50-sesyjnej średniej zawieszonej na poziomie 2750 pkt. Kolejne roszady w amerykańskiej administracji i doniesienia o odwołaniu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego McMastera nie poprawiły sentymentu rynkowego.
 • Spokojna końcówka dobrego roku

  Finałowa sesja roku na Giełdzie Papierów Wartościowych miała świąteczny przebieg. Na większości rynków w otoczeniu brakowało dziś aktywności, a część giełd europejskich otwierała się na ledwie połowę dnia. W efekcie na starcie sesji nie było pytania, jak bardzo spokojny będzie handel w Warszawie, ale na ile finałowa sesja roku zostanie wykorzystana do przesunięć w portfelach graczy instytucjonalnych.
 • Cena ropy najwyżej od 2,5 roku

  Końcówka bieżącego roku na rynku ropy naftowej przynosi na razie siłę strony popytowej.
 • Dolar i w końcówce roku nie ma lekko

  Ostatnie dni 2017 roku, który i tak był bardzo słaby dla USD, gdyż stracił on wobec wszystkich głównych walut, przynoszą wyraźną jego deprecjację. W dniu dzisiejszym spada on wobec całego koszyka G10 średnio 0.4%, a notowania EURUSD po pokonaniu 1.19 zmierzają znowu w kierunku 1.20.

Filmy - Końcówka (2)