koncesja

Artykuły - Koncesja (92)

 • Trybunał UE: Polska mają prawo karać za brak koncesji hazardowych

  Trybunał UE: Polska mają prawo karać za brak koncesji hazardowych

  Władze polskie mają prawo wymagać koncesji na prowadzenie kasyn gry i karać za ich brak, zgodnie z ustawą o grach hazardowych, nawet jeśli przepisy te nie zostały notyfikowane Komisji Europejskiej - wynika z czwartkowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.
 • Radio Hobby straciło koncesję na nadawanie

  Radio Hobby straciło koncesję na nadawanie

  KRRiT zabrała licencję podwarszawskiemu Radiu Hobby za nadawanie audycji rosyjskiego Radia Sputnik.
 • Miasta rzucają picie. Będzie wspólny front przeciw sprzedaży alkoholu?

  Miasta rzucają picie. Będzie wspólny front przeciw sprzedaży alkoholu?

  Samorządy z całej Polski budują wspólny front, który ma lobbować za zaostrzeniem przepisów regulujących sprzedaż alkoholu. Główny cel - utrudnić mieszkańcom dostęp do napojów wyskokowych.
 • PKN Orlen dostał 10-letnią koncesję na obrót paliwami z zagranicą

  PKN Orlen otrzymał od Urzędu Regulacji Energetyki 10-letnią koncesję na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą. Dzięki temu spółka będzie mogła sprzedawać w Polsce paliwa sprowadzane z zagranicy, a także wywozić paliwa z kraju w celu ich sprzedaży poza granicami.
 • Drugi najbogatszy człowiek w Rosji przejął polskie koncesje

  Drugi najbogatszy człowiek w Rosji przejął polskie koncesje

  Potwierdziły się marcowe obawy INTERIA.PL - ministerstwo gospodarki Niemiec zaakceptowało sprzedaż RWE Dea. To spółka córka koncernu RWE, trudni się wydobywaniem gazu i ropy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby firma nie trafiała w ręce człowieka Kremla - pochodzącego ze Lwowa oligarchy, drugiego w Rosji bogacza Michaiła Fridmana. Nie można też zapominać, że ostatnio Rosja zajęła Krym i prowadzi działania w Donbasie. Dla Niemców interes był wyraźnie ważniejszy od polityki.
 • Rosjanie dostali od nas czarną polewkę

  Michaił Fridman, który przejął koncesje gazowe w Polsce, nie dostał zgody na ich przedłużenie - donosi dzisiejszy "Puls Biznesu".
 • Rosjanie przejęli koncesje w Polsce

  Rosjanie przejęli koncesje w Polsce

  Rosyjska grupa inwestycyjna Alfa kupiła od największego niemieckiego koncernu energetycznego jego dział wydobywczy E.ON Dea. Z nim Rosjanie przejmują cztery koncesje na poszukiwanie ropy i gazu w Polsce.
 • Kanał TVN otrzymał od KRRiT koncesję na nadawanie do IV 2024 r.

  Kanał TVN otrzymał od KRRiT koncesję na nadawanie do IV 2024 r.

  Kanał telewizyjny TVN otrzymał od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawanie do 14 kwietnia 2024 roku.
 • Alleluja i do przodu!

  Alleluja i do przodu!

  Tej informacji chyba nikt się nie spodziewał, choć co najmniej dwa i pół miliona Polaków oczekiwało jej od wielu miesięcy. Wyrazili to nawet na piśmie, mozolnie wpisując w odpowiednie rubryki urzędowego formularza swoje imiona i nazwiska, adresy, numery PESEL i wysyłając później te dokumenty do tego biura w Warszawie, gdzie urzęduje Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. On stał się ikoną tych, którzy uważali, że katolikom w Polsce nie należy się ich własna telewizja. Skala społecznego protestu w tej sprawie zaskoczyła z pewnością nie tylko jego.

Filmy - Koncesja (2)

 • TV Trwam jednak z miejscem na multipleksie?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Na wygraną liczy TV Trwam, której nie udało się zdobyć pasma w pierwszym podejściu. – Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę treści wszystkich kanałów obecnych na multipleksach, do tego nas zobowiązuje ustawa i z tego wyciągamy wnioski. Dlatego na pewno będzie sformułowana oferta, jeśli chodzi o kanał społeczno-religijny – mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.
 • Dworak o rozłożeniu opłat koncesyjnych na raty

  Chociaż NIK wytknął nam niegospodarność, z czym się zupełnie nie zgadzam, to nie zarzuca nam naruszenia prawa - tak Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, odnosi się do zarzutów, że decyzja o rozłożeniu na raty opłat koncesyjnych od niektórych nadawców jest nielegalna (Newseria).