koncerny paliwowe

Artykuły - Koncerny paliwowe (8)

 • Litwa zaprasza do inwestycji Polskę

  Litwa zaprasza do inwestycji Polskę

  Polska jest naszym strategicznym partnerem i musimy te stosunki między naszymi krajami utrzymywać i poprawiać - zapowiedział w niedzielę premier Litwy Saulius Skvernelis. Dodał, że pierwsze kroki w tym kierunku zostały postawione właśnie w Możejkach.
 • Koncern Statoil zmienił nazwę

  Koncern Statoil zmienił nazwę

  Norweski koncern naftowy Statoil zmienił nazwę na Equinor. Wczoraj decyzję w tej sprawie podjął zarząd firmy, dzisiaj zaakceptowali ją akcjonariusze.
 • ME myśli o pełnej integracji Lotosu z Orlenem

  ME myśli o pełnej integracji Lotosu z Orlenem

  Resort energii myśli o pełnej integracji PKN Orlen i Grupy Lotos - poinformował w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski.
 • Władze Gdańska zapowiadają list protestacyjny ws. fuzji Orlenu i Lotosu

  Władze Gdańska zapowiadają list protestacyjny ws. fuzji Orlenu i Lotosu

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział, że wraz z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem skierują list protestacyjny do premiera ws. zapowiedzianego połączenia Orlenu i Lotosu. Tymczasem, pojawiają się już głosy ekspertów, że połączenie tych firm może zmonopolizować rynek paliw i doprowadzić do wzrostu ich cen.
 • Morawiecki - Fuzja Orlenu z Lotosem pomogłaby w budowie skali

  Morawiecki - Fuzja Orlenu z Lotosem pomogłaby w budowie skali

  Potencjalna fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos pomogłaby w budowie skali i ekspansji polskiego kapitału - uważa premier Mateusz Morawiecki. W rozmowie z agencją Bloomberg zaznaczył jednak, że wszelkie decyzje w tej sprawie należą do rady nadzorczych i zarządów obu firm.
 • Nowy Jork pozywa koncerny naftowe w związku z ociepleniem klimatu

  Nowy Jork pozywa koncerny naftowe w związku z ociepleniem klimatu

  Miasto Nowy Jork pozwało pięć globalnych koncernów naftowych o odszkodowanie za wywołane przez nie i spodziewane szkody związane z ociepleniem klimatu. Miasto ogłosiło też wycofanie się funduszy emerytalnych z inwestycji w paliwa kopalne.
 • Litewski rząd będzie mógł kontrolować transakcje Orlen Lietuva

  Litewski rząd będzie mógł kontrolować transakcje Orlen Lietuva

  Rząd w Wilnie będzie mógł kontrolować transakcje przedsiębiorstw strategicznych z kapitałem państwowym i zagranicznym, jeśli będą one przewyższały 10 proc. rocznego dochodu spółek - postanowił w styczniu wieczorem litewski Sejm. Do takich spółek zalicza się m.in. Orlen Lietuva.
 • Bilans urlopowy na przełomie roku

  Bilans urlopowy na przełomie roku

  Koniec roku kalendarzowego to w wielu firmach gorący okres rocznych sprawozdań, bilansów i podsumowań. Wpisuje się w tę tendencję również praktyka dokonywania rocznego przeglądu stanu wykorzystania urlopów wypoczynkowych. Wprawdzie pracodawca nie jest do tego wprost zobowiązany, jednak taki przegląd pozwala na ustalenie skali ewentualnych zaległości urlopowych i stworzenie planu ich zniwelowania.
 • Fitch - wenezuelski gigant naftowy niewypłacalny

  Fitch - wenezuelski gigant naftowy niewypłacalny

  - Agencja ratingowa Fitch ogłosiła w tym tygodniu "częściową niewypłacalność" wenezuelskiego giganta petrochemicznego PDVSA. Nieco wcześniej "częściową niewypłacalność" Wenezueli skonstatowała S&P. Według analityków 70 proc. papierów dłużnych kraju jest w posiadaniu inwestorów z USA i Kanady.
 • Wpadka Orlenu - przegrali przetarg przez wadliwy podpis

  Wpadka Orlenu - przegrali przetarg przez wadliwy podpis

  Prywatne przedsiębiorstwo budowlano-handlowe z Wyszkowa pokonało w przetargu na dostawy paliw dla Centrum Obsługi Administracji Rządowej giganta z branży surowców - spółkę Orlen Paliwa. Pokonało, mimo że dało droższą ofertę - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

Filmy - Koncerny paliwowe (1)

 • Czy paliwo w Polsce może być tańsze?

  Koncerny paliwowe zdają sobie sprawę, że Polaków już nie stać na tankowanie samochodów. Rozmowa z Bogdanem Kucharskim, prezesem zarządu BP Polska (Newseria).