koncentracja

Artykuły - Koncentracja (48)

 • UPC Polska wycofało wniosek o zgodę na koncentrację

  UPC Polska wycofało wniosek o przejęcie kontroli nad spółką Multimedia Polska - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w piątkowym komunikacie. Zdaniem UOKiK w wyniku koncentracji mieszkańcy kilkunastu miast mogliby płacić więcej za internet i telewizję kablową.
 • UOKiK: Zgoda na koncentrację Alior Bank i BPH

  UOKiK: Zgoda na koncentrację Alior Bank i BPH

  Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Alior Bank części mienia banku BPH. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję i sytuację konsumentów.
 • Wielka fuzja Orlenu, PGNiG i Lotosu. Czy to może się udać?

  Wielka fuzja Orlenu, PGNiG i Lotosu. Czy to może się udać?

  Dawid Jackiewicz, minister skarbu, powiedział dzisiaj dziennikarzom, że jego resort rozpoczął analizę pomysłu łączenia Orlenu, Lotosu i PGNiG. Interia zapytała analityków i ekspertów ds. energetyki, jakie to może mieć implikacje dla spółek i gospodarki, a przede wszystkim czy ten pomysł jest uzasadniony i możliwy do przeprowadzenia.
 • Napping - zdrowy trend wśród pracowników

  Napping - zdrowy trend wśród pracowników

  Kiedyś nienawidziliśmy przedszkolnego leżakowania. Dziś niejeden z nas oddałby wiele za możliwość drzemki w środku dnia. Zwłaszcza w pracy. Problem w tym, że przełożeni postrzegają odpoczynek pracowników jako objaw lenistwa i niezaangażowania w wykonywane czynności.
 • 3 rady, jak pomóc malcowi skupić uwagę

  3 rady, jak pomóc malcowi skupić uwagę

  Sprawdź, jak możesz wpłynąć na poprawę koncentracji swojego dziecka.
 • Skup się!

  Skup się!

  Te osoby, które mogą się skoncentrować, są zazwyczaj bardzo spokojne, a te, które mają problemy z koncentracją, łatwo wyprowadzić z równowagi.
 • Memo Brain

  Memo Brain

  Poprawia koncentrację i pamięć, wzmacnia procesy psychiczne, zwiększa wydajność w pracy.
 • Gry wideo - dobre na koncentrację, ale szkodzą samokontroli

  Gry wideo - dobre na koncentrację, ale szkodzą samokontroli

  Wymagają od gracza szybkiego podejmowania decyzji, co sprzyja poprawie koncentracji wzrokowej, a jednocześnie obniża zdolność do samokontroli. Tak działają gry wideo - wykazały najnowsze badania.
 • UOKiK: Zgoda na koncentrację

  UOKiK: Zgoda na koncentrację

  Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie kontroli nad Firmą Cukierniczą Solidarność przez wielkopolską spółkę Colian Sweet - poinformował urząd w czwartek.
 • UOKiK: Zgoda na koncentrację: Shell Polska przejmie Neste Polska

  UOKiK: Zgoda na koncentrację: Shell Polska przejmie Neste Polska

  Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Shell Polska kontroli nad spółką Neste Polska.

Filmy - Koncentracja (2)

 • Ten kot jest mistrzem koncentracji. Ćwiczy ją na... fidget spinnerze

  Kot Hosico jest prawdziwym mistrzem koncentracji. Doskonali ją, bawiąc się fidget spinnerem. Dzięki temu nic nie jest w stanie rozproszyć jego uwagi. (STORYFUL/x-news)
 • Do poprawy koncentracji i pamięci terapeuci wykorzystują specjalne gry wideo

  Każdy stan emocjonalny ma odzwierciedlenie w aktywności naszego mózgu. Sposób, w jaki mózg reaguje w danej sytuacji, albo może być dla korzystny, na przykład umiarkowany stres często ma działanie mobilizujące, albo silnie destrukcyjny, gdy lęk paraliżuje. Poszczególnym stanom psychicznym człowieka odpowiadają określone częstotliwości i amplitudy fal mózgowych. Coraz częściej terapeuci podczas zajęć wykorzystują specjalnie wybrane wideo gry, które stymulują pracę mózgu i zmieniają wzorce fal mózgowych. Eksperci tłumaczą, że zupełnie inna jest aktywność mózgu człowieka zrelaksowanego niż tego, który jest zestresowany, ma problemy z koncentracją czy cierpi na bezsenność. Aktywność mózgu i całego organizmu człowieka można zarejestrować za pomocą specjalistycznego sprzętu. Elektrody podłączone do ciała badanej osoby przekazują do komputera określone informacje, a następnie wszelkie zebrane dane są interpretowane i analizowane przez odpowiednie oprogramowanie.