koń trojański

Artykuły - Koń trojański (12)

 • Ilona Ostrowska: Trzeba się jakoś dogadać

  Ilona Ostrowska: Trzeba się jakoś dogadać

  Ilona Ostrowska ("Tulipany", "Ile waży koń trojański?", "Ranczo", "Bez tajemnic") bardzo długo nie mogła pogodzić się z tym, że jej mąż, reżyser Jacek Borcuch, odszedł szukać szczęścia u boku innej kobiety. Okazuje się, że aktorka - choć od jej rozstania z mężem minęły niedawno 4 lata - wciąż go kocha.
 • Wirtualna kradzież - realny problem. Jak się uchronić?

  Głośno jest ostatnio o niejakim ZeuSie. Z Olimpem czy starożytną Grecją ma on niewiele wspólnego, choć może poczynić szkody doprawdy mitycznych rozmiarów. ZeuS to bowiem "koń trojański", dzięki któremu hakerzy mają możliwość plądrowania internetowych kont bankowych. Aby zminimalizować ryzyko nie tylko "profesjonalnych" kradzieży w sieci, warto przypomnieć sobie podstawowe zasady korzystania z elektronicznej bankowości.
 • Grecja jako europejski koń trojański

  Podobnie jak Trojanie nie posłuchali ostrzeżeń by nie przyjmować prezentów od Greków, przywódcy UE nie przejęli się ostrzeżeniami przed przyjęciem Grecji do strefy euro, na co kraj ten nie był przygotowany - pisze w czwartek "Washington Post".
 • Specjalne napisy do filmów

  Specjalne napisy do filmów

  Od stycznia 2010 roku w Canal+ do wszystkich polskich premier filmowych będą opracowywane specjalne napisy dla niesłyszących. Pierwszą taką produkcją będzie "Ile waży koń trojański?".
 • Zapach benzyny i koń trojański

  Zapach benzyny i koń trojański

  Ilona Ostrowska, znana z serialu "Ranczo", niedawno pojawiła się w najnowszej komedii Juliusza Machulskiego "Ile waży koń trojański?". Aktorka rzadko udziela wywiadów, bo twierdzi, że wpierw musi coś więcej osiągnąć w zawodzie. W rozmowie z magazynem "Film" opowiedziała, jak wspomina czasy PRL-u i jak dostała rolę Zosi.
 • Ostatnie premiery roku

  Ostatnie premiery roku

  Dwa długo oczekiwane filmy - "Ile waży koń trojański?" Juliusza Machulskiego i "Austraila" Baza Luhrmanna to ostatnie premiery 2008 roku. Plus solidne amerykańskie kino niezależne "Pocałunek o północy" i komedia z Jimem Careyem "Jestem na tak".
 • Powrót Juliusza Machulskiego

  Nowy film Juliusza Machulskiego, komedia "Ile waży koń trojański?", trafi do kin 26 grudnia. Reżyser zadedykował ten film swojemu ojcu, aktorowi Janowi Machulskiemu, który zmarł 20 listopada.
 • Wąsy i kawa w szklankach

  Wąsy i kawa w szklankach

  Gdy robiłem Sushi, nowelę do filmu o Solidarności, zauważyłem, że PRL bardzo śmiesznie wypada na ekranie: wąsy, tureckie swetry, kawa w szklankach. Postanowiłem ten sztafaż wykorzystać" - tak o pomyśle na komedię fantastyczną "Ile waży koń trojański?" mówi reżyser Juliusz Machulski.
 • Więckiewicz gra dla Machulskiego

  Więckiewicz gra dla Machulskiego

  Mówią, że idealny mężczyzna powinien być choć trochę romantyczny. Dobrze jeśli umie grać na jakimś instrumencie... Czy takie cechy posiada Robert Więckiewcz? Przekonamy się o tym w najnowszym filmie Juliusza Machulskiego "Ile waży koń trojański".
 • Machulski wraca na plan!

  Machulski wraca na plan!

  Nowy film Juliusza Machulskiego "Ile waży koń trojański?" ma przypomnieć nam smaki, zapachy i absurdy PRL-u. Kultowy polski reżyser przeniesie nas do świata, o którym już powoli zapominamy.