koń

Artykuły - Koń (76)

 • Koń galopował drogą ekspresową

  Koń galopował drogą ekspresową

  W niecodziennej sytuacji interweniowali policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku, którzy na trasie S7 w kierunku Warszawy zauważyli galopującego pasem ruchu konia.
 • Sejm uszczelnił zasady rejestracji koniowatych

  Sejm uszczelnił zasady rejestracji koniowatych

  Uszczelnienie systemu rejestracji zwierząt koniowatych m.in. koni i osłów, w tym zwiększenie kontroli nad zwierzętami przeznaczonymi do uboju - zakłada nowela ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, którą uchwalił w piątek Sejm.
 • Pepita najdroższym koniem w historii polskiej hodowli

  Pepita najdroższym koniem w historii polskiej hodowli

  Za 1,4 mln euro sprzedano Pepitę – 10-letnią klacz z Janowa Podlaskiego.
 • Wypadek na Podkarpaciu. O krok od tragedii

  Wypadek na Podkarpaciu. O krok od tragedii

  W wypadku, do jakiego doszło wczoraj przed godz. 14 w Średniej Wsi poszkodowany został jeździec, którego konia potrącił samochód. 50-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie stwierdzono, że ma złamane obie ręce. Policjanci ustalili, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość kierowcy opla astry. O sprawie informuje policja.
 • Prezydent Turkmenistanu spadł z konia

  Prezydent Turkmenistanu spadł z konia

  Prezydent Turkmenistanu Kurbankuły Berdymuchammedow o mały włos uniknął poważnych obrażeń, gdy spadł z konia podczas wyścigu, który wygrał; lokalne media przemilczały wypadek - pisze w środę AFP i odsyła chętnych do obejrzenia wypadku do serwisu YouTube.
 • Kontuzjowany koń Polaka nie przeszedł przeglądu

  Kontuzjowany koń Polaka nie przeszedł przeglądu

  Koń Pawła Spisaka Wag nie przeszedł wtorkowego przeglądu weterynaryjnego i został wycofany z olimpijskiej rywalizacji we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Dzień wcześniej, w próbie terenowej, nabawił się kontuzji lewej przedniej nogi.
 • Polski koń święci od trzech lat triumfy na Wielkiej Pardubickiej. Ale dlaczego tzw. przemysł koński obchodzi w Polsce tylko pasjonatów?

  Polski koń święci od trzech lat triumfy na Wielkiej Pardubickiej. Ale dlaczego tzw. przemysł koński obchodzi w Polsce tylko pasjonatów?

  Wyhodowany w Stadninie Koni w Mosznej 10-letni Tiumen wygrał po raz trzeci największy na świecie wyścig przeszkodowy, a inne dwa konie z tej stadniny przygotowują się do udziału na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. SK Moszna to jedyna sprywatyzowana stadnina koni sportowych, której system nie zabił i która przetrwała do dziś. I jedna z niewielu, które walczą o uwagę decydentów, by przywrócić branży rentowność i profesjonalizm.
 • Aresztowano szefa rosyjskiego klubu "Kulawy Koń"

  Dyrektor handlowy klubu nocnego w rosyjskim Permie "Kulawy Koń", gdzie w grudniu 2009 roku zginęło w pożarze 156 osób, został aresztowany w Barcelonie - poinformowała hiszpańska policja.
 • Trojan przyczyną śmierci 154 osób?

  Trojan przyczyną śmierci 154 osób?

  Jak donosi "El Pais", do katastrofy lotniczej sprzed dwóch lat, w której zginęły 154 osoby mógł przyczynić się koń trojański, który zaraził komputer firmy Spanair.

Filmy - Koń (73)

 • Dwaj przyjaciele. Rozmiary to dla nich nie przeszkoda

  Pewien kot na chwilę stał się obiektem zainteresowania konia. Większy kolega wąchał i oblizywał futrzaka, a ten wyglądał na zadowolonego. Pomimo różnic gatunkowej, a przede wszystkim różnicy w rozmiarze, zwierzęta potrafiły się zaprzyjaźnić.
 • To dopiero orzeźwienie! Policyjny koń pije ze zraszacza

  Vancouver, Kanada. Upały doskwierają zwierzętom. Ten policyjny koń, aby się schłodzić postanowił skorzystać ze zraszacza. Przy okazji zaspokoił pragnienie i się napił wody. To dopiero orzeźwienie! (STORYFUL/x-news)
 • Koń wypłynął na otwarte morze. Uratowała go straż przybrzeżna

  Straż przybrzeżna uratowała konia, który wypłynął na wody Oceanu Atlantyckiego. Zwierzę uciekło właścicielowi nieopodal Donegal. Koń zdołał odpłynąć około 1,5 kilometra od brzegu, nim został przechwycony przez straż przybrzeżną.
 • Kot zasnął w stajni. Obudził go język konia

  Pewien kot wybierając się na drzemkę do stajni, nie spodziewał się, że obudzi go przyjemne lizanie konia. Możemy przypuszczać, że parzystokopytny chciał zrobić przyjemność swojemu koledze i wypielęgnować jego futro, gdy ten spał.