komunikacja

Artykuły - Komunikacja (154)

 • PKS Gniezno zawiesza regularną komunikację autobusową

  PKS Gniezno zawiesza regularną komunikację autobusową

  Spółka PKS w Gnieźnie w upadłości poinformowała, że od 1 maja zostaje całkowicie zawieszona regularna komunikacja autobusowa, wynikająca z dotychczasowego rozkładu jazdy. W poprzednich miesiącach przewoźnik sukcesywnie ograniczał liczbę realizowanych kursów.
 • Pierwszy bezemisyjny pociąg na niemieckich torach

  Pierwszy bezemisyjny pociąg na niemieckich torach

  W tym tygodniu na północy Niemiec zaczął kursowanie pierwszy na świecie pociąg o zerowej emisji, napędzany wodorem.
 • Sztuczna inteligencja a komunikacja przyszłości

  Sztuczna inteligencja a komunikacja przyszłości

  Urządzenia oraz rozwiązania technologiczne, które wykorzystujemy w pracy czy w domu, w coraz większym stopniu opierają się na sztucznej inteligencji. Można się spodziewać, że w ciągu najbliższych kilku lat stanie się ona również kluczowym filarem konferencyjnych rozwiązań audio i wideo - już teraz komponenty sztucznej inteligencji wspierają narzędzia wykorzystywane do transfer głosu, wideo oraz treści.
 • W Polsce powstaną nowe stacje ładowania

  W Polsce powstaną nowe stacje ładowania

  W ramach pierwszego paneuropejskiego projektu sieci ładowarek o wysokiej mocy (HPC) powstanie około 400 stacji w 18 krajach – również w Polsce!
 • VW wprowadza system komunikacji między pojazdami

  VW wprowadza system komunikacji między pojazdami

  Wymiana informacji między samochodami oraz pomiędzy samochodami i elementami infrastruktury drogowej to kolejny ważny krok w drodze do opracowania systemu autonomicznej jazdy. Aby to osiągnąć w 2019 roku Volkswagen wyposaży pierwszą rodzinę modeli w system komunikacji bezprzewodowej (pWLAN).
 • Czy twoje dziecko umie rozmawiać?

  Czy twoje dziecko umie rozmawiać?

  Udana i efektywna komunikacja z innymi jest sztuką, której opanowanie nie każdemu przychodzi z łatwością. Mogą mieć z nią kłopoty zarówno dorośli, jak i ich dzieci, szczególnie te, które spędzają za dużo czasu przy komputerze lub z komórką w ręku.
 • Posłowie chcą, by ceny OC były na "akceptowalnym społecznie" poziomie

  Posłowie chcą, by ceny OC były na "akceptowalnym społecznie" poziomie

  Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego po kilku miesiącach prac chce zaproponować rządowi sposób na ograniczenie wzrostu cen polis komunikacyjnych. Do rządu trafi też propozycja wprowadzenia w polisach komunikacyjnych OC udziału własnego. Oznacza to, że szkody nieprzekraczające określonego poziomu pokrywałby z własnej kieszeni sprawca.
 • Elon Musk: Latające samochody to strata czasu

  Elon Musk: Latające samochody to strata czasu

  Elon Musk, uważany za jednego z największych współczesnych wizjonerów, przyznał, że nie widzi potrzeby inwestycji w latające samochody. Jego zdaniem to strata czasu.
 • Nie mów tak do mnie!

  Nie mów tak do mnie!

  Czasami, gdy się zapędzimy w naszych dyskusjach z kimś (choć bardziej są to nasze monologi) możemy usłyszeć „Nie mów tak do mnie!”.
 • Naukowcy nagrali "rozmowę" dwóch delfinów

  Naukowcy nagrali "rozmowę" dwóch delfinów

  Po raz pierwszy w historii naukowcom udało się nagrać "rozmowę" dwóch delfinów butlonosych. Ich komunikacja wydaje się być bardziej skomplikowana, niż nam się pierwotnie wydawało.

Filmy - Komunikacja (7)