komunikacja

Artykuły - Komunikacja (154)

 • Pierwszy bezemisyjny pociąg na niemieckich torach

  Pierwszy bezemisyjny pociąg na niemieckich torach

  W tym tygodniu na północy Niemiec zaczął kursowanie pierwszy na świecie pociąg o zerowej emisji, napędzany wodorem.
 • Sztuczna inteligencja a komunikacja przyszłości

  Sztuczna inteligencja a komunikacja przyszłości

  Urządzenia oraz rozwiązania technologiczne, które wykorzystujemy w pracy czy w domu, w coraz większym stopniu opierają się na sztucznej inteligencji. Można się spodziewać, że w ciągu najbliższych kilku lat stanie się ona również kluczowym filarem konferencyjnych rozwiązań audio i wideo - już teraz komponenty sztucznej inteligencji wspierają narzędzia wykorzystywane do transfer głosu, wideo oraz treści.
 • W Polsce powstaną nowe stacje ładowania

  W Polsce powstaną nowe stacje ładowania

  W ramach pierwszego paneuropejskiego projektu sieci ładowarek o wysokiej mocy (HPC) powstanie około 400 stacji w 18 krajach – również w Polsce!
 • VW wprowadza system komunikacji między pojazdami

  VW wprowadza system komunikacji między pojazdami

  Wymiana informacji między samochodami oraz pomiędzy samochodami i elementami infrastruktury drogowej to kolejny ważny krok w drodze do opracowania systemu autonomicznej jazdy. Aby to osiągnąć w 2019 roku Volkswagen wyposaży pierwszą rodzinę modeli w system komunikacji bezprzewodowej (pWLAN).
 • Czy twoje dziecko umie rozmawiać?

  Czy twoje dziecko umie rozmawiać?

  Udana i efektywna komunikacja z innymi jest sztuką, której opanowanie nie każdemu przychodzi z łatwością. Mogą mieć z nią kłopoty zarówno dorośli, jak i ich dzieci, szczególnie te, które spędzają za dużo czasu przy komputerze lub z komórką w ręku.
 • Posłowie chcą, by ceny OC były na "akceptowalnym społecznie" poziomie

  Posłowie chcą, by ceny OC były na "akceptowalnym społecznie" poziomie

  Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego po kilku miesiącach prac chce zaproponować rządowi sposób na ograniczenie wzrostu cen polis komunikacyjnych. Do rządu trafi też propozycja wprowadzenia w polisach komunikacyjnych OC udziału własnego. Oznacza to, że szkody nieprzekraczające określonego poziomu pokrywałby z własnej kieszeni sprawca.
 • Elon Musk: Latające samochody to strata czasu

  Elon Musk: Latające samochody to strata czasu

  Elon Musk, uważany za jednego z największych współczesnych wizjonerów, przyznał, że nie widzi potrzeby inwestycji w latające samochody. Jego zdaniem to strata czasu.
 • Nie mów tak do mnie!

  Nie mów tak do mnie!

  Czasami, gdy się zapędzimy w naszych dyskusjach z kimś (choć bardziej są to nasze monologi) możemy usłyszeć „Nie mów tak do mnie!”.
 • Naukowcy nagrali "rozmowę" dwóch delfinów

  Naukowcy nagrali "rozmowę" dwóch delfinów

  Po raz pierwszy w historii naukowcom udało się nagrać "rozmowę" dwóch delfinów butlonosych. Ich komunikacja wydaje się być bardziej skomplikowana, niż nam się pierwotnie wydawało.
 • Cyfrowa rewolucja w bankowości. Zmieniają się sposoby komunikacji z klientem oraz kanały świadczenia usług

  Cyfrowa rewolucja w bankowości. Zmieniają się sposoby komunikacji z klientem oraz kanały świadczenia usług

  Tradycyjne formy kontaktu z bankiem tracą na rzecz mobilnych. Klienci chcą przez smartfony sprawdzać stan konta, robić przelew i kupować produkty. Eksperci oceniają, że płatności mobilne, które są dziś popularne wśród klientów indywidualnych, wkrótce wejdą także do firm. Nowe technologie pozwalają także dostosowywać ofertę dla klienta do jego indywidualnych potrzeb. Do tego w coraz większym stopniu wykorzystują zaawansowane algorytmy i technologię big data. Kluczowym problemem jest zapewnienie przy tym wszystkim bezpieczeństwa klientów, ich danych osobowych i środków.

Filmy - Komunikacja (7)