mobtech - komputery

Artykuły - Komputery (10)

 • Sprzedaż smartfonów przerosła sprzedaż komputerów

  Sprzedaż smartfonów przerosła sprzedaż komputerów

  Według raportów przygotowanych przez Canalys, w 2011 roku ilość sprzedanych smartfonów przekroczyła sprzedaż tradycyjnych komputerów. Dotyczy to zarówno komputerów stacjonarnych, laptopów, netbooków oraz tabletów, co jeszcze bardziej czyni ten wynik godnym uwagi. Wygląda na to, że sprawdzają się przewidywania o wyparciu tradycyjnych komputerów przez urządzenia o charakterze mobilnym.
 • Jak chronić elektronikę przed mrozem?

  Jak chronić elektronikę przed mrozem?

  Dochodzące do - 30 stopni Celsjusza mrozy mogą spowodować awarię naszych laptopów, smartfonów lub tabletów, a tym samym utratę danych - alarmują specjaliści odzyskiwania danych z firmy Kroll Ontrack. Co zrobić, aby nasz sprzęt bezpiecznie przetrwał zimowe mrozy?
 • Nowe "prawo Koomey'a" o wydajności energetycznej komputerów

  Nowe "prawo Koomey'a" o wydajności energetycznej komputerów

  Przez większą część ery komputerów najważniejszym celem ludzi z branży było stworzenie coraz to potężniejszych komputerów, które mimo znacznie większych mocy obliczeniowych, nie będą zajmowały proporcjonalnie większych powierzchni.
 • Tablety spychają komputery na drugi plan

  Tablety spychają komputery na drugi plan

  Z danych zebranych przez Google wynika, że większość użytkowników tabletów porzuciła lub ograniczyła korzystanie z tradycyjnego komputera.
 • HTC Touch2 - na Windows Mobile 6.5

  HTC Touch2 - na Windows Mobile 6.5

  W październiku zadebiutował nie tylko Windows 7, ale także Windows Mobile 6.5 stworzony z myślą o telefonach komórkowych. Mieliśmy okazję przetestowania telefonu HTC Touch2, działającego właśnie w tym systemie.
 • Komórki, internet i komputery w Polsce

  Komórki, internet i komputery w Polsce

  Najbardziej w komórkach zależy nam na nawigacji GPS, a najdynamiczniej rosnącą grupą użytkowników komórek są osoby starsze. Internet szerokopasmowy jest już w połowie polskich gospodarstw. W naszych domach wciąż królują komputery stacjonarne - wynika z badania przeprowadzonego przez Ericsson Consumer Lab.
 • Elektronika coraz droższa

  Elektronika coraz droższa

  Wraz z nadejściem wiosny coraz droższy będzie sprzęt elektroniczny - telefony komórkowe, telewizory, komputery czy laptopy. Sprzedawcy ostrzegają, że prawdziwy wzrost cen dopiero przed nami.
 • Rok 2007 w nowych technologiach

  Rok 2007 w nowych technologiach

  Przedstawiamy subiektywny ranking najważniejszych wydarzeń i premier branży nowych technologii w 2007 roku.
 • Ubrani w komputery

  Pracownicy kanadyjskiego oddziału firmy Bell zamienią niebawem swoje laptopy i komórki na komputery bezprzewodowe, wbudowane w ubranie. Wykonawcą tak rzadkiego zamówienia będzie koncern IBM.
 • Komórki zdominują ?

  Semico Corp. twierdzi, ze już w roku 2004 telefony komórkowe i bezprzewodowe "webpady" zdominują rynek internetu. Na razie jednak nie wygląda to różowo. W tej chwili ponad 92% urządzeń pracujących w sieci to poczciwe, stare, komputery typu desktop i jeszcze większe komputery "robiące za serwer". Zdaniem Semico - za 4 lata proporcje te się odwrócą.