Fakty - komputery

Artykuły - Komputery (37)

 • Pułapka wirtualnej pseudopolicji

  Uwaga na nowy sposób wyłudzania pieniędzy, ostrzega "Gazeta Wyborcza". Oszuści blokują domowe komputery i podają się za policję. Za "odblokowanie sprzętu" żądają 500 zł.
 • Białoruś: Milicja skonfiskowała komputery polonijnej Kresowii

  Milicja białoruska skonfiskowała komputery z grodzieńskiej siedziby spółki Kresowia, stanowiącej zaplecze finansowe i organizacyjne nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi - powiedział działacz ZPB Igor Bancer. Dodał, że to cios dla Związku.
 • Cyberkracja

  Cyberkracja

  Podczas gdy media głównego nurtu serwują nam wielodniowe seriale z udziałem niezrównoważonego polityka, popychającego dziennikarki, w zaciszach rządowych gabinetów przygotowywane są przepisy, które mają istotne znaczenie dla demokracji. Tylko o nich prawie w ogóle się nie dyskutuje.
 • Wielka Brytania: Z parlamentu ukradli 4 beczki piwa i butelkę szampana

  Brytyjski parlament jest co prawda pilnie strzeżony z zewnątrz, ale od czerwca zeszłego roku skradziono tam całkiem sporo cennych przedmiotów - informuje we wtorek BBC, powołując się na zestawienie zrobione przez komisje Izby Gmin.
 • Przetarg na 55 komputerów. A prezydencja się kończy

  Przetarg na 55 komputerów. A prezydencja się kończy

  MSW ogłosiło przetarg na 55 komputerów dla urzędników w związku z naszą prezydencją w UE, która właśnie się kończy - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Czego nie potrafią (jeszcze) komputery?

  Czego nie potrafią (jeszcze) komputery?

  Problem relacji umysł-ciało fascynował ludzi przynajmniej od czasów antycznej Grecji. Pomimo wysiłków wielu pokoleń filozofów, teologów i przyrodników (tych ostatnich szczególnie w ostatnich kilku wiekach, od czasu powstania nowożytnej nauki) zagadnienia tego nie udało się do dnia dzisiejszego całkowicie lub chociażby zadowalająco wyjaśnić.
 • Dyktatura w ofensywie? Najazd na "Naszą Niwę"

  Dyktatura w ofensywie? Najazd na "Naszą Niwę"

  Białoruska milicja przeprowadziła rewizję w lokalu białoruskiego Pen Clubu, gdzie mieści się redakcja niezależnej gazety "Nasza Niwa", i zarekwirowali sprzęt biurowy, w tym komputery - podała w środę gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti"
 • Izraelski wirus sparaliżował irańskie komputery

  Izraelski wywiad wojskowy najprawdopodobniej wyprodukował wirusa znanego jako Stuxnet, który sparaliżował irańskie systemy komputerowe i opóźnił uruchomienie elektrowni nuklearnej w Buszerze o dwa miesiące - donosi piątkowy "Daily Telegraph".
 • USA: Najpoważniejszy atak na komputery wojskowe

  System informatyczny Pentagonu został w 2008 r. zaatakowany przy pomocy flash drive'a (nazywanego też pen drive), który podłączono do jednego z wojskowych laptopów - ujawnił w środę Departament Obrony USA. Ataku dokonano na Bliskim Wschodzie.
 • Szwajcaria: Atak hakerów na komputery MSZ

  Szwajcarskie MSZ stało się przedmiotem "szpiegowskiego ataku" hakerów, którzy - korzystając ze specjalnego oprogramowania - usiłują włamać się do systemów komputerowych tego resortu i wykraść stamtąd "konkretne dane" - informuje we wtorek portal heise.de.