InteriaTV - komputery

Filmy - Komputery (14)

 • TUBE NATION: Komputer Atari

  Pamiętacie mikrokomputer Atari 65XE? Jego sprzedażą w Polsce zajmowała się sieć sklepów Pewex. Cena jednostki bez magnetofonu i joysticka w 1987 roku wynosiła 128 dolarów. W roku 1988 Polacy zakupili ich ponad 180 tysięcy sztuk, co dawało Atari 1% światowego obrotu, na poziomie 7 milionów dolarów. Nazwa przedsiębiorstwa Atari pochodzi z języka japońskiego i oznacza "trafienie do celu" lub "zwycięstwo". Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII CO DRUGI WTOREK O 19:00.
 • MSI AEGIS: Kompaktowy komputer klasy premium!

  Zakup komputera to jedna z tych inwestycji, których warto dokonać w sposób uważny i staranny. Rynek oferuje wiele możliwości – notebooki, desktopy, all-in-one pc - ale co jeśli konsument potrzebuje urządzenia, które wyróżniałoby się na tle klasycznych rozwiązań? Z pomocą przychodzi MSI, wiodąca marka produkująca profesjonalny sprzęt dla graczy. Ich nowa propozycja to AEGIS, komputer przeznaczony dla użytkowników oczekujących doskonałej wydajności, przy jednoczesnym zachowaniu takich aspektów, jak: nowoczesny design, kompaktowe gabaryty czy nieskomplikowana możliwość rozbudowy.
 • Jak włamać się do sieci, aby wykraść lub zniszczyć dane?

  W ostatnich latach wzrosła liczba ataków hakerów na sieci firmowe. Wielkie przedsiębiorstwa - aby się chronić - gotowe są zatrudnić specjalistów. A tych brakuje na rynku pracy...
 • Ten Polak stworzył jedne z pierwszych komputerów!

  Był dla branży komputerowej tym, kim Henry Ford dla branży samochodowej - napisał o nim ''New York Times''. Historia Jacka Tramiela, założyciela firmy Commodore, to jedna z najbardziej niesamowitych opowieści o powstawaniu biznesu.
 • Adres IP komputera chroniony jako dane osobowe?

  Bruksela szykuje ustawę zaostrzającą przepisy o ochronie danych osobowych. Jeżeli Parlament Europejski ją przegłosuje to do danych osobowych zaliczony zostanie m.in. adres IP komputera. Przedsiębiorcy, w tym PKPP Lewiatan, alarmują, że doprowadzi to do konieczności zamknięcia wielu firm. Według Wojciecha Wiewiórowskiego, Generalnego Inspektora Danych Osobowych brak jednolitych unijnych przepisów grozi paraliżem technologicznym i informacyjnym. - Jest wiele krajów, które mają wiele wątpliwości co do tego, co proponuje Komisja Europejska. Polska należy do krajów, które mimo wielu zastrzeżeń dotyczących pojedynczych przepisów generalnie popiera taką konstrukcję - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wojciech Wiewiórowski.
 • Komputery a zarządzanie funduszami inwestycyjnymi

  Fundusze inwestycyjne zarządzane przez komputer – przynajmniej w części – działają już w Polsce. Komputery podejmują decyzje szybciej niż analitycy, bo mogą jednocześnie przetwarzać dużo więcej danych niż ludzie. To rozwiązanie sprawdziło się już na Zachodzie, właśnie ze względu na to, że pozwala natychmiast zareagować na zmiany na rynku. Ma to zapewnić większe bezpieczeństwo inwestowania i bardziej stabilną stopę zwrotu. Komentuje Jakub Czarnota, wiceprezes firmy Turbine Asset Management.
 • Lenovo chce być numerem 1 na polskim rynku

  Chcemy być największym dostawcą komputerów na polskim rynku - zapowiada dyrektor generalny Lenovo Polska, Andrzej Sowiński.
 • Targi IFA 2012 – relacja wideo

  Telewizory UHDTV, urządzenia mobilne oraz komputery hybrydowe – oto największe gwiazdy tegorocznych targów elektroniki konsumenckiej w Berlinie.
 • Jakie będą technologie przyszłości?

  Spotkałem się już z opiniami, że nadchodzące lata to "era post-PC" - mówi Norm Judah, Services Chief Technology Officer w firmie Microsoft. - Ale o wiele ważniejsze będzie to, w jaki sposób w przyszłości ludzie i urządzenia będą reagować między sobą, komunikować się i współpracować.
 • Chmura obliczeniowa: technologia "dla ludzi"

  Chmura obliczeniowa jest technologią, która umożliwia konsumentom autentyczne dzielenie się informacją, w dodatku w sposób pewny i bezpieczny - mówi Norm Judah z firmy Microsoft.