komputery

Artykuły - Komputery (1143)

 • Premiera kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti

  Premiera kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti

  Firma NVIDIA zorganizowała konferencję, podczas której zaprezentowała dwie nowe karty graficzne dla graczy, flagowca GeForce RTX 3080 Ti oraz GeForce RTX 3070 Ti.
 • Asus zaprezentował nowe laptopy ROG Zephyrus

  Asus zaprezentował nowe laptopy ROG Zephyrus

  Popularny tajwański producent zaprezentował najnowsze laptopy z serii ASUS Republic of Gamers Zephyrus. Urządzenia zostały wyposażone w procesory Intel Core 11 generacji oraz karty graficzne NVIDIA GeForce RTX.
 • IBM zaprojektował pierwszy na świecie procesor w technologii 2nm

  IBM zaprojektował pierwszy na świecie procesor w technologii 2nm

  Amerykańskie przedsiębiorstwo, będące jednym z najstarszych przedsiębiorstw informatycznych na świecie, dokonało przełomu w projektowaniu i przetwarzaniu półprzewodników. Oto pierwszy na świecie chip wykonany w technologii 2 nanometrowów.
 • Masz komputer Della? Trzeba go jak najszybciej zaktualizować

  Masz komputer Della? Trzeba go jak najszybciej zaktualizować

  Amerykańska firma załatała niedawno odkrytą serię luk. Obejmowały one zabezpieczenia sterownika zainstalowanego na setkach milionów komputerów.
 • Rekordowe wzrosty sprzedaży komputerów PC w pierwszym kwartale 2021 roku

  Rekordowe wzrosty sprzedaży komputerów PC w pierwszym kwartale 2021 roku

  Dostawy komputerów osobistych na całym świecie wzrosły o 32 proc. w pierwszym kwartale 2021 roku w porównaniu do analogicznego okresu rok temu. To największy zanotowany w XXI wieku skok na tym rynku - twierdzą analitycy Gartnera. Jako powód eksperci podają przede wszystkim realizację skumulowanych dostaw, opóźnionych przez deficyt układów scalonych, takich jak procesory. Najprawdopodobniej jednak trend wzrostowy się utrzyma, a to za sprawą zmian przyzwyczajeń zakupowych ludzi, zarówno w czasie pandemii, jak i po jej wygaszeniu.
 • Jak szybka będzie pamięć DDR5?

  Jak szybka będzie pamięć DDR5?

  Chińska firma Longsys opublikowała testy własnej pamięci RAM DDR5. Wyniki nie pozostawiają złudzeń.
 • Nowe komputery i monitory HP

  Nowe komputery i monitory HP

  Firma HP zaprezentowała kolejne urządzenia stworzone z myślą o rosnącej liczbie osób pracujących zdalnie.
 • Powstała platforma OMEN Gaming Hub i studio OMEN Presents

  Powstała platforma OMEN Gaming Hub i studio OMEN Presents

  Firma HP Inc oraz marka OMEN poinformowały o zmianach dotyczących platformy OMEN Command Center. Ta będzie nosiła teraz miano OMEN Gaming Hub. Co więcej, na wydarzeniu The Game Awards zapowiedziano pierwszą grę stworzoną przez studio OMEN Presents.
 • W Polsce brakuje laptopów. Co się dzieje?

  W Polsce brakuje laptopów. Co się dzieje?

  Jak wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej", na polskim rynku brakuje ponad 100 tysięcy przenośnych komputerów, na które jest wielki popyt.
 • Sprzedawane w Polsce listwy przepięciowe mają wady konstrukcyjne

  Sprzedawane w Polsce listwy przepięciowe mają wady konstrukcyjne

  Wojewódzkie inspektoraty Inspekcji Handlowej wzięły pod lupę przewody oraz listwy przepięciowe. Z raportu opublikowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że 11 na 15 listew miało wady konstrukcyjne.

Filmy - Komputery (15)

 • Francuski start-up wkracza do wyścigu komputerów kwantowych

  Francuski start-up, któremu doradzały znane nazwiska w fizyce, ma na celu wykorzystanie naturalnych właściwości atomów do budowy maszyn kwantowych, znacznie przewyższających nawet najpotężniejsze konwencjonalne komputery.
 • Francuski start-up wkracza do wyścigu komputerów kwantowych

  Francuski start-up, któremu doradzały znane nazwiska w fizyce, ma na celu wykorzystanie naturalnych właściwości atomów do budowy maszyn kwantowych, znacznie przewyższających nawet najpotężniejsze konwencjonalne komputery.
 • TUBE NATION: Komputer Atari

  Pamiętacie mikrokomputer Atari 65XE? Jego sprzedażą w Polsce zajmowała się sieć sklepów Pewex. Cena jednostki bez magnetofonu i joysticka w 1987 roku wynosiła 128 dolarów. W roku 1988 Polacy zakupili ich ponad 180 tysięcy sztuk, co dawało Atari 1% światowego obrotu, na poziomie 7 milionów dolarów. Nazwa przedsiębiorstwa Atari pochodzi z języka japońskiego i oznacza "trafienie do celu" lub "zwycięstwo". Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII CO DRUGI WTOREK O 19:00.
 • MSI AEGIS: Kompaktowy komputer klasy premium!

  Zakup komputera to jedna z tych inwestycji, których warto dokonać w sposób uważny i staranny. Rynek oferuje wiele możliwości – notebooki, desktopy, all-in-one pc - ale co jeśli konsument potrzebuje urządzenia, które wyróżniałoby się na tle klasycznych rozwiązań? Z pomocą przychodzi MSI, wiodąca marka produkująca profesjonalny sprzęt dla graczy. Ich nowa propozycja to AEGIS, komputer przeznaczony dla użytkowników oczekujących doskonałej wydajności, przy jednoczesnym zachowaniu takich aspektów, jak: nowoczesny design, kompaktowe gabaryty czy nieskomplikowana możliwość rozbudowy.