komputery

Artykuły - Komputery (1134)

Filmy - Komputery (14)

 • TUBE NATION: Komputer Atari

  Pamiętacie mikrokomputer Atari 65XE? Jego sprzedażą w Polsce zajmowała się sieć sklepów Pewex. Cena jednostki bez magnetofonu i joysticka w 1987 roku wynosiła 128 dolarów. W roku 1988 Polacy zakupili ich ponad 180 tysięcy sztuk, co dawało Atari 1% światowego obrotu, na poziomie 7 milionów dolarów. Nazwa przedsiębiorstwa Atari pochodzi z języka japońskiego i oznacza "trafienie do celu" lub "zwycięstwo". Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII CO DRUGI WTOREK O 19:00.
 • MSI AEGIS: Kompaktowy komputer klasy premium!

  Zakup komputera to jedna z tych inwestycji, których warto dokonać w sposób uważny i staranny. Rynek oferuje wiele możliwości – notebooki, desktopy, all-in-one pc - ale co jeśli konsument potrzebuje urządzenia, które wyróżniałoby się na tle klasycznych rozwiązań? Z pomocą przychodzi MSI, wiodąca marka produkująca profesjonalny sprzęt dla graczy. Ich nowa propozycja to AEGIS, komputer przeznaczony dla użytkowników oczekujących doskonałej wydajności, przy jednoczesnym zachowaniu takich aspektów, jak: nowoczesny design, kompaktowe gabaryty czy nieskomplikowana możliwość rozbudowy.
 • Jak włamać się do sieci, aby wykraść lub zniszczyć dane?

  W ostatnich latach wzrosła liczba ataków hakerów na sieci firmowe. Wielkie przedsiębiorstwa - aby się chronić - gotowe są zatrudnić specjalistów. A tych brakuje na rynku pracy...
 • Ten Polak stworzył jedne z pierwszych komputerów!

  Był dla branży komputerowej tym, kim Henry Ford dla branży samochodowej - napisał o nim ''New York Times''. Historia Jacka Tramiela, założyciela firmy Commodore, to jedna z najbardziej niesamowitych opowieści o powstawaniu biznesu.