komputer pokładowy

Artykuły - Komputer pokładowy (13)

 • Haker może przejąć kontrolę nad samochodem i spowodować wypadek

  Haker może przejąć kontrolę nad samochodem i spowodować wypadek

  Z badań przeprowadzonych przez naukowców z uniwersytetów w Waszyngtonie i San Diego wynika, że haker może włamać się do komputera pokładowego samochodu, a następnie... doprowadzić do wypadku.
 • Jazda pod prąd? Nie nowymi mercedesami

  Jazda pod prąd? Nie nowymi mercedesami

  ​Pomylenie kierunków jazdy dla niektórych kierowców nie jest niczym niezwykłym. Nie przytrafi się ono właścicielom nowych mercedesów, w których znajdziemy innowacyjny system zapobiegający jeździe pod prąd.
 • Wkrótce wirusy komputerowe zaczną atakować samochody

  Wkrótce wirusy komputerowe zaczną atakować samochody

  Jeżeli wirus komputerowy zaatakuje twój komputer, jest to problem. Ale niezależnie od tego jak bardzo będzie bolała utrata danych, nie zagraża to bezpośrednio życiu. Wirus w komputerze pokładowym samochodu już tak.
 • USA: Wstrzymano start rakiety Falcon 9

  USA: Wstrzymano start rakiety Falcon 9

  Z powodów technicznych w ostatnim momencie wstrzymano próbny start rakiety nośnej Falcon 9 z kapsułą Dragon. Komputer pokładowy wykrył ewentualny problem z jednym z silników - poinformowała firma Space Exploration Technologies (SpaceX).
 • Nawigacja i komputer pokładowy w jednym - ecoRoute HD

  Nawigacja i komputer pokładowy w jednym - ecoRoute HD

  Garmin wprowadza na polski rynek ecoRoute HD, łatwy w instalacji nadajnik, który pozwala na wymianę danych pomiędzy komputerem pokładowym samochodu a kompatybilnym urządzeniem nawigacyjnym Garmin nüvi.
 • Mercedes: iPhone jako komputer pokładowy

  Mercedes: iPhone jako komputer pokładowy

  Koncern Mercedes postanowił wykorzystać aparat iPhone firmy Apple do rozbudowania komputera pokładowego w samochodach Smart. Firma opracowała program, który dodaje do interfejsu iPhone'a narzędzia przydatne dla kierowców.
 • Komórkowa nawigacja z komputerem pokładowym

  Komórkowa nawigacja z komputerem pokładowym

  Firma Novero zademonstrowała na targach CeBIT system nawigacji dla telefonów zgodnych z platformą S60, który sygnały dźwiękowe i wskazówki dotyczące kierunku jazdy przesyła do komputera pokładowego najnowszych modeli Forda
 • Danuta Stenka wśród robotów

  Danuta Stenka wśród robotów

  Danuta Stenka komputerem pokładowym? Polska aktorka jest gwiazdą polskiego dubbingu najnowszej produkcji Pixara - "Wall-E", która 18 lipca trafi na ekrany naszych kin.
 • Sejmowe limuzyny za milion

  Sejmowe limuzyny za milion

  Komputer pokładowy, klimatyzacja, automatycznie otwierane szyby, podgrzewane lusterka, potężny silnik - to wymagania stawiane każdej z 7 limuzyn, które po przetargu trafią do sejmowego garażu.
 • Niemcy: Supernowoczesny hipermarket

  Niemcy: Supernowoczesny hipermarket

  W Niemczech otwarto właśnie supernowoczesny hipermarket, w którym musimy zdać się na elektroniczne maszyny, a nie na obsługę sklepową. Zamiast ekspedientek - komputer, zamiast kasjerki - komputer. Nawet wózek do zakupów zaopatrzony jest w komputer pokładowy.