komputer

Artykuły - Komputer (2470)

 • Policjanci zatrzymali handlarzy danymi osobowymi

  Policjanci zatrzymali handlarzy danymi osobowymi

  Dzięki bardzo dobrej współpracy policji oraz operatora telekomunikacyjnego zatrzymano czterech mężczyzn, którzy są zamieszani w proceder wykradania danych informatycznych oraz danych osobowych. Jak się okazało to pracownicy firmy marketingowej i call center.
 • Dioda w dysku pomoże hakerom w kradzieży danych

  Dioda w dysku pomoże hakerom w kradzieży danych

  Po poradach dotyczących zaklejania kamerek internetowych w komputerach ze względów bezpieczeństwa, przyszła pora na… zaklejanie diod w dyskach. Dlaczego?
 • Pogwarancyjne naprawy 15 lat temu i teraz

  Pogwarancyjne naprawy 15 lat temu i teraz

  Gwarancja producenta zazwyczaj obejmuje wady materiałowe i produkcyjne, które wystąpią w konkretnym, ustalonym z góry okresie. Zdecydowaną większość uszkodzeń stanowią jednak usterki, które nie kwalifikują się do naprawy w ramach gwarancji. Czy typowe problemy używanych przez nas urządzeń zmieniły się na przestrzeni ostatnich 15 lat?
 • Finansiści nie boją się sztucznej inteligencji

  Finansiści nie boją się sztucznej inteligencji

  Raport CIMA wskazuje, że roboty i automatyzacja pozytywnie wpłyną na biznes.Członkowie CIMA są głęboko przekonani, że sztuczna inteligencja, roboty i cudy techniki usprawnią pracę profesjonalistów.
 • Ulepszenie zestawu komputerowego

  Ulepszenie zestawu komputerowego

  W 2010 r. sp. z o.o. zakupiła zestaw komputerowy za kwotę nieprzekraczającą 3.500 zł. Zaliczono go do środków trwałych i jednorazowo zamortyzowano. W 2014 r. dokonano jego modernizacji za kwotę nieprzekraczającą 3.500 zł. Przez pomyłkę wydatek rozliczono jako nowy środek trwały i zamortyzowano w 100%. Jak naprawić powstały błąd?
 • Prawie 50 proc. z nas nie wyłącza komputera po zakończonej pracy. Ile na tym tracimy?

  Prawie 50 proc. z nas nie wyłącza komputera po zakończonej pracy. Ile na tym tracimy?

  Według GUS, w 2015 roku niemal 80 proc. gospodarstw domowych miało w domu przynajmniej jeden komputer1. Jesteśmy aktywnymi użytkownikami internetu i w sieci spędzamy średnio 5,7 godziny na dobę. Wielu z nas nie wie jednak, jak odpowiedzialnie korzystać z urządzeń elektronicznych. Niemal 50 proc. respondentów w badaniu2 przeprowadzonym przez Multimedia Polska przyznało się do niewyłączania komputera po jego użyciu, a prawie 20 proc. do pozostawiania w stanie uśpienia wszystkich urządzeń w domu. Ile płacimy za brak efektywności energetycznej?
 • 35. rocznica premiery pierwszego komputera IBM PC

  35. rocznica premiery pierwszego komputera IBM PC

  Dokładnie 35 lat temu na rynku zadebiutował pierwszy komputer osobisty (Personal Computer - PC) firmy IBM - BM PC 5150.
 • Komputer będzie uczył się jak człowiek

  Komputer będzie uczył się jak człowiek

  Naukowcy opracowali algorytm pozwalający komputerom uczyć się równie łatwo, co ludziom. Dzięki temu maszyny mają stać się bardziej kreatywne.
 • Minix NEO Z64 W − najmniejszy komputer PC

  Minix NEO Z64 W − najmniejszy komputer PC

  C4i wprowadza na polski rynek najnowszy mini komputer firmy MINIX − model NEO Z64 W z systemem Windows 8.1 z BING. Urządzenie jest nie tylko jednym z najmniejszych komputerów dostępnych na rynku, ale i wydajnym, domowym centrum multimedialnym o ogromnych możliwościach.
 • 18 lipca 2003 r. Wyłączono komputer Odra 1305

  18 lipca 2003 r. Wyłączono komputer Odra 1305

  Po 29 latach bezawaryjnej pracy we wrocławskim przedsiębiorstwie Hutmen wyłączono komputer Odra 1305.

Filmy - Komputer (7)

 • Koci złodziej przyłapany na gorącym uczynku

  Kot próbował niezauważony podkraść kawałek suchej bułki, która leżała przy komputerze. Kobieta kiedy zobaczyła jedynie łapkę sięgającą po przekąskę postanowiła troszkę podroczyć się z pupilem.
 • Jak czyścić klawiaturę komputera?

  Klawiatura komputera to jeden z najszybciej brudzących się przedmiotów codziennego użytku. Okruszki, włosy, kurz, drobinki pyłów - wszystko można tu znaleźć, nie wspominając o mikroorganizmach, które przenosimy palcami. Jak szybko i skutecznie wyczyścić komputerową klawiaturę? Warto od czasu do czasu porządnie ją wyczyścić - badania naukowców nie pozostawiają złudzeń: klawiatura może być bardziej brudna niż... toaleta!
 • MSI GT83VR Titan SLI – Notebook, który chciał być stacjonarnym komputerem

  Firma MSI nieustannie pracuje nad rozwojem swojego portfolio sprzętów. Kiedy już wydaje się, że w wyprodukowanym przez nich laptopie niewiele można zmienić, Tajwańczycy pokazują , że to nieprawda – że zawsze jest coś, co można udoskonalić. Dowodem na to jest notebook GT83VR Titan SLI, który posiada procesor z możliwością podkręcenia, dwie karty graficzne, dysk SSD i ogromny zasób pamięci RAM. Do tego dochodzi mechaniczna klawiatura, innowacyjny panel dotykowy, opcja rozbudowy i świetny wyświetlacz. Czy można chcieć więcej?
 • Chiński superkomputer z 41 tys. procesorów najszybszym na świecie

  Wuxi, Chiny. Najszybszy komputer świata został zaprezentowany w Chińskim Narodowym Centrum Superkomputerów w miejscowości Wuxi. To miejsce, w którym funkcjonuje Sunway TaihuLight. Służy m.in. do badania zmian klimatu, prognozowania pogody oraz badań analitycznych. (RUPTLY/X-News)