komputer

Artykuły - Komputer (1348)

 • Posiadasz stary komputer? Oto, co możesz z nim zrobić

  Posiadasz stary komputer? Oto, co możesz z nim zrobić

  Zapewne sporo z nas wciąż trzyma w piwnicach oraz pawlaczach swoje pierwsze, przestarzałe komputery. Poczciwe desktopy, nierzadko pracujące na starych systemach nie za bardzo nadają się już do pracy oraz współczesnego grania. Pomimo tego, wciąż mogą okazać się dla nas pożyteczne. Podpowiadamy, jak je wykorzystać.
 • Popsuty laptop - pierwsze znaki ostrzegawcze

  Popsuty laptop - pierwsze znaki ostrzegawcze

  Niespodziewana awaria komputera może okazać się nie lada problemem dla użytkownika. Pomijając kwestie nierzadko drogiej naprawy, samo ograniczenie dostępu do laptopa, może nieść ze sobą niemiłe konsekwencje. Problem ten wydaje się jeszcze poważniejszy w czasach wzmożonej pracy zdalnej. Czasem jednak awarię urządzenia można przewidzieć i na czas przygotować zastępstwo.
 • Jak przyspieszyć internet w naszym domu?

  Jak przyspieszyć internet w naszym domu?

  Powolne połączenie internetowe, częste przestoje w transferze danych czy rozłączanie się sieci – te problemy są zmora każdego, kto pracuje lub uczy się w domu. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów na naprawianie tego problemu.
 • Klawiatura nie działa - jak ją odblokować?

  Klawiatura nie działa - jak ją odblokować?

  W pewnym momencie możemy odkryć, że nasza klawiatura w ogóle nie działa lub przy jej użytkowaniu zamiast normalnych liter pojawiają się dziwne znaki. Może się to zdarzyć choćby w sytuacji, kiedy udostępnimy na jakiś czas sprzęt do zabawy dzieciom. Możemy wtedy zapytać: jak odblokować klawiaturę w laptopie i nie tylko?
 • Samsung wprowadzi układy Exynos do komputerów?

  Samsung wprowadzi układy Exynos do komputerów?

  Procesory Exynos firmy Samsung do tej pory były wykorzystywane przede wszystkim w mobilnych urządzeniach koreańskiej marki. Wszystko jednak wskazuje, że niebawem układy mogą trafić także do komputerów.
 • Raspberry Pi Pico – mikontroler za cztery dolary

  Raspberry Pi Pico – mikontroler za cztery dolary

  Fundacja Raspberry Pi wypuściła na rynek nowy model mikrokontrolera o nazwie Raspberry Pi Pico. Urządzenie zostało wyposażone w autorski procesor RP2040 i kosztuje zaledwie cztery dolary (równowartość około 15 zł).
 • ZOTAC zaprezentował kompaktowy komputer MAGNUS ONE

  ZOTAC zaprezentował kompaktowy komputer MAGNUS ONE

  Podczas trwających targów CES 2021 - chiński producent ZOTAC przedstawił kompaktowy komputer z Serii E. Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością i wszechstronnymi możliwościami.
 • Czy laptop gamingowy to dobry wybór?

  Czy laptop gamingowy to dobry wybór?

  Laptopy gamingowe często postrzegane są jako komputery przeznaczone wyłącznie dla graczy. W praktyce natomiast tego typu sprzęt doceni każdy użytkownik, któremu zależy na uzyskaniu wysokiej wydajności.
 • Komputer odmówił posłuszeństwa? Co może być przyczyną?

  Komputer odmówił posłuszeństwa? Co może być przyczyną?

  Zapewne każdy z nas zna sytuację, gdy komputer pomimo wszelkich starań nie chce się uruchomić. Często zjawisku temu towarzyszą dziwne piknięcia oraz odgłosy. Jakie mogą być najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy i jak temu zaradzić?
 • Cyberpunk 2077 mu niegroźny - Predator Orion 3000 z GeForce RTX 3070

  Cyberpunk 2077 mu niegroźny - Predator Orion 3000 z GeForce RTX 3070

  Acer wprowadza do sprzedaży w Polsce gamingowy komputer Predator Orion 3000 w wersji z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3070. Desktop charakteryzuje się połączeniem kompaktowych rozmiarów i wydajnych podzespołów.

Filmy - Komputer (4)

 • Koci złodziej przyłapany na gorącym uczynku

  Kot próbował niezauważony podkraść kawałek suchej bułki, która leżała przy komputerze. Kobieta kiedy zobaczyła jedynie łapkę sięgającą po przekąskę postanowiła troszkę podroczyć się z pupilem.
 • Jak czyścić klawiaturę komputera?

  Klawiatura komputera to jeden z najszybciej brudzących się przedmiotów codziennego użytku. Okruszki, włosy, kurz, drobinki pyłów - wszystko można tu znaleźć, nie wspominając o mikroorganizmach, które przenosimy palcami. Jak szybko i skutecznie wyczyścić komputerową klawiaturę? Warto od czasu do czasu porządnie ją wyczyścić - badania naukowców nie pozostawiają złudzeń: klawiatura może być bardziej brudna niż... toaleta!
 • MSI GT83VR Titan SLI – Notebook, który chciał być stacjonarnym komputerem

  Firma MSI nieustannie pracuje nad rozwojem swojego portfolio sprzętów. Kiedy już wydaje się, że w wyprodukowanym przez nich laptopie niewiele można zmienić, Tajwańczycy pokazują , że to nieprawda – że zawsze jest coś, co można udoskonalić. Dowodem na to jest notebook GT83VR Titan SLI, który posiada procesor z możliwością podkręcenia, dwie karty graficzne, dysk SSD i ogromny zasób pamięci RAM. Do tego dochodzi mechaniczna klawiatura, innowacyjny panel dotykowy, opcja rozbudowy i świetny wyświetlacz. Czy można chcieć więcej?
 • Komputer dla biznesu

  Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze komputera i czy cena jest najważniejszym parametrem przy jego zakupie? Co powinien wytrzymać komputer oraz jakie są tendencje? Sprawdźcie!