komornik

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Komornik (Film (2005) Reż.Feliks Falk) ,

Artykuły - Komornik (287)

Filmy - Komornik (6)

 • Egzekucje komornicze nie takie straszne

  Prawie 1.5 miliona Polaków zatrudnionych jest na umowy zleceniowe, a kolejne 0.5 miliona – na umowy o dzieło. Do stycznia 2019 roku te osoby nie mogły liczyć na żadną ochronę swojej pensji, w przypadku egzekucji komorniczej. Często zostawały więc bez środków do życia. O zmianach w polskim prawie i ochronie osób zatrudnionych na umowie cywilnoprawnej, opowiada kierownik działu prawnego Grupy Progres, Jacek Grzywa.
 • Kot Filemon, Miś Uszatek i dwa Oscary. Komornicy w legendarnym studiu filmowym Semafor

  Pamiątki po animacjach oglądanych przez pokolenia Polaków spakowane czekają na komornika. Tak kończy się historia studia Semafor, które jeszcze niedawno zdobywało Oscary. Semafor to dziś spółka z potężnymi długami i listą wierzycieli. Wierzyciele, chcąc odzyskać swoje pieniądze, zwrócili się do komorników. Roszczenia wobec studia zgłosiła m.in. jego była dyrektor, która miała pożyczyć Semaforowi kilkaset tysięcy złotych pod zastaw rekwizytów. (TVN24/x-news)
 • Jak chronić się przed oszustami i wizytą komornika

  Polacy boją się o swoje dane. Przykładają coraz większą wagę do bezpieczeństwa swojego dowodu osobistego. Blisko 3/4 nie udostępnia dowodu tożsamości osobom do tego nieuprawnionym. Jednak cenne dane tożsamości znajdują się nie tylko na naszych dokumentach. Jak wynika z badania opinii BIK, aż 62 % osób dostrzega zagrożenie ze strony oszustów w cyberprzestrzeni.
 • Grecja. Strach przed komornikiem

  Według aktualnych danych około trzystu tysiącom gospodarstw domowych w Grecji w najbliższych miesiącach grozi postępowanie komornicze. Obywatele nie mają pieniędzy na podstawowe opłaty, takie jak prąd czy gaz. Z pomocą w trudnej sytuacji przychodzi grupa ”Nie płacę” – to popularna w Grecji społeczna inicjatywa. Jak radzą sobie z takim problemem jak odłączony prąd? Po prostu podłączają odłączone przewody. Uważają, że takie działania są legalne – chodzi głównie o polityczną manifestację. Urzędy i banki mogą bardzo rygorystycznie rozprawiać się z dłużnikami, bo prawo stoi po ich stronie. A przecież lewicowy rząd chciał właśnie tych najbiedniejszych chronić przed wywłaszczeniem.