komornik

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Komornik (Film (2005) Reż.Feliks Falk) ,

Artykuły - Komornik (166)

 • Restrukturyzacja przedsiębiorstwa sposobem na wyjście z kryzysu

  Restrukturyzacja przedsiębiorstwa sposobem na wyjście z kryzysu

  Utrata płynności finansowej zdarza się nawet najbardziej stabilnym podmiotom. Nie zawsze kończy się ona upadkiem przedsiębiorstwa. Nawet gdy dojdzie do egzekucji, a do firmy wkroczy komornik, nie jest jeszcze za późno na wyjście z kryzysu. Remedium na problemy przedsiębiorcy stanowi restrukturyzacja przedsiębiorstwa.
 • Kto ma prawo wejść do twojego mieszkania?

  Kto ma prawo wejść do twojego mieszkania?

  Mój dom jest moją twierdzą - z tym przysłowiem bez wątpienia zgodziłaby się większość Polaków. Cenimy sobie prywatność, a za próg mieszkania z reguły wpuszczamy tylko osoby zaufane - rodzinę, przyjaciół i bliskich. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy naszych drzwi zapuka pracownik elektrowni, policjant czy administrator budynku? Eksperci serwisu Homla.pl odpowiadają na pytanie, kogo zgodnie z prawem mamy obowiązek wpuścić, a komu możemy nie otworzyć drzwi.
 • Zajęcie majątku przez fiskusa

  Konsekwencją braku zapłaty podatku jest zazwyczaj wszczęcie postępowania egzekucyjnego przez komornika skarbowego. Jak ochronić swój majątek?
 • Jak przedsiębiorcy zabezpieczają się przed nieopłaconą fakturą?

  Jak przedsiębiorcy zabezpieczają się przed nieopłaconą fakturą?

  Co dwudziesta ankietowana firma podczas 13. fali badania Bibby MSP Index zetknęła się z się w ostatnim półroczu z przypadkiem niewypłacanego kontrahenta. Wśród połowy firm, które spotkały się z tym problemem, prawie 41% zwraca uwagę, że takie sytuacje zdarzały się jednak częściej w poprzednich lat.
 • 5 kroków jak poradzić sobie z długiem

  5 kroków jak poradzić sobie z długiem

  Tylko w 2016 roku ponad 2 mln Polaków miało problem z terminową spłatą zadłużenia na łączną kwotę aż 49 mld złotych. Na przeciętnego Kowalskiego przypada dług w wysokości 22 tys. złotych*.
 • Wyższa kwota zasiłku wolna od potrąceń

  Wyższa kwota zasiłku wolna od potrąceń

  Ubezpieczony będący pracownikiem podlega obowiązkowo ubezpieczeniu chorobowemu. W razie wystąpienia danego ryzyka nabywa więc prawo do świadczeń chorobowych związanych z niezdolnością do pracy, koniecznością sprawowania opieki nad członkiem rodziny albo z tytułu macierzyństwa. Pomimo iż rekompensują one utracone wynagrodzenie i zazwyczaj ich wysokość jest od niego niższa, to podlegają one egzekucji. Przy czym, przy obliczaniu wysokości kwoty podlegającej potrąceniu oraz należnej pracownikowi, płatnik zasiłku nie może stosować dowolności.
 • Jak bronić się przez przedsiębiorcą - dłużnikiem, który ma intercyzę

  Jak bronić się przez przedsiębiorcą - dłużnikiem, który ma intercyzę

  Posiadanie wierzytelności w stosunku do dłużnika pozostającego w związku małżeńskim może dla wierzyciela okazać się problematyczne, szczególnie w zakresie wyegzekwowania tytułu wykonawczego.
 • Dochodzenie wierzytelności od kontrahentów dłużnika

  Dochodzenie wierzytelności od kontrahentów dłużnika

  Podstawowym ryzykiem związanym z udzielaniem kredytu kupieckiego, czyli sprzedaży z odroczonym terminem płatności, jest możliwość braku otrzymania zapłaty za zbywany towar czy świadczoną usługę. Niestety, w obrocie gospodarczym funkcjonują także podmioty, które już na etapie zawarcia umowy nie zamierzają jej wykonać. Sposobem na uzyskanie od nich należności może być dochodzenie wierzytelności od ich kontrahentów.
 • Od czerwca pakiet wierzycielski ograniczy możliwości wyłudzeń

  Od czerwca pakiet wierzycielski ograniczy możliwości wyłudzeń

  1 czerwca wejdzie w życie pakiet wierzycielski nierzetelni przedsiębiorcy będą mieli mniejsze możliwości wyłudzeń, a informacja o niespłaconych należnościach szybciej trafi do rejestrów - mówią szefowie Biur Informacji Gospodarczej, które rejestrują nierzetelnych dłużników.
 • Komornik zajmuje majątek Skarbu Państwa w Wilczym Szańcu

  Komornik zajmuje majątek Skarbu Państwa w Wilczym Szańcu

  Komornik rozpoczął we wtorek czynności zmierzające do odzyskania od dzierżawcy majątku Skarbu Państwa w b. kwaterze Hitlera Wilczy Szaniec w Gierłoży. Lasy Państwowe wypowiedziały prywatnej spółce dzierżawę, bo nie wywiązywała się z umowy, m.in. co do czynszu.

Filmy - Komornik (3)

 • Grecja. Strach przed komornikiem

  Według aktualnych danych około trzystu tysiącom gospodarstw domowych w Grecji w najbliższych miesiącach grozi postępowanie komornicze. Obywatele nie mają pieniędzy na podstawowe opłaty, takie jak prąd czy gaz. Z pomocą w trudnej sytuacji przychodzi grupa ”Nie płacę” – to popularna w Grecji społeczna inicjatywa. Jak radzą sobie z takim problemem jak odłączony prąd? Po prostu podłączają odłączone przewody. Uważają, że takie działania są legalne – chodzi głównie o polityczną manifestację. Urzędy i banki mogą bardzo rygorystycznie rozprawiać się z dłużnikami, bo prawo stoi po ich stronie. A przecież lewicowy rząd chciał właśnie tych najbiedniejszych chronić przed wywłaszczeniem.
 • Jak uratować pieniądze z programu 500+ przed komornikiem

  Komornicy sięgają po pieniądze, które trafiają na konta rodzin korzystających z rządowego programu 500+. Nie jest to jednak wina komorników czy banków, ale skutek błędu w ustawie dotyczącej 500+. Aby tego uniknąć przygotowywane jest rozwiązanie legislacyjne, które umożliwi bankom oddzielenie pieniędzy z rządowego programu od innych wpływających na rachunki bankowe. Powstać mają tzw. bankowe rachunki socjalne, które w 100 proc. będą chronione przed egzekucją komorniczą.
 • Komu bardziej zagraża komornik?

  Polakom i Niemcom zadaliśmy to samo pytanie: czy odwiedził pana/panią już kiedyś komornik tylko dlatego, że nie spłacili państwo karty kredytowej? Co ciekawe, twierdząco na to pytanie odpowiedziało więcej Niemców niż Polaków.