Biznes - komornicy

Artykuły - Komornicy (75)

 • "DGP": Alimenciarze już się nie boją

  "DGP": Alimenciarze już się nie boją

  ​Wygasa pozytywny efekt zaostrzenia przepisów. Spada liczba aktów oskarżenia przeciwko niepłacącym rodzicom - podaje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna". "DGP" przypomina, że w Polsce jest wciąż około miliona dzieci, które nie otrzymują alimentów, a ich opiekunowie muszą dochodzić świadczeń od drugiego z rodziców poprzez komorników.
 • Reforma komornicza przynosi efekty

  Reforma komornicza przynosi efekty

  Reforma przynosi dobre efekty. Statystyki wskazują na bardzo wysoką skuteczność kwotową. Odzyskiwanie długów na poziomie 16,5 proc. daje podstawy do optymizmu - mówi dr Rafał Reiwer, zastępca dyrektora departamentu wykonania orzeczeń i probacji Ministerstwa Sprawiedliwości.
 • Ograniczenie zatorów płatniczych 2020. Nowy prawny bat na niesolidnych dłużników

  Ograniczenie zatorów płatniczych 2020. Nowy prawny bat na niesolidnych dłużników

  Skrócenie terminów zapłaty, uprawnienie prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów do ścigania przedsiębiorstw generujących zatory, zobowiązanie największych firm do raportowania swoich praktyk płatniczych, ulga na złe długi w PIT i CIT. To tylko niektóre nowe narzędzia mające przeciwdziałać zatorom płatniczym od 1 stycznia 2020 r.
 • Komornik w Ursusie w interesie klientów PKO BP

  Komornik w Ursusie w interesie klientów PKO BP

  Działający na wniosek PKO BP komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie dokonał zajęcia ruchomości Urususa obciążonych zastawami rejestrowymi.
 • Wyjawienie majątku dłużnika

  Wyjawienie majątku dłużnika

  Przepisy dotyczące minimalnego wynagrodzenia za pracę, ochrony wynagrodzenia ze zlecenia, czy regulacje dotyczące przedmiotów niepodlegających egzekucji powodują, że komornik nie ma możliwości prowadzenia egzekucji ze wszystkich składników majątkowych przysługujących dłużnikowi. Często jednak, mimo prowadzenia egzekucji, komornik nie jest w stanie odzyskać choćby części należności, gdyż nie może ustalić majątku dłużnika. W takim przypadku rozwiązaniem może być wniosek o wyjawienie jego majątku.
 • Gorąca linia komornika i ZUS pomogą ściągać alimenty

  Gorąca linia komornika i ZUS pomogą ściągać alimenty

  Nie co pół roku, ale co miesiąc komornik dostanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informacje na temat zatrudnienia dłużnika alimentacyjnego.
 • Po reformie egzekucji liczba komorników jest najwyższa w historii

  Po reformie egzekucji liczba komorników jest najwyższa w historii

  Reforma egzekucji miała doprowadzić do exodusu z tego zawodu. Tymczasem liczba jest największa w historii. KRK studzi jednak optymizm.
 • U komorników nadal trwa chaos, chociaż teraz dane z CEPiK-u otrzymują poprzez teletransmisję

  U komorników nadal trwa chaos, chociaż teraz dane z CEPiK-u otrzymują poprzez teletransmisję

  Od 13 maja br. komornicy nie mogą już domagać się informacji z krajowej ewidencji pojazdów w formie drukowanej. Jedyną drogą pozostaje internet. Ale wciąż setki tysięcy wniosków nie doczekały się rozpatrzenia. Większość z nich wysłano z powodu blokady cyfrowego dostępu do CEPiK-u jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.
 • Przesyłkę sądową dostarczy komornik

  Przesyłkę sądową dostarczy komornik

  Koniec z fikcyjnym doręczaniem pism procesowych. To ułatwienie dla pozwanych, ale problem dla wierzycieli.
 • Polowanie na emerytów niezwykle skuteczne

  Polowanie na emerytów niezwykle skuteczne

  "Zdrowe" garnki, "lecznicza" pościel czy koce, abonamenty medyczne do poradni, których nie ma, wszystko przeważnie za 7-8 tys. zł. Na taką prezentację dostał już zaproszenie niemal każdy senior. Skuteczność sprzedaży robi wrażenie - zakupów dokonała połowa obecnych na sali, ale później niemal co drugi żałował tego wydatku - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.