komisja śledcza ds. Amber Gold

Artykuły - Komisja śledcza ds. Amber Gold (2)

 • Amber Gold: Zawiadomienia do prokuratury wobec sześciu świadków

  Amber Gold: Zawiadomienia do prokuratury wobec sześciu świadków

  Komisja śledcza ds. Amber Gold zdecydowała o złożeniu zawiadomień do prokuratury wobec sześciu świadków, w tym dwóch byłych szefów ULC przesłuchanych w tzw. wątku lotniczym afery. O decyzji poinformowali we wtorek posłowie wchodzący w skład komisji. Ta część obrad toczyła się za zamkniętymi drzwiami.
 • "Rzeczpospolita": Tuskowie ofiarami afery Amber Gold?

  "Rzeczpospolita": Tuskowie ofiarami afery Amber Gold?

  Czy rodzina byłego premiera Donalda Tuska może być ofiarą prowokacji? Takie sugestie wypływają z obozu Platformy Obywatelskiej – donosi gazeta.

Filmy - Komisja śledcza ds. Amber Gold (19)

 • D. Tusk po przesłuchaniu ws. Amber Gold: Teza, że nie panowałem nad służbami, jest kapitulacją komisji

  - Żadne z pytań mnie nie zaskoczyło, a przebieg komisji był spokojniejszy niż sądziłem – powiedział Donald Tusk po przesłuchaniu przed sejmową komisją ds. Amber Gold. Przewodniczący Komisji Europejskiej na konferencji prasowej odniósł się także do słów przewodniczącej komicji Małgorzaty Wassermann, która po zakończeniu przesłuchania oceniła, że pokazało ono, że Tusk „nie zdał egzaminu i nie poradził sobie z rządzeniem tak dużym państwem jak Polska”. W ocenie byłego premiera, takie słowa to „kapitulacja komisji”. (TVN24/x-news)
 • Tusk przed komisją ds. Amber Gold: Sformułowanie, że w sprawie Amber Gold państwo nie zrobiło nic, jest nieprawdziwe

  Sformułowanie, że w sprawie Amber Gold służby państwowe nie zrobiły nic, jest z gruntu nieprawdziwe - stwierdził Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej zeznaje przed komisją śledczą ds. Amber Gold. - Jak rozumiem, jest pewna intencja polityczna, aby tę nieprawdziwą tezę powtarzać w nieskończoność - ocenił Tusk. Jak podkreślił, kampania wyborcza się skończyła i nie ma potrzeby powtarzania tez, które mają obciążyć służby państwowe w związku z działaniami, które te podejmowały w okresie przed i po upadku Amber Gold. (TVN24/x-news)
 • Czy D. Tusk stawi się na przesłuchanie przez komisją ds. Amber Gold 5 listopada?

  5 listopada ma się odbyć przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją do spraw Amber Gold. Nie wiadomo jednak, czy sam zainteresowany stawi się przed komisją. Pełnomocnik Donalda Tuska Roman Giertych przekonuje, że o wszystkim zadecyduje kalendarz przewodniczącego Rady Europejskiej. - Nie wiem, jaka jest szansa, ja osobiście oceniam na 50 procent. Często różne obowiązki służbowe pojawiają się nagle i trudno przewidzieć tego typu wydarzenia wcześniej – powiedział Giertych. (TVN24/x-news)
 • PiS nie chce przesłuchania D. Tuska przed komisją ds. Amber Gold przed wyborami. "Boją się, że by ich zmiażdżył"

  Szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold tłumaczy zmianę terminu przesłuchania Donalda Tuska jako świadka na 5 listopada, tuż po drugiej turze wyborów samorządowych. Pierwotnie szef Rady Europejskiej miał zeznawać ponad miesiąc wcześniej. Małgorzata Wassermann, która kandyduje na prezydenta Krakowa twierdzi, że chce w ten sposób uniknąć oskarżeń o wykorzystania przesłuchania byłego premiera jako elementu kampanii wyborczej. - To jest bardzo trudny termin dla mnie dlatego, że ja, co już wiadomo, nie będę uczestniczyła w swoim własnym wieczorze wyborczym, bo będę musiała być w drodze do Warszawy – tłumaczy przewodnicząca Komisji Śledczej ds. Amber Gold. (TVN24/x-news)