Muzyka - Komisja Europejska

Synonimy:
KE,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Komisja Europejska (5)

 • Szokujące? Kontrowersyjna sesja dla PETA

  Szokujące? Kontrowersyjna sesja dla PETA

  Kimberly Wyatt, była wokalistka Pussycat Dolls, pojawiła się na plakacie akcji organizacji PETA, walczącej o prawa zwierząt.
 • Prawa autorskie na dłużej

  Prawa autorskie na dłużej

  Kraje UE zatwierdziły w poniedziałek (12 września) wydłużenie ochrony praw autorskich wykonawców muzycznych z obecnych 50 do 70 lat od nagrania utworu. Oznacza to, że dłużej będą oni otrzymywać tantiemy za upublicznianie nagrań np. w radiu i na dyskotekach.
 • Muzyka w internecie: Pomoc Komisji Europejskiej

  Muzyka w internecie: Pomoc Komisji Europejskiej

  Komisja Europejska chce zwiększyć internetową sprzedaż utworów muzycznych chronionych prawami autorskimi, dlatego zaproponowała w środę, 12 października, zainteresowanym firmom z branży uelastycznienie systemu ochrony tych praw w całej Unii Europejskiej.
 • UE wspiera muzykę online

  UE wspiera muzykę online

  Komisja Europejska pracuje obecnie nad sposobem promowania i wspierania sprzedaży muzyki online. Powodem jest stosunkowo słaba dynamika w porównaniu z rynkiem amerykańskim. Pierwsze propozycje rozwiązań mają zostać przedstawione już w październiku 2005 roku.
 • Myslovitz: Europejska nagroda

  Myslovitz: Europejska nagroda

  Komisja Europejska przyznała w niedzielę, 23 stycznia, nagrodę "European Breakthrough Award" polskiemu zespołowi Myslovitz. Muzycy zostali wyróżnieni za swój ostatni album "Korova Milky Bar". Nagrodę tę wręczano po raz pierwszy.