Nowe Technologie - Komisja Europejska

Synonimy:
KE,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Komisja Europejska (83)

 • Rewolucja w wykrywaniu materiałów wybuchowych

  Rewolucja w wykrywaniu materiałów wybuchowych

  Specjalne urządzenie wykorzystujące technologię optyczną wykryje mniej niż 1 mg materiału wybuchowego z odległości 20 metrów.
 • Grupa Linux oskarża Microsoft o praktyki monopolistyczne

  Grupa Linux oskarża Microsoft o praktyki monopolistyczne

  ​Na początku marca Unia Europejska nałożyła na Microsoft karę wysokości 732 mln dol. z powodu nieuczciwej konkurencji na rynku przeglądarek internetowych. W ten sposób suma kar UE nałożonych na Microsoft osiągnęła już 3,04 mld dol.
 • Komisja Europejska bierze Microsoft pod lupę

  Komisja Europejska bierze Microsoft pod lupę

  Komisja Europejska przyjrzy się sugestiom dotyczącym celowym utrudnieniom Microsoftu w kwestii instalacji przeglądarek internetowych na Windowsie RT.
 • Komisja Europejska domaga się zmian od Google'a

  Komisja Europejska domaga się zmian od Google'a

  Komisja Europejska dała wczoraj Google ostatnią szansę na uniknięcie odpowiedzialności za nadużywanie pozycji monopolistycznej oraz, przede wszystkim, kary finansowej. Google musi wprowadzić zmiany do swojego mechanizmu wyszukiwania.
 • Polski satelita będzie nazwany imieniem Zofia

  Polski satelita będzie nazwany imieniem Zofia

  Komisja Europejska ogłosiła polskiego laureata konkursu plastycznego Galileo. Zwyciężyła 11-letnia Zofia Ćwir z Krasnegostawu. Nagrodą w konkursie jest nazwanie imieniem zwycięzcy jednego z satelitów, który zostanie wysłany na orbitę w ramach europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo.
 • Internet przyszłości według UE

  Internet przyszłości według UE

  Komisja Europejska otworzyła pierwszy etap projektu na rzecz internetu przyszłości. Jego celem ma być wspomaganie innowacji w Europie.
 • Komisja Europejska celem cyberataku

  Komisja Europejska celem cyberataku

  Kluczowe systemy informatyczne Komisji Europejskiej zostały wyłączone. Urzędnicy otrzymali informacje mówiące o cyberataku.
 • Google pod lupą Komisji Europejskiej

  Google pod lupą Komisji Europejskiej

  Firma Google, twórcy największej wyszukiwarki na świecie, trafili pod pręgierz Komisji Europejskiej. Co takiego KE ma przeciwko Google?
 • Google i współpraca z Komisją Europejska

  Google i współpraca z Komisją Europejska

  Koncern Google zapowiada, że w rozpoczynającym się właśnie postępowaniu antymonopolowym będzie współpracował z Komisją Europejską i odpowiadał na jej pytania.
 • Śledztwo w sprawie Google

  Śledztwo w sprawie Google

  Komisja Europejska rozpoczęła formalne śledztwo przeciwko Google. Zostało ono podjęte po skardze innych serwisów, których przedstawiciele oskarżyli Google o nadużywanie swojej dominującej pozycji.