Biznes - Komisja Europejska

Synonimy:
KE,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Komisja Europejska (1660)

 • Podatki od firm internetowych: Nowa propozycja KE

  Podatki od firm internetowych: Nowa propozycja KE

  Komisja Europejska przedstawiła pakiet propozycji, których celem jest skuteczniejsze ściąganie podatków od firm działających w internecie. Projekt zaprezentowano w dniu, w którym Bruksela przegrała w Sądzie UE z Apple sprawę o niezapłacone podatki.
 • Komisja Europejska przegrała w sądzie z koncernem Apple

  Komisja Europejska przegrała w sądzie z koncernem Apple

  Komisja Europejska przegrała w Sądzie UE w Luksemburgu z amerykańskim koncernem Apple. Chciała zmusić producenta iPhone'ów do zapłaty 13 mld euro z tytułu zaległych podatków w Irlandii, jednak Apple zaskarżył tę decyzję i wygrał.
 • Dla górnictwa liczy się czas

  Dla górnictwa liczy się czas

  Komisja Europejska oczekuje, że Polska przedstawi jej terytorialne plany sprawiedliwej transformacji do końca tego roku. Bez nich nie będzie można uzyskać dostępu do Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Trzeba się spieszyć, bo na wykorzystanie większości środków będziemy mieć tylko cztery lata.
 • Unijny system ostrzegania przed niebezpiecznymi produktami działa

  Unijny system ostrzegania przed niebezpiecznymi produktami działa

  Jak podała Komisja Europejska w dzisiejszym raporcie, unijny system wczesnego ostrzegania jest coraz częściej wykorzystywany. Na listę produktów trafiło już ponad 40 tys. produktów.
 • Prognozy gospodarcze KE: Polska gospodarka skurczy się o 4,6 proc.

  Prognozy gospodarcze KE: Polska gospodarka skurczy się o 4,6 proc.

  Jak wynika z prognoz gospodarczych Komisji Europejskiej, Polska w tym roku poradzi sobie najlepiej ze skutkami koronawirusa. W tym roku polska gospodarka skurczy się o 4,6 proc., a w przyszłym ma wzrosnąć o 4,3 proc.
 • KE: Drastyczny spadek Europy w globalnym PKB

  KE: Drastyczny spadek Europy w globalnym PKB

  Jak podała wczoraj w raporcie Komisja Europejska, zmiany demograficzne mogą drastycznie wpłynąć na pozycję Europy na świecie. Zdaniem ekspertów udział Europejczyków w światowej populacji i PKB będzie spadał.
 • Potrzebujemy cyfrowych ewangelistów

  Potrzebujemy cyfrowych ewangelistów

  Aż 15 proc. Polaków jest całkowicie wykluczonych cyfrowo, a połowa społeczeństwa nie ma podstawowych umiejętności komputerowych. Mimo to w ostatnim rankingu gospodarki i społeczeństwa cyfrowego Komisji Europejskiej DESI przeskoczyliśmy Włochy i Cypr i zajmujemy 23. miejsce. Ten spory krok do przodu Polska zawdzięcza w dużej mierze bankom.
 • Potrzebne programy pomocowe dla branży motoryzacyjnej

  Potrzebne programy pomocowe dla branży motoryzacyjnej

  Branża motoryzacyjna notuje znaczące spadki. Najpierw firmy na skutek pandemii musiały zamknąć na kilka tygodni fabryki lub ograniczyć ich prace, teraz borykają się z wyraźnym ograniczeniem popytu na nowe pojazdy. Sektor apeluje o stworzenie skoordynowanych ogólnoeuropejskich programów pomocowych.
 • KE wszczęła postępowanie antymonopolowe wobec firmy Apple

  KE wszczęła postępowanie antymonopolowe wobec firmy Apple

  Komisja Europejska wszczęła we wtorek dwa postępowania antymonopolowe wobec amerykańskiego giganta Apple. Jeśli uzna, że koncern naruszył unijne przepisy, może nałożyć kary.
 • Analiza Interii. Walka z wirusem może wzmocnić Unię

  Analiza Interii. Walka z wirusem może wzmocnić Unię

  Komisja Europejska położyła na stole 750 mld euro, robiąc milowy krok ku większej spójności Unii, silniejszej integracji i uzyskaniu równorzędnej pozycji wśród globalnych mocarstw. To tylko pierwszy krok w maratonie. Unia musi mieć jeszcze pełną "zdolność fiskalną", udoskonalić mechanizmy podziału ryzyka, nauczyć się zapobiegać moralnemu hazardowi. I uzbroić się w zęby. W jaki sposób?