Motoryzacja - Komisja Europejska

Synonimy:
KE,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Komisja Europejska (31)

 • 100 euro za jazdę po niemieckich autostradach?

  100 euro za jazdę po niemieckich autostradach?

  Sto euro - tyle rocznie trzeba będzie zapłacić za przejazd niemieckimi autostradami, jeśli wejdzie w życie model szykowany przez ministerstwo transportu naszych zachodnich sąsiadów.
 • Czy kolejne 4,8 mld zł trafi na inwestycje drogowe?

  Czy kolejne 4,8 mld zł trafi na inwestycje drogowe?

  Do Komisji Europejskiej wpłynął oficjalny wniosek Polski o przesunięcie 4,8 mld złotych z inwestycji kolejowych na drogowe - powiedział korespondentce RMF FM rzecznik Komisji Ton Van Lierop.
 • Polskie drogi w unijnym Trybunale Sprawiedliwości?

  Polskie drogi w unijnym Trybunale Sprawiedliwości?

  Komisja Europejska wezwała Polskę do opracowania procedur poprawy bezpieczeństwa tras europejskich.
 • Diesle na celowniku. Olej napędowy wkrótce po 6 zł?!

  Diesle na celowniku. Olej napędowy wkrótce po 6 zł?!

  Komisja Europejska szykuje potężny cios w samochody z silnikami Diesla. W przygotowaniu są przepisy ustalające nowe stawki akcyzowe na paliwa.
 • Polska "olewa" ułatwienia dla chorych

  Polska "olewa" ułatwienia dla chorych

  Komisja Europejska grozi Polsce pozwem do Trybunału Sprawiedliwości. Chodzi o zaniedbania w sprawie przyznawania praw jazdy m.in osobom chorym na cukrzycę i padaczkę.
 • Szybsze pociągi czy bezpieczniejsze drogi?

  Komisja Europejska w ciągu kilku najbliższych miesięcy może zdecydować o wnioskowanym przez Polskę przesunięciu pieniędzy unijnych z projektów kolejowych na drogowe - poinformowała w poniedziałek minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.
 • Będzie łatwiej sprowadzać do Polski samochody?

  Będzie łatwiej sprowadzać do Polski samochody?

  Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje w sprawie sprowadzania pojazdów kupionych za granicą - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Kontrowersje wobec polskiej pomocy dla Fiata

  Kontrowersje wobec polskiej pomocy dla Fiata

  Komisja Europejska poinformowała w środę, że zbada dokładnie ulgi podatkowe i dotacje, jakich Polska chce udzielić na rzecz inwestycji jednej ze spółek Fiata w woj. śląskim.
 • Naprawy będą tańsze

  Naprawy będą tańsze

  Komisja Europejska przyjęła w czwartek nowe rozporządzenie UE, dotyczące sprzedaży i serwisowania samochodów. Ma być korzystne dla klientów, zapewniając im dostęp do tanich części zamiennych oraz nieautoryzowanych przeglądów i napraw bez utraty gwarancji.
 • Koniec salonów "na wyłączność"

  Komisja Europejska zaproponowała utrzymanie ograniczających konkurencję zasad umożliwiających konstruktorom samochodów zakładanie sieci punktów napraw i serwisowania samochodów na wyłączność.