InteriaTV - Komisja Europejska

Synonimy:
KE,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Komisja Europejska (33)

 • Janusz Wojciechowski dla Interii o unijnej pomocy dla rolników

  - Proponowane przez Jarosława Kaczyńskiego dopłaty na krowy i świnie to program idealnie wpisujący się w Europejski Zielony Ład. Środki unijne są przewidziane właśnie na działania, które będą służyły ochronie środowiska, klimatu i które będą również poprawiały dobrostan zwierząt - mówi w rozmowie z Interią komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Komisarz przyznaje też, że "przystąpienie do ekoprogramu będzie miało wpływ na wysokość pomocy dla rolników", opowiada o negocjacjach budżetowych oraz na ile realne jest wyrównanie dopłat dla rolników z różnych krajów członkowskich.
 • Przesadne obietnice wyborcze popchnęły Włochy w procedurę nadmiernego długu

  Włochy stały się pierwszym krajem, któremu grozi procedura nadmiernego długu. Komisja Europejska ocenia, że realizacja wszystkich obietnic wyborczych włoskiego rządu stwarza zagrożenie dla gospodarki tego kraju, a więc także destabilizuje całą UE. Jak dotąd stosowana była tylko procedura nadmiernego deficytu, gdy deficyt przekracza 3 proc. PKB. Przed kilku laty wśród krajów nią objętych, w okresie europejskiej dekoniunktury, przejściowo znalazła się Polska, a rząd musiał ograniczyć wydatki publiczne.
 • Jackowski (PiS) o ostrzeżeniach Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce (TV Interia)

  Jackowski (PiS) o ostrzeżeniach Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce (TV Interia).
 • Halicki (PO) o ostrzeżeniach Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce (TV Interia)

  Halicki (PO) o ostrzeżeniach Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce (TV Interia).
 • Grabowski (Kukiz15) o ostrzeżeniach Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce (TV Interia)

  Grabowski (Kukiz15) o ostrzeżeniach Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce (TV Interia).
 • Rzecznik KE: Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia negocjacji ws. brexitu

  Rzecznik Komisji Europejskiej przyznał, że Wielka Brytania poinformowała urzędników Unii o uruchomieniu art. 50 Traktatu UE 29 marca, a tym samym rozpoczęciu procesu opuszczania Unii Europejskiej. Margaritis Schinas podkreślił również, że Komisja Europejska jest gotowa do rozpoczęcia negocjacji ws. brexitu
 • Nowy konflikt z Komisją Europejską: kto zyskał a kto stracił na ustawie

  Najnowsze informacje, że Komisja Europejska prawdopodobnie podejmie procedury wobec Polski z powodu ustawy regulującej obrót gruntami rolnymi, nie są niespodzianką. Ustawa miała chronić grunty przed wykupem przez cudzoziemców, ale jej rozwiązania dały olbrzymią władzę urzędnikom rządowej agencji. Rynek obrotu gruntami rolnymi praktycznie przestał istnieć, spowodowało to wprawdzie ożywienie transakcji działkami budowlanymi, ale rolnicy ponieśli olbrzymie straty. - To co się stało, jest jak przepaść. Rynek przestał istnieć. - mówi w rozmowie z MarketNews24 Kuba Karliński, członek zarządu Magmillon. Dla rolników byłoby korzystne, gdyby ustawą zajął się Trybunał Konstytucyjny, ale prace TK są blokowane. PiS zrealizował swą obietnicę wyborczą, ale w taki sposób, że rolnicy praktycznie nie mogą decydować o swojej własności, ich grunty rolne są wielokrotnie mniej warte. - Na ustawie najbardziej zyskała Agencji Nieruchomości Rolnych - dodaje ekspert. To dlatego, że na każdą transakcję, gdy grunt ma ponad 300 ha a kupującym jest Polak, który nie jest jednak rolnikiem, rolnik musi uzyskać zgodę urzędników ANR. Ustawa obowiązuje od maja. Ile takich transakcji zawarto? Zaledwie kilkanaście. Co zrobić z tą ustawą? - Ja bym ją anulował w całości - mówi K.Karliński.
 • Timmermans o zaleceniach KE dla Polski odnośnie rządów prawa

  Timmermans o zaleceniach Komisji Europejskiej dla Polski odnośnie rządów prawa.
 • Kosiniak-Kamysz o braku odpowiedzi na opinię KE

  Sądzę, że trwają kuluarowe rozmowy między Brukselą a Warszawą dotyczące przesunięcia tego terminu. W wielu wypadkach tak się działo. Pamiętam negocjacje o płacy minimalnej w Niemczech - tam termin też był przesuwany. Ale tę odpowiedź trzeba wystosować - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz
 • Katarzyna Lubnauer: Mamy wojnę rządu z KE

  Mamy wojnę z Komisją Europejską ze strony rządu, ze strony PiS - uważa Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.