Komisja Europejska

Synonimy:
KE,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Komisja Europejska (1592)

 • Frans Timmermans zdał komisarzom relację z wizyty w Warszawie

  Frans Timmermans zdał komisarzom relację z wizyty w Warszawie

  Komisja Europejska omówiła w środę sprawę praworządności w Polsce. Zdaniem komisarzy ustępstwa polskiego rządu są niewystarczające.
 • Naimski: KE jest niezwykle wstrzemięźliwa w relacjach z Gazpromem

  Naimski: KE jest niezwykle wstrzemięźliwa w relacjach z Gazpromem

  KE jest niezwykle odważna, jeśli chodzi o relacje ze spółkami np. amerykańskimi i niezwykle wstrzemięźliwa, by nie powiedzieć bojaźliwa, jeśli chodzi o Gazprom - ocenił w poniedziałek pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
 • KE chce aktualizacji przepisów w sprawie akcyzy od alkoholu

  KE chce aktualizacji przepisów w sprawie akcyzy od alkoholu

  Komisja Europejska przedstawiła w piątek propozycję zmiany przepisów dotyczących akcyzy od alkoholu w UE. Drobni producenci i producenci alkoholi rzemieślniczych będą mieli dostęp do nowego, ogólnounijnego systemu certyfikacji i niższych stawek celnych w całej Unii.
 • KE dobrze ocenia sytuację polskiej gospodarki

  KE dobrze ocenia sytuację polskiej gospodarki

  Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest najlepsza w najnowszej historii tego kraju, zadłużenie instytucji rządowych i samorządowych będzie spadać, a deficyt sektora finansów publicznych ustabilizuje się - ogłosiła w środę Komisja Europejska.
 • Brak porozumienia KE z Polską

  Brak porozumienia KE z Polską

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans oznajmił w poniedziałek przed rozpoczęciem spotkania unijnych ministrów ds. europejskich, że na tym etapie nie ma szans na wycofanie art. 7 uruchomionego przez KE w związku z obawami o stan praworządności w Polsce.
 • Szef KE: Poszanowanie praworządności niezbędne przy wdrażaniu budżetu

  Szef KE: Poszanowanie praworządności niezbędne przy wdrażaniu budżetu

  - Poszanowanie praworządności jest niezbędnym warunkiem zdrowego zarządzania finansami i efektywnego wdrażania budżetu - oświadczył w środę szef KE Jean-Claude Juncker, uzasadniając wprowadzenie w budżecie na lata 2021-2027 mechanizmu chroniącego rządy prawa.
 • Startuje maraton o wielkie unijne pieniądze

  Startuje maraton o wielkie unijne pieniądze

  Dzisiaj stratuje maraton negocjacyjny w sprawie unijnego budżetu na lata 2021-2027. Komisja Europejska zaproponuje 10 proc. mniej pieniędzy na politykę spójności i 5 proc. mniej na rolnictwo. Cięcia zapowiadano od dawna i są one wynikiem brexitu oraz nowych wyzwań (migracja i bezpieczeństwo).
 • ​Unia chce chronić sygnalistów

  ​Unia chce chronić sygnalistów

  Komisja Europejska przedstawiła dyrektywę o ochronie sygnalistów. Osoby ujawniające przekręty pracodawcy nie będą mogły zostać zwolnione ani pozwane - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • KE szykuje ostateczną ugodę z Gazpromem

  KE szykuje ostateczną ugodę z Gazpromem

  Komisja Europejska przygotowuje decyzję, która ostatecznie zatwierdzi ugodę z Gazpromem w sprawie o nadużywanie przez niego pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej - podało PAP źródło z tej instytucji. To dobre informacje dla rosyjskiego monopolisty.
 • KE przedstawiła propozycję w sprawie opodatkowania działalności cyfrowej

  KE przedstawiła propozycję w sprawie opodatkowania działalności cyfrowej

  KE przedstawiła w środę propozycje przepisów, które mają na celu opodatkowanie aktywności firm w internecie. Bruksela ma nadzieję, że w ten sposób zapewni państwom członkowskim dodatkowe miliardy euro z działalności, która teraz nie jest w ogóle opodatkowana.

Filmy - Komisja Europejska (44)

 • Jaki (PiS) o praworządności i działaniach Komisji Europejskiej (TV Interia)

  Jaki (PiS) o praworządności i działaniach Komisji Europejskiej (TV Interia).
 • Komisarz UE: Pomimo brexitu zachowaliśmy realistyczny budżet, z polityką spójności jako najsilniejszym instrumentem inwestycyjnym

  Możemy z dumą zaprezentować nasz nowy pakiet prawodawstwa dla lepszej polityki dla wszystkich regionów Unii Europejskiej po 2020 r. - ogłosiła komisarz ds. polityki regionalnej EU. Corina Cretu przyznała, że po brexicie budżet będzie miał „dość dużą dziurę”, co wymagało uzyskania nowych środków i ograniczenia niektórych wydatków. - Daliśmy jednak radę zachować realistyczny budżet, aby polityka spójności pozostawała najsilniejszym instrumentem inwestycyjnym Europy – podkreśliła unijna komisarz. Według ogłoszonej właśnie propozycji, Polska ma otrzymać 64,4 mld euro w ramach polityki spójności w nowym budżecie UE na lata 2021-2027. Propozycje Komisji Europejskiej oznaczają zmniejszenie tych środków o ponad 20 proc., czyli 24 mld euro mniej. - Daliśmy radę również uczynić tę politykę bardziej elastyczną, aby dostosować ją do nowych zmian. Oraz uczyniliśmy ją prostszą, byśmy mogli ją wykorzystywać dla dziesiątków tysięcy nowych beneficjentów – dodała Cretu. - W przyszłości polityka spójności będzie obejmowała każdy region i każde państwo członkowskie. Było to moim priorytetem, jako że ta polityka jest najbardziej widoczną i konkretną ze wszystkich instrumentów polityki europejskiej – tłumaczyła komisarz ds. polityki regionalnej.
 • "Reformy w tym kształcie zagrażają niezależności sądownictwa". A. Bodnar o rozmowie z F. Timmermansem

  Przedstawiłem panu przewodniczącemu Timmermansowi opinię na temat tych reform wskazując na to, że one w tym kształcie zagrażają niezależności sądownictwa, a w konsekwencji także powodują zagrożenie dla ochrony praw i wolności obywatelskich – relacjonował Rzecznik Praw Obywatelskich swoje spotkanie z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej. Adam Bodnar wyraził zadowolenie, że Frans Timmermans spotkał się z przedstawicielami rządu, prezydenta, Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego. - Wydaje mi się, że w takich momentach, kiedy są tak kontrowersyjne zmiany są wprowadzane w Polsce, bardzo ważny jest dialog i nastawienie na zmiany, że w wyniku dialogu można uzgodnić pewne odejście od tych reform, które zostały do tej pory przeprowadzone.
 • F. Timmermans przyjechał do Warszawy. Rozmawia o praworządności w Polsce

  Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans przyjechał z wizytą do Warszawy. Rano spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim, a póżniej ma zaplanowane rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem oraz prezesami Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego. Tematami rozmów mają być m.in. kwestie związane z praworządnością w Polsce oraz reformą sądownictwa.