Komisja Europejska

Synonimy:
KE,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Komisja Europejska (1592)

 • Dombrovskis: Polska gospodarka potrzebuje większego udziału inwestycji prywatnych

  Dombrovskis: Polska gospodarka potrzebuje większego udziału inwestycji prywatnych

  Polska gospodarka potrzebuje większego udziału inwestycji prywatnych, by nadal rozwijać się dynamicznie - powiedział wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis.
 • KE kolejny raz podnosi prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski

  KE kolejny raz podnosi prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski

  Komisja Europejska w czwartek po raz kolejny podniosła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski. Szacuje, że w 2018 r. PKB Polski wzrośnie o 4,8 proc. O tyle samo według niej polska gospodarka wzrosła w 2017 r.
 • KE odrzuciła projekt budżetu Włoch

  KE odrzuciła projekt budżetu Włoch

  Komisja Europejska zdecydowała we wtorek o odrzuceniu projektu budżetu Włoch na przyszły rok. Rzym będzie musiał teraz przedstawić nową propozycję w ciągu trzech tygodni. Bruksela ponadto grozi objęciem Italii procedurą nadmiernego deficytu.
 • Źródło PAP: PGNiG złożyło skargę na decyzję KE w sprawie praktyk Gazpromu

  Źródło PAP: PGNiG złożyło skargę na decyzję KE w sprawie praktyk Gazpromu

  PGNiG wystąpiło na drogę prawną przeciw Komisji Europejskiej, zaskarżając do sądu UE jej decyzję dotyczącą ugody z Gazpromem - poinformowało PAP źródło zbliżone do sprawy. Spółka uważa, że rosyjski monopolista dalej łamie unijne prawo.
 • Duże zmiany w prawie na rynku odpadów

  Duże zmiany w prawie na rynku odpadów

  Branżę tworzyw sztucznych czeka wiele zmian związanych z prawodawstwem unijnym. Komisja Europejska chce, by do 2030 roku wszystkie opakowania z tworzyw sztucznych nadawały się do recyklingu.
 • Miliony głosów w konsultacjach w sprawie zmiany czasu

  Miliony głosów w konsultacjach w sprawie zmiany czasu

  Ponad 4,6 mln uwag złożono w ramach zamkniętych właśnie konsultacji publicznych dotyczących zmiany czasu - poinformowała w piątek Komisja Europejska. Teraz Bruksela zajmie się analizą przesłanych jej opinii, po czym zdecyduje, czy proponować zmianę prawa.
 • Frans Timmermans zdał komisarzom relację z wizyty w Warszawie

  Frans Timmermans zdał komisarzom relację z wizyty w Warszawie

  Komisja Europejska omówiła w środę sprawę praworządności w Polsce. Zdaniem komisarzy ustępstwa polskiego rządu są niewystarczające.
 • Naimski: KE jest niezwykle wstrzemięźliwa w relacjach z Gazpromem

  Naimski: KE jest niezwykle wstrzemięźliwa w relacjach z Gazpromem

  KE jest niezwykle odważna, jeśli chodzi o relacje ze spółkami np. amerykańskimi i niezwykle wstrzemięźliwa, by nie powiedzieć bojaźliwa, jeśli chodzi o Gazprom - ocenił w poniedziałek pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
 • KE chce aktualizacji przepisów w sprawie akcyzy od alkoholu

  KE chce aktualizacji przepisów w sprawie akcyzy od alkoholu

  Komisja Europejska przedstawiła w piątek propozycję zmiany przepisów dotyczących akcyzy od alkoholu w UE. Drobni producenci i producenci alkoholi rzemieślniczych będą mieli dostęp do nowego, ogólnounijnego systemu certyfikacji i niższych stawek celnych w całej Unii.
 • KE dobrze ocenia sytuację polskiej gospodarki

  KE dobrze ocenia sytuację polskiej gospodarki

  Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest najlepsza w najnowszej historii tego kraju, zadłużenie instytucji rządowych i samorządowych będzie spadać, a deficyt sektora finansów publicznych ustabilizuje się - ogłosiła w środę Komisja Europejska.

Filmy - Komisja Europejska (48)

 • "Zachód nas nie rozumie, bo nie wie, co to komunizm". Premier komentuje skargę na Polskę do trybunału w Luksemburgu

  - To, co zrobiła komisja Europejska nas nie dziwi, gdyż toczymy spór oparty na niezrozumieniu. Niezrozumienie sytuacji kraju, który przechodzi transformację. Jak Holendrzy, Belgowie, Francuzi albo Niemcy z zachodu mają rozumieć, jak działa komunizm i postkomunizm skoro go nie doświadczyli? – pytał premier Mateusz Morawiecki. W ten sposób odniósł się do wczorajszej decyzji Komisji Europejskiej o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w związku z naruszeniem zasad praworządności przez pisowską ustawę o Sądzie Najwyższym. (TVN24/x-news)
 • Marszałek Senatu o skardze na Polskę do TSUE: Spodziewaliśmy się tego, ale jestem przekonany, że zostanie odrzucona

  Spodziewaliśmy się tego. Widać było, że taka decyzja zapadnie – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, pytany o decyzję Komisji Europejskiej o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciwko Polsce w związku z przepisami ustawy o Sądzie Najwyższym. - Nie wiem, co zrobimy. Zawsze wszystkie wyroki respektowaliśmy. Polska jest liderem, jeśli chodzi o respektowanie i wykonywanie orzeczeń, wniosków TSUE. Zobaczymy – skomentował decyzję KE marszałek Senatu. (TVN24/x-new)
 • M. Morawiecki: Odnoszę wrażenie, że przewodniczący KE stara się znaleźć kompromis

  Premier Mateusz Morawiecki zapewnia o dobrej atmosferze w kontaktach z szefem Komisji Europejskiej w sprawie jego zastrzeżeń do stanu praworządności w Polsce. Polski premier rozmawiał z Jean-Claudem Junckerem przy okazji zakończonego w czwartek (20 września) nieformalnego szczytu Rady Europejskiej w Salzburgu. (TVN24/x-news)
 • Europarlamentarzyści oceniają stan zagrożenia dla rządów prawa w Polsce

  Delegacja komisji wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego odwiedziła Polskę. Europarlamentarzyści mają za zadanie ocenić stan zagrożenia dla rządów prawa i podstawowych wartości unijnych. W środę (19.09) rozmawiali z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, działaczami organizacji na rzecz praw kobiet oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych. (TVN24/x-news)