Komisja Europejska

Synonimy:
KE,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Komisja Europejska (1592)

Filmy - Komisja Europejska (48)

 • "Zachód nas nie rozumie, bo nie wie, co to komunizm". Premier komentuje skargę na Polskę do trybunału w Luksemburgu

  - To, co zrobiła komisja Europejska nas nie dziwi, gdyż toczymy spór oparty na niezrozumieniu. Niezrozumienie sytuacji kraju, który przechodzi transformację. Jak Holendrzy, Belgowie, Francuzi albo Niemcy z zachodu mają rozumieć, jak działa komunizm i postkomunizm skoro go nie doświadczyli? – pytał premier Mateusz Morawiecki. W ten sposób odniósł się do wczorajszej decyzji Komisji Europejskiej o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w związku z naruszeniem zasad praworządności przez pisowską ustawę o Sądzie Najwyższym. (TVN24/x-news)
 • Marszałek Senatu o skardze na Polskę do TSUE: Spodziewaliśmy się tego, ale jestem przekonany, że zostanie odrzucona

  Spodziewaliśmy się tego. Widać było, że taka decyzja zapadnie – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, pytany o decyzję Komisji Europejskiej o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciwko Polsce w związku z przepisami ustawy o Sądzie Najwyższym. - Nie wiem, co zrobimy. Zawsze wszystkie wyroki respektowaliśmy. Polska jest liderem, jeśli chodzi o respektowanie i wykonywanie orzeczeń, wniosków TSUE. Zobaczymy – skomentował decyzję KE marszałek Senatu. (TVN24/x-new)
 • M. Morawiecki: Odnoszę wrażenie, że przewodniczący KE stara się znaleźć kompromis

  Premier Mateusz Morawiecki zapewnia o dobrej atmosferze w kontaktach z szefem Komisji Europejskiej w sprawie jego zastrzeżeń do stanu praworządności w Polsce. Polski premier rozmawiał z Jean-Claudem Junckerem przy okazji zakończonego w czwartek (20 września) nieformalnego szczytu Rady Europejskiej w Salzburgu. (TVN24/x-news)
 • Europarlamentarzyści oceniają stan zagrożenia dla rządów prawa w Polsce

  Delegacja komisji wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego odwiedziła Polskę. Europarlamentarzyści mają za zadanie ocenić stan zagrożenia dla rządów prawa i podstawowych wartości unijnych. W środę (19.09) rozmawiali z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, działaczami organizacji na rzecz praw kobiet oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych. (TVN24/x-news)