kominek

Artykuły - Kominek (16)

 • Czym charakteryzuje się kominek z zamkniętą komorą spalania?

  Czym charakteryzuje się kominek z zamkniętą komorą spalania?

  Coraz częściej w nowobudowanych domach instaluje się różnego rodzaju kominki oraz nowoczesne systemy grzewcze - czy to kominek narożny, kominki z płaszczem wodnym, piece na pellet czy kominek z zamkniętą komorą spalania na drewno. Budując kominek, należy zastanowić się, jaką ma pełnić funkcję. Czy poza walorami estetycznymi będzie jeszcze pełnił rolę systemu grzewczego? Czym różni się wkład kominkowy z zamkniętą komorą spalania od tego z otwartą komorą?
 • Poznań ogranicza palenie w kominkach, piecach kaflowych i kotłach węglowych

  Poznań ogranicza palenie w kominkach, piecach kaflowych i kotłach węglowych

  Kolejny dzień w Poznaniu obowiązuje częściowy zakaz rozpalania w kominkach opalanych drewnem, piecach kaflowych i kotłach węglowych nie spełniających wymogów Ekoprojektu. To skutek przekroczenia stężenia pyłu zawieszonego PM10.
 • Jak efektywnie spalać drewno w kominku z płaszczem wodnym - porady praktyczne

  Jak efektywnie spalać drewno w kominku z płaszczem wodnym - porady praktyczne

  Coraz więcej osób decyduje się na montaż kominka z płaszczem wodnym. Najczęściej znajduje on swoje miejsce w domkach letniskowych i jako wsparcie tradycyjnego kotła centralnego ogrzewania w domach całorocznych.
 • Jest uchwała antysmogowa dla Małopolski - i co dalej?

  Jest uchwała antysmogowa dla Małopolski - i co dalej?

  Sejmik Małopolski jednogłośnie przyjął chwałę antysmogową, która zakłada, że od 1 lipca w całym regionie będzie można montować w nowych domach wyłącznie piece do ogrzewania na paliwa stałe, spełniające najwyższe normy emisyjne. Stare kotły muszą zostać wymienione do 2023 r. Od 1 lipca w Małopolsce nie będzie możliwa instalacja kotła na węgiel lub drewno o parametrach emisji gorszych niż wyznaczone w unijnych rozporządzeniach w sprawie ekoprojektu.
 • Kominek w bloku?

  Kominek w bloku?

  Złota polska jesień już za nami, tak więc w najbliższym czasie nie uciekniemy przed śniegiem i chłodem. Mając dom, idealnym rozwiązaniem na zimne i ciemne wieczory jest kominek, który nierzadko ogrzewa cały budynek. Co jednak, gdy ma się mieszkanie w bloku? Czy marzenie o kominku można spełnić jedynie poprzez kupno domu jednorodzinnego? Niekoniecznie.
 • Zagrożenie dla zdrowia z przytulnego kominka

  Zagrożenie dla zdrowia z przytulnego kominka

  Nie widać ich, najwyżej je czuć. Cząsteczki pyłu są lekkie, unoszą się w powietrzu i atakują płuca. Drobny pył pochodzi nie tylko ze spalin samochodowych, ale też z coraz popularniejszych kominków, opalanych drewnem.
 • Wyniki konkursu Fiskars

  Wyniki konkursu Fiskars

  Prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, posadzić drzewo i wybudować dom. Przynajmniej do ostatniej czynności będzie potrzebna siekiera. Jeśli już stoi dom, a w środku jest kominek, to siekiera jest wręcz niezbędna.
 • Czas youtuberów - jak zarabia się na wideo w internecie?

  Czas youtuberów - jak zarabia się na wideo w internecie?

  Serwisy wideo dały możliwość zaprezentowania swojej twórczości całemu światu. Świat już na tym skorzystał, teraz pora na Polskę. Doczekaliśmy się własnych profesjonalnych youtuberów, czyli osób, które umieszczają swoją twórczość wideo w sieci, zarabiając na tym pieniądze i zdobywając sławę.
 • Kominek: To moja życiowa porażka

  Kominek: To moja życiowa porażka

  Uznawany jest za najpopularniejszego polskiego blogera. Kilka lat temu postawił wszystko na jedną kartę i odniósł sukces. Jest jednak jedna rzecz, której żałuje...
 • Strefa dzienna (cz. 10): Salon

  Strefa dzienna (cz. 10): Salon

  Pokój dzienny zwany też salonem to miejsce reprezentacyjne. Zazwyczaj jest to największe pomieszczenie w domu. Dobrze, jeśli jest usytuowane od południa lub zachodu.