komiks

Artykuły - Komiks (242)

 • Rosiński, Papcio Chmiel, Christa: Klasycy polskiego komiksu idą pod młotek!

  Rosiński, Papcio Chmiel, Christa: Klasycy polskiego komiksu idą pod młotek!

  Najważniejsi twórcy polskiego komiksu i oryginalne plansze, które stworzyli do swoich kultowych dzieł - łącznie ponad 70 prac na wystawie "Klasycy polskiego komiksu"! Pojawią się plansze najwybitniejszych artystów gatunku na czele ze słynnym "Thorgalem" Grzegorza Rosińskiego. Nie zabraknie dzieł m.in. Papcia Chmiela, Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego i Szarloty Pawel. 4 grudnia wszystkie prace zostaną wystawione na aukcji.
 • Klik: Klasyka erotycznego komiksu

  Klik: Klasyka erotycznego komiksu

  Milo Manara uznawany jest za jednego z najwybitniejszych twórców komiksów erotycznych. Choć artysta nie stroni też od innych form, to właśnie one przyniosły mu największą sławę.
 • Chwat Gnat podbija świat

  Chwat Gnat podbija świat

  ​Nakładem wydawnictwa Egmont ukazał się pierwszy tom zbiorczego wydania słynnego komiksu "Bone". W Polskiej wersji tytuł przetłumaczono na urocze "Gnat". Rysowana charakterystyczną kreską, wielowątkowa i intrygująca historia to dzieło, z którym powinni zapoznać się wszyscy fani komiksu.
 • Deadpool Classic: Początki najsłynniejszego antybohatera [recenzja]

  Deadpool Classic: Początki najsłynniejszego antybohatera [recenzja]

  Deadpoola - głównie za sprawą zeszłorocznego hitu filmowego - zna już prawie każdy. Jednak odziany w czerwony strój najemnik, który zawsze musi wtrącić swoje trzy grosze zaczynał swój żywot w komiksie. Dlaczego warto zapoznać się z jego debiutanckimi przygodami?
 • 300, Deadpool i inni: Komiksowe nowości na luty

  300, Deadpool i inni: Komiksowe nowości na luty

  Długie zimowe wieczory dobrze jest spędzić z komiksem w ręku, zwłaszcza w ciągu najbliższych dni na rynku ukażą się prawdziwe perełki!
 • Batman - Ostateczna rozgrywka. Mroczny Rycerz kończy wysokim C [recenzja]

  Batman - Ostateczna rozgrywka. Mroczny Rycerz kończy wysokim C [recenzja]

  Lektura 7. tomu przygód Mrocznego Rycerza sprawi, że czytelnik powie z dramatyzmem w głosie pod nosem kilka krótkich słów. Wśród nich pojawią się "aha!", "auć", "och!" i "nie!".
 • Bradl - Polak, który oszwabił Niemców

  Bradl - Polak, który oszwabił Niemców

  Wydawnictwo Egmont Polska i Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczynają nową serię komiksową "Bradl" - to fascynująca historia Kazimierza Leskiego "Bradla" - uczestnika Powstania Warszawskiego, błyskotliwego inżyniera, który na czas wojny przeobraził się w nieuchwytnego konspiratora.
 • Najlepsi wrogowie - historia, o której mogliście nie mieć pojęcia [recenzja]

  Najlepsi wrogowie - historia, o której mogliście nie mieć pojęcia [recenzja]

  ​Najlepsi wrogowie to nie tylko świetny komiks. To także jeden najciekawszych podręczników historii, jaki kiedykolwiek weźmiecie do ręki.
 • Batman, X-Men, Deadpool: Jakie komiksy przeczytać w grudniu?

  Batman, X-Men, Deadpool: Jakie komiksy przeczytać w grudniu?

  Grudzień to właściwy miesiąc na odpoczynek z komiksem w ręku. Przyglądamy się nowościom od wydawnictwa Egmont, które ukażą się na rynku jeszcze przed świętami.
 • Doktor Strange: Początki i zakończenia [recenzja]

  Doktor Strange: Początki i zakończenia [recenzja]

  W kinach szaleje już filmowy Stephen Strange w kreacji Benedicta Cumberbatcha. Przed obejrzeniem najnowszego hitu studia Marvel warto zapoznać się z papierowym pierwowzorem. Zwłaszcza że "Doktor Strange: Początki i zakończenia" to kawał dobrego komiksu.

Filmy - Komiks (1)

 • Martyna Wojciechowska: Chcę stworzyć komiks o takiej bohaterce jak ja

  Martyna Wojciechowska szuka zdolnych rysowników do pracy przy komiksie, który będzie zachęcał do poznawania świata i uczył tolerancji dla innych kultur. Bohaterką publikacji będzie podróżniczka wzorowana na samej Martynie Wojciechowskiej. Martyna Wojciechowska zamieściła na swoim fanpage'u na Facebooku ogłoszenie, w którym proponuje współpracę rysownikom. Chce w ten sposób dać szansę zdolnym artystom, a jednocześnie zrealizować swój pomysł na komiks. Dziennikarka uważa, że w Polsce jest wiele utalentowanych, kreatywnych ludzi, którzy poszukują inspiracji twórczej. Ona natomiast ma pomysł na oryginalną publikację. Wojciechowska chce stworzyć komiks, który zachęcałby czytelników do podróżowania, odkrywania nowych zakątków świata i poznawania obcych kultur. – Chciałabym zrobić komiks o takiej bohaterce jak Martyna, która jeździ na krańce świata, poznaje inne kultury. Moją misją jest uczenie ludzi tolerancji, otwarcie ich głów i o tym chciałabym, żeby traktował ten komiks. Dlatego z jednej strony zachęcam do współpracy młodych duchem, zdolnych rysowników, żeby się odzywali do mnie na Facebooku i mam nadzieję, że stworzymy taki komiks. Ale z drugiej strony już myślę o tych ludziach, którzy – mam nadzieję – zostaną zainspirowani do tego, żeby poznawać świat – mówi Martyna Wojciechowska.