Komentarz polityczny

Filmy - Komentarz polityczny (104)

 • Szumlewicz: Społeczeństwu nie przeszkadzają afery i pedofilia?

  „Pomimo fatalnej końcówki kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego, wygrywa wyraźnie przekonująco. Na końcu kampanii wyszły różne nieprawidłowości, wyszła afera z udziałem pana premiera, był film Sekielskiego, a Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało przywiązanie do Kościoła Katolickiego pomimo afer pedofilskich” – komentuje wybory publicysta Piotr Szumlewicz.
 • Gadowski: Politycy kłamią w sposób gorszący

  „Politycy kłamią. To ani odkrycie nowe, ani specjalnie ciekawe, po prostu tak jest. Często kłamią w sposób gorszący. I tak jest na przykład z obietnicami, jakie Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich dawali politycy partii rządzącej odnośnie zniesienia słynnego paragrafu 212 Kodeksu karnego” – komentuje publicysta Witold Gadowski. --------------------------------------------------------- Z OSTATNIEJ CHWILI: Ziobro wycofuje zmianę w Kodeksie karnym
 • Szumlewicz: Kościół Katolicki przestaje uchodzić za autorytet

  „Wiele wskazuje na to, że polski Kościół Katolicki upada, a z cała pewnością przestaje uchodzić za autorytet” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
 • Gadowski: Przerabia się kościoły na speluny

  „Wydawało się nam, że wojna z chrześcijaństwem w takiej ostrej formie do Polski nie dotrze. Wydawała się nam ona w Polsce abstrakcją. Owszem czytaliśmy artykuły, mówiące o tym, że we Francji przerabia się kościoły na speluny, albo rozbiera się kościoły, że nawet w Irlandii, która do nie dawna była jeszcze katolicka, funkcjonują puby w kościołach i domy rozrywki (…). Ale wydawało się, że w Polsce jest to niemożliwe…” – komentuje publicysta Witold Gadowski.